Zastanawiasz się, ile seksu uprawiają ludzie w twoim wieku? Naukowcy już to podliczyli

Choć nie ma czegoś takiego jak "właściwa ilość seksu" w danym wieku, to i tak wielu z nas zastanawia się, jak wypada pod tym względem na tle rówieśników. Specjaliści z Instytutu Kinseya znają już odpowiedź.

To akurat było do przewidzenia - w badaniach Instytutu Kinseya wyraźnie wyszło, że istnieje spora zależność między wiekiem a częstotliwością stosunków seksualnych. Badania pokazują, że najbardziej aktywni seksualnie są ludzie w przedziale wiekowym od 18 do 29 roku życia - uprawiają seks średnio dwa razy w tygodniu (112 stosunków w ciągu roku). U osób w przedziale wiekowym 30-39 do zbliżeń intymnych dochodzi średnio 86 razy w roku, zaś u tych w wieku od 40 do 49 lat - 69 razy w roku.

- Z badań można wywnioskować, że im bardziej się starzejemy, tym bardziej wzrasta ryzyko pojawienia się przewlekłych chorób, co negatywnie wpływa na częstotliwość stosunków i jakość życia seksualnego - podsumowuje doktor psychologii Justin Lehmiller.

Mniej nie znaczy gorzej

Badania nie powinny być jednak wyrocznią. Według ankiety przeprowadzonej w zeszłym roku wśród kobiet najbardziej aktywne seksualnie są panie po 36. roku życia. Wyniki innej ankiety pokazały, że kobiety czują się najbardziej seksowne po 30, lecz przed 40 rokiem życia. Choć ilość seksu wraz z wiekiem może się zmniejszyć, bardzo prawdopodobne jest, że wzrośnie za to jego jakość.

To też może cię zainteresować:

5 sposobów, by zostać sex-ideałem polskiego mężczyzny

Erotyczne eksperymenty, które działają. Niczym kubeł zimnej wody

Dlaczego przechwalamy się na temat seksu? Seksuolog: "Kiedy mężczyzna się przechwala, to jest brany za bardziej atrakcyjnego. Kiedy kobieta - traktuje się ją jako puszczalską"

Więcej o:
Komentarze (49)
Zastanawiasz się, ile seksu uprawiają ludzie w twoim wieku? Naukowcy już to podliczyli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kapitan_rzbik

  Oceniono 62 razy 52

  wale konia jak żonie sie niechce . też sie liczy? bo wtedy wyjdze 365/rok

 • mejerewa

  Oceniono 18 razy 16

  Statystyka zależy od rodzaju związku. W tym samym wieku jest inaczej po 25 latach małżeństwa, a inaczej po 2 latach związku. Badania seniorów pokazują, że w nowych relacjach pojawia się seks nawet po 60-stce, a w długich stażem małzeństwach kończy się znacznie wczesniej.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 19 razy 15

  Wasze żony podają nieprawdziwe dane.

 • Gość: staruszka 67

  Oceniono 21 razy 15

  >zaś u tych w wieku od 40 do 49 lat
  A potem? Acha no tak staruszkowie tego nie robia, to wstyd. Tfu

 • Gość: Hmmm

  Oceniono 15 razy 11

  Mojej żonie wystarcza raz na 2-3 tygodnie ma 40 l. i Ja nie naciskam odkąd dobiła 40% nadwagi

 • Gość: edi

  Oceniono 19 razy 11

  Ludzie jestem po 50 i uprawiam sex z żoną 3 razy w tygodniu- bez ściemy a to wychodzi 156 razy w roku, no niech by było ze 120 razy ale nie mniej

 • timo862

  Oceniono 14 razy 8

  " Wyniki innej ankiety pokazały, że kobiety czują się najbardziej seksowne po 30, lecz przed 40 rokiem życia." - zamiast pisać o seksie, proponuję najpierw nauczyć się pisać po polsku.

 • Gość: elviss

  Oceniono 7 razy 7

  od 22 lat razem
  46 i 42 lata
  na początku oczywiście jak to młodzi, potem trochę zastoju, ale teraz jest rewelacyjnie
  od początku tego roku 75 razy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX