Pokazała ku przestrodze zdjęcie "niewinnego" dołeczka na piersiach. Tak wygląda rak

"Nigdy nie ignoruj żadnych zmian na swojej piersi", bo to może być rak! W poście na Facebooku apeluje o to Brytyjka Sherrie Rhodes. Cel był jeden: żeby jak najwięcej kobiet poznało jej historię.

Sherrie, na co dzień mama trójki dzieci, która pracuje jako opiekunka starszych osób, w zeszły wtorek udostępniła bardzo ważny post na Facebooku. Opowiedziała w nim o ledwo zauważalnej zmianie na swojej piersi. Było to maleńkie wgłębienie. Okazało się, że "niewinny" dołeczek był śmiertelnie niebezpieczny.

Zdiagnozowano u mnie raka piersi. Byłam zszokowana, że jedynym symptomem był dołeczek (na zdjęciu). Zauważyłam go pod koniec czerwca. Dwa dni później umówiłam się na wizytę do internisty z prośbą o skierowanie na mammografię, którą zrobiłam tydzień później.

Tak wygląda zmiana na piersi Sherrie:

Po badaniach lekarz Sherrie nie miał dla niej dobrych wiadomości.

Wykryto u mnie raka, tego samego dnia przeprowadzono biopsję. Nie byłam ostrożna. Nie przejmowałam się tym nigdy, bo nie miałam grudek ani niczego niepokojącego. Niestety okazało się, że mam raka piersi.

Swój wpis Sharrie kończy gorącym apelem do kobiet:

Proszę was! Sprawdzajcie swoje piersi regularnie i nie ignorujcie żadnych zmian. Gdybym wcześniej widziała post podobny do tego, wiedziałabym, że to wgłębienie może być oznaką raka. Zwiększajcie swoją samoświadomość!

Jej apel poskutkował. Post udostępniono prawie 1200 razy. W komentarzach pod zdjęciem "śmiertelnego dołeczka" Sherrie pojawiło się wiele słów solidarności i otuchy dla kobiety. Nie zabrakło też podziękowań za jej odwagę na rzecz walki z rakiem.

Pamiętaj! Nie ryzykuj. Jeżeli widzisz jakiekolwiek zmiany na swoich piersiach, udaj się do lekarza. Warto pamiętać także o tym, że czasami raka nie da się wyczuć - trzeba go zobaczyć. Jak? Na przykładzie 12 cytryn zobacz, co powinno cię zaniepokoić. Więcej o samym raku piersi przeczytasz tutaj, a stąd dowiesz się, jak przeprowadzić samobadanie piersi.

To także może cię zainteresować:

Czasami raka nie da się wyczuć - trzeba go zobaczyć. 12 cytryn pokazuje, co powinno zaniepokoić

Zrobi wszystko, żeby wyglądać jak idolka. Polska "żywa Barbie": Dziewczyny powinny brać mnie za wzór

Więcej o:
Komentarze (17)
Pokazała ku przestrodze zdjęcie "niewinnego" dołeczka na piersiach. Tak wygląda rak
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ml2403

  Oceniono 22 razy 16

  Jak to niewinny dołeczek. Tu widać wciągnięcie znacznego obszaru piersi z zaczerwienieniem wokół czyli rozwinięty rak. To musiało trwać co najmniej pół roku. Dlaczego nie zgłosiła się wcześniej.

 • jolanta4447

  Oceniono 6 razy 6

  Też miałam taki 'dołeczek', ale bez żadnej otoczki i też po pilnej biopsji okazało się, że to rak.
  Na szczęście szybka operacja, a potem chemioterapia uratowały mi życie - jestem już 10 lat po mastektomii.
  Dziewczyny - nie lekceważcie wklęśnięcia na piersi, nawet malutkiego, no i mammografia co 2 lata koniecznie !

 • Kasia Małysz

  0

  Dlatego warto w takich sytuacjach przeprowadzać odpowiednią profilaktykę. W większości przypadków badania genetyczne są jednym z najlepszych wyborów. Obecnie Polacy coraz częściej się na nie decydują. Widziałam że na zdrowegeny.pl przeprowadzają takie badania i to w promocyjnej cenie. Fajnie że takie badanie może wykonać każda osoba.

 • dorota.k2

  0

  I bardzo dobrze, że kobiety o takich rzeczach mówią. Trzeba uświadamiać, rak to nie zawsze guz, a często na inne zmiany właśnie nie zwracamy uwagi i nowotwory wykrywane są za późno. Trzeba się badać regularnie i zwracać uwagę dosłownie na wszystko.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 43 razy -21

  Te dzisiejsze baby, pokaże wszystkim w sieci, pochwali się, ale do lekarza nie pójdzie, bo przecież nie pokaże jakiemuś przemądrzałemu konowałowi.
  Autorytetem w sprawach zdrowia jest dziś koleżanka, znajoma, no i opinia sieci, no chyba że hejt. Wtedy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX