Blogerka ośmieszyła internetowe "testy na piękność". Pod biust włożyła talerzyk, zeszyt i gazetkę

Blogerka przeprowadziła na sobie 'test ołówka'.

Blogerka przeprowadziła na sobie 'test ołówka'. (Fit Matka Wariatka/Facebook.com, kolaż: Gazeta.pl)

Wiele kobiet traktuje testy na atrakcyjność na poważnie - są przekonane, że jeśli któryś z nich nie wyjdzie, ich ciało nie jest doskonałe. Fit Matka Wariatka postanowiła przeprowadzić jeden z testów na sobie i wyciągnąć z niego wnioski.

Co jakiś czas kobiety publikują na portalach społecznościowych swoje zdjęcia w dziwnych pozach lub z rzeczami umiejscowionymi niezgodnie z przeznaczeniem, tłumacząc, że właśnie przeprowadzają test na atrakcyjność swojego ciała. Swego czasu w internecie popularny był "test pępka", za pomocą którego internautki sprawdzały, czy ich sylwetka jest idealna. Wystarczyło przenieść rękę za plecy i środkowym palcem spróbować dotknąć pępka.

Popularność wśród internautów zyskał też "test piękna", który miał wykazać, czy ma się atrakcyjny profil twarzy. W tym wypadku należało przyłożyć palec wskazujący tak, żeby przechodził jednocześnie przez czubek nosa, środek ust i środek brody. Jeśli jednocześnie dotykał on trzech tych punktów - profil twarzy miał być idealny. Kolejnym "testem" był ten na jędrność piersi. Żeby go wykonać, trzeba było włożyć ołówek pod pierś i sprawdzić, czy się tam utrzyma. Jeśli wypadał - piersi były idealnie jędrne. 

Talerz pod piersią

Niektóre z kobiet uznawały testy za wyrocznię i bardzo przejmowały się, kiedy nie były w stanie dotknąć pępka, a ich usta nie dotykały palca wskazującego. O tym, że tego typu eksperymenty są nic nie znaczące, postanowiła kobiety uświadomić Joanna Kajsutra, autorka bloga Fit Matka Wariatka, która przeczytała o ostatnim teście. Blogerka wyśmiała go i zamierzała zignorować.

Nie zrobiła tego jednak, ponieważ stwierdziła, że kobiety, które go przeprowadzą i nie uzyskają pozytywnego wyniku, mogą nabawić się kompleksów. Joanna publicznie ośmieszyła test. Pod piersią umieściła kolejno talerz deserowy, zeszyt i gazetkę z supermarketu. Zdjęcia, które zrobiła sobie z każdym z tych przedmiotów, zamieściła na swoim facebookowym fanpage'u.

"Lepiej róbcie badania"

W poście dołączonym do zdjęć napisała, czemu uważa podobne testy za bezsensowne: "Piersi opadają i jest to zupełnie normalne, a dla ludzi myślących oczywiste". Zaznaczyła też, że przez tego typu wyzwania: "kobiety szaleją i idiocieją, w pogoni za brukowymi ideałami, które nie istnieją".

Blogerka nie zapomniała też o przypomnieniu czytelniczkom, że najpiękniejsze piersi to te, które przede wszystkim są zdrowe:

Zamiast wciskać sobie pod piersi pół sklepu papierniczego, wybierz się lepiej na ich badanie! Profilaktyczne samobadanie piersi, badania u swojego ginekologa, usg i mammografia mogą uratować ci życie. Na tym się skup.

"Ja wstydziłam się przez wiele lat"

Post autorki bloga doczekał się prawie 1500 udostępnień i 2200 komentarzy.
- Gratuluję poczucia humoru, zdrowego rozsądku i życiowej mądrości! Świat oszalał i ludzkość dała się ponieść na jego falach! Więcej takich komentarzy ku uciesze tych, którym pozostały chociażby resztki rozumu - czytelniczkom spodobał się sposób, w jaki Joanna wyśmiała "testy atrakcyjności". Niektóre z nich przyznawały też, że na pozór niewinne zabawy, miały naprawdę negatywny wpływ na ich pewność siebie: "Mi o tym teście powiedziała mama, jak byłam jeszcze nastolatką z obfitym biustem. Zrobiłam. Ołówek nie wypadł. Rozpaczałam i wstydziłam się wiele lat".

To też może cię zainteresować:

Matka skrytykowała żonę blogera za nieposprzątany dom. On stanął w obronie partnerki

"Wypożyczę własną suknię ślubną". Dzięki niej, za darmo, 12 panien młodych poczuje się jak prawdziwe księżniczki

Czego nie można robić na siłowni? Rady dla początkujących

Na pewno wiesz, jak wyglądają te rzeczy, ale czy ich nazwa coś ci powie? Twoja babcia miałaby komplet punktów!
1/14Pytanie na rozgrzewkę. Do czego służy stolnica?

Zobacz najnowsze wideo

Skomentuj:
Blogerka ośmieszyła internetowe "testy na piękność". Pod biust włożyła talerzyk, zeszyt i gazetkę
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zobacz także
Życie i styl:
Najczęściej czytane