Jej strój wywołał dyskusję na temat dress-codu. Straciła pracę przez "gołe piersi" [ZDJĘCIA]

22-letnia Kate Hannah została zwolniona ze stanowiska kelnerki w barze. Wszystko przez brak stanika i odznaczające się przez szary t-shirt sutki.

"(...) wróciłam do domu po tym, jak zostałam wywalona z pracy za to, że nie nosze biustonosza". Tak zaczyna się wpis na Facebooku 22-letniej Kate Hannah, która dostała od swojej menadżerki ultimatum: albo będzie przychodzić do pracy w biustonoszu, albo zostanie zwolniona. Żądanie wywołało oburzenie u Kate. Czy pretensje 22-latki są słuszne, czy może sama jest sobie winna?

Kate pracowała w jednym z pubów w centrum Beverley na północy Anglii. Pewnego dnia przyszła do pracy bez biustonosza co zwróciło uwagę brata jej szefowej.

Brat mojej menadżerki poczynił mi niestosowne uwagi co do mojego ubioru i mojej seksualności. Czułam się niezręcznie i uprzedmiotowiona. Byłam w szoku, że to w ogóle usłyszałam.

Natomiast od menadżerki Kate usłyszała, że jeżeli chce pracować w barze ma zakaz przychodzenia do pracy bez stanika. Uwagi pod jej adresem zostały wypowiedziane w obecności innych pracowników i gości pubu.

Czułam wstyd. Byłam wstrząśnięta. Za uprzedmiotowienie i molestowanie seksualne w pracy winą obarczono mnie. Moja menadżerka nazwała mnie idiotką i stwierdziła, że przesadzam, kiedy powiedziałam, że jestem wstrząśnięta tym, co się dzieje.

Swój wpis Kate kończy mocnymi słowami:

Jestem absolutnie zniesmaczona brakiem profesjonalizmu i rażącym brakiem poszanowania moich praw jako kobiety do ubierania się tak jak mam na to ochotę. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie.

Wpis Kate wywołał bardzo żywą dyskusję na temat "niesprawiedliwości płciowej" dotyczącej ubioru kobiet względem mężczyzn. Pod jej postem pojawiło się kilkaset komentarzy:

Rozumiem, że paradowanie w krótkich spodniach, w których odciska się męski narząd płciowy, jest w porządku? Przypominam, że piersi nie są narządem płciowym.
Czy to byłoby OK, gdybym nosił do pracy luźne spodnie, w których latałby mi penis na lewo i prawo? Nie sądzę.

Albo:

O noszeniu stanika w pracy nie trzeba przypominać. Jeżeli mój szef wymaga ode mnie czegoś, to to robię.
Nienawidzę nosić staników, ale to robię. To mój wybór. Każdy powinien mieć prawo ubierać się tak, jak chce. To tak jakby ludzie z powodu tatuaży mieli nie dostać zatrudnienia.

Na post Kate zareagowało ponad dwa i pół tys. osób z czego prawie 500 osób wyraziło swoją opinię w komentarzach pod zdjęciem stroju, za który Kate straciła pracę.

A jakie jest wtwoje zdanie na temat dress codu? Wyraź swój głos w dyskusji.  

To cię zainteresuje:

Kazali jej opuścić basen, bo jej kostium "rozbudza nastoletnich chłopców". Zamieściła jego zdjęcia na Facebooku

"Weszłam w okres menopauzy, a mam 27 lat" - bizneswoman o chorobie, na którą cierpi co 8 kobieta

Pozycja na jeźdźca grozi złamaniem penisa? Pytamy eksperta

Więcej o:
Komentarze (33)
Jej strój wywołał dyskusję na temat dress-codu. Straciła pracę przez "gołe piersi" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • japka_putina

  Oceniono 47 razy 39

  A nie wywalono jej przypadkiem z powodu wyjątkowej głupoty? Wszędzie na świecie wobec pracowników mających bezpośredni kontakt z klientem wymaga się jakiegoś standardu ubioru, wyglądu i zachowania. Innego w barze, innego w burdelu, innego w szpitalu, więc decydując się na miejsce pracy decydujemy się również na spełnienie elementarnych wymogów co swojego wyglądu i zachowania. Czego tu można nie ogarniać na tyle, by być zaskoczonym sytuacją?

 • mordechaj.jest.najlepszy

  Oceniono 51 razy 39

  Ja jestem za zakazem używania staników w miejscach publicznych - niech żyją wolne piersi!

 • palo_ma1

  Oceniono 45 razy 33

  Powinna być wywalona za to jak posługuje się szminką.

 • obserwator_z_davos

  Oceniono 42 razy 24

  "Niesprawiedliwość płciowa" dotycząca ubioru kobiet względem mężczyzn?! Chyba jakieś wolne żarty! Większość kobiet w lecie do pracy w biurze przychodzi ubrana jak na plażę - sukienki bez rękawów, krótkie spodenki i oczywiście obowiązkowe klapki lub sandały. Tymczasem facet, który przyszedłby do biura w krótkich spodenkach czy w sandałach, w najlepszym razie byłby obiektem szyderstw, a prawdopodobnie w ogóle wyleciałby z roboty.

 • konradmarburg

  Oceniono 50 razy 22

  Ta pani nie powinna być w ogóle zatrudniona. Przykro mi, ale kelnerka to specyficzny zawód. Coś jak recepcjonistka. Pierwszy kontakt z klientem i pierwsze wrażenie. Musi się dobrze prezentować, zarówno pod względem ogólnej ogłady jak i, nie ukrywajmy, wyglądu zewnętrznego.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 33 razy 19

  Strój służbowy, to strój służbowy i tyle.
  W czasie wolnym to co innego, chociaż osobom wykonującym określone zawody, nawet wtedy nie wypada. Takie na razie jeszcze są zwyczaje.
  Może przyjdzie taki czas, że np. nauczycielki nikt nie wywali za to, żo ktoś jej zrobił zdjęcie topless na plaży.
  Ale ja nie mam szans dożyć tego.

 • alpepe

  Oceniono 29 razy 17

  Co za problem, niech otworzy knajpę i pracuje tam ubrana jak chce.

 • trzybar

  Oceniono 18 razy 10

  Umowa o pracę czy jakakolwiek inna to zwykły kontrakt dobrowolnie podpisany przez obie strony. Jeśli jedna ma jakieś wymagania, a druga ich nie spełnia to jest to zerwanie umowy i tyle.

 • esada

  Oceniono 11 razy 9

  Menedżerka nie powinna obrażać jej przy ludziach, to świadczy o jej braku kultury. Panna na stanowisku kelnerki powinna mieć stanik, koniec. Tak samo, jak kobiety pracujące na stanowiskach mięsnych powinny mieć krótkie lub upiete włosy. Zresztą upiete włosy to moim zdaniem wogole wymóg w pracy. Dziewoje z długimi rozpuszczonym włosami wyglądają po prostu niechlujnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX