Fryzjerka odmówiła ogolenia nastolatki cierpiącej na depresję. Ratowała jej włosy przez 13 godzin

Fryzjerka była poruszona, kiedy zrozumiała, w jak złym stanie psychicznym jest jej nastoletnia klientka. Starała się zrobić wszystko, żeby choć na chwilę przywrócić uśmiech na twarzy dziewczyny. Ludzie twierdzą, że być może uratowała jej życie.

Depresja sprawia, że czasami najprostsze czynności, takie jak uczesanie włosów, wydają się być niemożliwe do wykonania. Tak było z 16-latką, która odwiedziła salon fryzjerski Kayley Olsson. Włosy dziewczyny były przerażająco skołtunione. Nastolatka wyjaśniła stylistce, że cierpi na ciężką depresję, przez którą czuje się zupełnie bezwartościowa i nie ma siły nawet się uczesać, a do łazienki wstaje tylko po to, żeby załatwić potrzeby fizjologiczne. 

"Nie zasługuję na uwagę"

Dziewczyna wytłumaczyła, że zaczyna się rok szkolny, więc uczniowie z tej okazji będą mieli robione zdjęcia. Poprosiła więc fryzjerkę o ogolenie jej na łyso:

- Kiedy weszła, powiedziała nam, żeby po prostu ściąć jej wszystkie włosy. Powiedziała, że nie muszę się męczyć z rozczesywaniem ich, ponieważ ona nie jest tego warta. 

Kayley była poruszona:

- Naprawdę pękło mi serce. Zrobiliśmy wszystko, żeby uratować jej włosy.

13 godzin

Personel salonu pracował nad fryzurą 16-latki przez 8 godzin jednego dnia i 5 godzin następnego. 

Kayley w końcu osiągnęła efekt, który ją zadowolił. Nie chodziło jednak o dobry wygląd dziewczyny, lecz o to, że fryzjerce udało się wywołać uśmiech na twarzy nastolatki, która powiedziała do niej:

- Uśmiechnę się jutro do szkolnego zdjęcia. Sprawiłaś, że znowu poczułam się sobą.

"Rodzice! Dziecko nie powinno się tak czuć!"

Olsson apeluje o to, żeby nie bagatelizować chorób psychicznych:

- Choroby psychiczne to poważna sprawa. Dotykają one ludzi w każdym wieku z całego świata! Rodzice, traktujcie to poważnie, nie odtrącajcie swoich dzieci i nie każcie im się otrząsnąć z czegoś, z czego otrząsnąć się nie są w stanie. Dziecko nigdy nie powinno czuć się tak bezwartościowe, żeby nawet nie mieć siły na uczesanie włosów!

Fryzjerka, poruszona spotkaniem z dziewczyną, opisała jego przebieg na Facebooku. Post ma ponad 200 tysięcy polubień i 78 tysięcy udostępnień.

"Uratowałaś jej życie"

Ludzie byli zasmuceni sytuacją 16-latki. W komentarzach chwalili też postawę fryzjerki:

- Może właśnie uratowałaś jej życie. Bycie nastolatkiem jest wystarczająco trudne, ale ty jesteś wyjątkowa, ponieważ zauważyłaś, że coś jest nie tak i zadbałaś o to, by to zmienić.

- Popłakałam się, czytając to... Dziękuję za poświęcenie jej czasu i przywrócenie uśmiechu. Z jej strony odwagą było wrócenie do ciebie następnego dnia i pozwolenie na dokończenie fryzury. Potrzeba było jednego miłego gestu, żeby zmienić dzień jednej osoby. Choroby psychiczne są często schorzeniami, które ciężko zauważyć, choć wiele dzieci się z nimi zmaga.

- Sprawiliście, że poczuła się zauważona i zaopiekowana. 

To też może cię zainteresować:

Wzięła urlop zdrowotny na "odpoczynek psychiczny". Jej pracodawca zadziwił wszystkich. "Masz genialnego szefa"

Fryzjerka pomogła wykryć raka prezenterce telewizyjnej. Wystarczył rzut oka na jej głowę [WIDEO]

Przypowieść o tym, że rzeczy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają

Więcej o:
Komentarze (73)
Fryzjerka odmówiła ogolenia nastolatki cierpiącej na depresję. Ratowała jej włosy przez 13 godzin
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • norik

  Oceniono 60 razy 54

  Po takich artykułach wraca mi wiara w ludzi. Wielkie brawa dla pani Kayley.

  Nawet odrobina dobroci, wrażliwości i serca w tym morzu zakłamania, pomówień i zwykłej podłości, które nas szczególnie teraz w Polsce otacza, to zawsze jednak iskierka nadziei więcej.

 • alpepe

  Oceniono 52 razy 32

  Nie potrafię sobie wyobrazić, ile trzeba nie myć i nie czesać włosów, by to wyglądało tak, jak na zdjęciu. Miesiąc? Rodzice nic nie widzieli?

 • nikifor666

  Oceniono 43 razy 29

  Sorry, ale taka depresje to sie szpitalnie leczy. Dziewczyna ma zaburzone funkcjonowanie, w kazdej chwili moze zrobic cos glupiego bo cos ja sprowokuje, dobije, zasmuci itd.

 • hrabin1

  Oceniono 24 razy 20

  brawo dla tej Pani fryzjerki... to budująca postawa. Pomogła Pani nie tylko tej nastoletniej dziewczynie, ale i innym. Dziękuję.

 • Gość: Fryzjer

  Oceniono 18 razy 16

  Brawa dla fryzjerki za człowieczeństwo.Smutne,że takie rzeczy dzieją się wszędzie.Dużą winę ponoszą rodzice.W salonie w którym pracuję,ostatnio mieliśmy sytuację z identyczną fryzurą.12 -letnią dziewczynkę z ogromnym kołtunem przyprowadziła mama,prosząc o ogolenie głowy na łyso,żeby dać dziecku nauczkę.Dziewczynka nie czesała się blisko rok,a raczej czesała jak umiała czyli tylko z przodu.Zapytałam mamy jak to się stało,mama ze stoickim spokojem odpowiedziała,że po prostu urodziła drugie dziecko i nie miała czasu rozczesywać starszej córce włosów,poza tym stwierdziła,że jest już duża i powinna sama zająć się swoją higieną.Nie posłuchaliśmy tej kobiety,ratowaliśmy dziecku włosy 3 godziny.Zostały skrócone na linii karku,dziewczynka miała jeszcze włosy zamiast traumy,bo zabrała ze sobą czapkę w której miała wrócić do domu po ogoleniu głowy.

 • nikki124

  Oceniono 17 razy 15

  Czyżby dziewczyna została zostawiona sama sobie? Absolutnie nie chodzi tu o same leki depresyjne. Te same w sobie nie pomogą w walce z depresją. Dziecko potrzebuje szczerych rozmów, które pomogą jej wyjść z matni. Pierwszy krok, trudny krok dzięki fryzjerce został zrobiony.Teraz kolej na następne.Te przy zdobytym zaufaniu pójdą już latwiej. Trzymaj się. Nie daj się . Bądź... sobą Kayley Olson...

 • respons

  Oceniono 16 razy 14

  Wszedłem w komentarze bo chciałem napisać : "wspaniała fryzjerka",
  ale zdjął mnie strach co mogę przeczytać w waszych komentarzach.

 • boom_wakacje_w_rzymie

  Oceniono 12 razy 10

  Historia stara ale budująca.Swoją drogą ciekawe jak dziewczyna czuje się dzisiaj? A z pani fryzjerki super kobitka!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX