Pokonała raka dwa razy, żeby po 20 latach wrócić do szpitala po raz trzeci. Tym razem w zupełnie innej roli

09.10.2017 15:55
Kiedyś sama potrzebowała pomocy. Dzisiaj pomaga innym.

Kiedyś sama potrzebowała pomocy. Dzisiaj pomaga innym. (Fot. facebook.com/montana.brown.821)

Montana Brown jako dziecko dwa razy była pacjentką Centrum Onkologicznego w Atlancie. Dzisiaj 24-letnia już kobieta, pracuje w tej samej klinice jako pielęgniarka i niesie pomoc innym.

Montana miała zaledwie dwa lata, kiedy po raz pierwszy trafiła do Centrum Onkologicznego w Atlancie. Diagnoza: mięsak tkanki łącznej, zwany też Mięsakiem Ewinga. Niezbędna była chemioterapia, którą dwulatka przyjmowała przez rok. Szpital w tym czasie stał się jej drugim domem, a jej rodzice robili wszystko, żeby mała Montana miała w miarę normalne życie podczas pobytu w klinice.

Po roku przyjmowania chemii i codziennej walki o życie mięsak odpuścił. Mijały lata, a Montana zapomniała, że kiedyś w ogóle toczyła śmiertelną walkę z nowotworem. Niestety, kiedy Montana miała 15 lat, horror z dzieciństwa wrócił. U nastolatki znowu wykryto nowotwór.

15-letnia Montana ponownie musiała się poddać chemioterapii, a każdy weekend spędzała w szpitalu. Jednak i tym razem udało jej się pokonać nowotwór. Montana wspomina, że w czasie pobytu w szpitalu, otuchę poza rodzicami przynosiły jej pielęgniarki. W rozmowie z ABC News Montana opowiada:

Pielęgniarki, które tu pracują, są tak samo cudowne jak z opowieści mojej mamy, kiedy byłam tutaj pierwszy raz. Okazywały nam niewyczerpane pokłady dobroci, współczucia i troski. Ich miłość i oddanie, kiedy ja i moja rodzina tego potrzebowaliśmy, pomogły nam przez to przejść.

I dodaje:

Ich poświęcenie sprawiło, że zapragnęłam być taka, jak one były dla mnie: dobre, troskliwe i pełne współczucia.

Powołanie

Montana zdecydowała, że zostanie pielęgniarką. Chciała pracować na oddziale onkologii dziecięcej. Czuła, że to jest jej powołanie i zrobiła to, co podpowiadało jej serce. Po liceum poszła na studia z pielęgniarstwa.

Montana została pielęgniarką i podjęła pracę w... tym samym szpitalu, w którym stoczyła dwie walki na śmierć i życie z nowotworem. Historia zatoczyła koło. Na Facebooku świeżo upieczona pielęgniarka napisała:

Nigdy w życiu nie sądziłam, że w wieku 24 lat ziści się moje największe marzenie, jakim była praca w szpitalu, w którym leczyłam się jako dziecko i nastolatka.

Bez dwóch zdań, Montana jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Kto jak nie ona lepiej zrozumie dzieci, które trafią pod jej opiekę? Montana chce wykorzystać swoje bolesne doświadczenia z walki z nowotworem, żeby nawiązać więź z dziećmi, dać im nadzieję i dodawać im otuchy zawsze, kiedy mali pacjenci będą jej potrzebować.

Więcej o objawach, sposobie leczenia i diagnozie Mięsaka Ewinga (Guz Ewinga) przeczytasz TUTAJ.

To też cię zainteresuje:

Prosty i szybki sposób, dzięki któremu pozbędziesz się pająków z domu. Wystarczą trzy rzeczy

Przedszkolanka zwolniona za zdjęcia. Rodzice: "jej pozy i miny są nacechowane seksualną konotacją"

Makijaż cery dojrzałej. Nie wiesz, jak malować się do pracy? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach

11 faktów o Zmiennikach, które musisz znać. Sprawdź, czy dobrze znasz swój ulubiony serial
1/11Jaki numer boczny miała taksówka, którą jeździł Jacek Żytkiewicz?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (2)
Pokonała raka dwa razy, żeby po 20 latach wrócić do szpitala po raz trzeci. Tym razem w zupełnie innej roli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: mardar

    Oceniono 4 razy 4

    Smutna i piękna historia jednocześnie. Na pewno wiele cierpienia ma za sobą ta dziewczyna, ale fakt, że sama pokonała raka aż dwukrotnie, a teraz normalnie żyje i pracuje, będzie wielką otuchą i nadzieją dla małych pacjentów tego szpitala.

  • Andromeda Wins

    Oceniono 13 razy -13

    rak to rzęsistek pochwowy stad fenomen przezutow jak się wytnie kolonie rzesistkow tzw guza, chłopaki po prostu uciekają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane