Kobiety się publicznie rozkraczają, mężczyźni robią to od lat

Kobiety siedzą skromnie, łącząc ze sobą kolana. Mężczyźni niedbale rozkraczeni, zajmują więcej miejsca w przestrzeni środków komunikacji miejskiej. To denerwuje kobiety, stąd akcja #womanspreading.

Z jakichś powodów historycznie przyjęło się, że kobieta powinna być w swojej pozycji w miejscach publicznych skromna. Kolana razem, łokcie blisko ciała. W wersji kobiety z klasą wzór tych wyobrażeń mogłaby stanowić poza, którą w swoich programach przybiera Elżbieta Jaworowicz.

Na drugim biegunie znajdują się pod względem pozycji mężczyźni, którzy siedzą szeroko, śmiało rozszerzając kolana. Pozycja tak powszechna, że jej nazwę (manspreading) znajdziecie także w słowniku Oxford Dictionary of English. U mężczyzn wygoda, u nas ciągła walka z materią.

Problem jest na tyle powszechny i denerwujący kobiety, że pod hasztagiem manspreading panie zaczęły wrzucać dowody męskiej dominacji w przestrzeni komunikacji miejskiej.

Czy wielkość penisa można poznać po rozmiarze stopy? [LEPSZY SEKS]

Dwóch mężczyzn zajmujących pięć miejsc, dwóch mężczyzn śmiało zabierających przestrzeń ściśniętej między nimi kobiecie. Walka o dominację trwa w najlepsze i to w całkiem nieoczywistych miejscach.

Zirytowane kobiety postanowiły siłą wydrzeć należne im miejsce i przy okazji oswoić pozę, która jeszcze do niedawna uznawana była za niestosowną, nielicującą z kobiecością. Modelki w sesjach i reklamach domów mody, Instagramerki na swoich Instagramach i wreszcie kobiety w autobusach, pociągach i metrze siadają szeroko, z gestem i śmiałością.

Sądzicie, że temat jest poważny, też was #manspreading denerwuje? A może uważacie, że to przesada i czepialstwo?

Więcej o:
Komentarze (187)
Kobiety się publicznie rozkraczają, mężczyźni robią to od lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • adso74

  Oceniono 157 razy 105

  Jednym słowem w proteście przeciwko chamstwu zaczęły się same zachowywać po chamsku.

 • Gość: Biolożka

  Oceniono 116 razy 68

  Dlaczego faceci, zwłaszcza ci którzy tyle piszą o potrzebie obniżania temperatury jąder, nie chodzą w rozkroku, tylko jednak normalnie?
  Dlaczego niektórzy piszą o worku mosznowym, choć to własnie on zapewnia obniżenie temperatury o 3 stopnie, a nie rozkrok.
  Dlaczego wielu komentujących zamiast przyznać rację, że przesadny rozkrok w miejscach publicznych, gdzie jest ograniczone miejsce, jest po prostu niekulturalny, to koncentrują się na obrażaniu kobiet?

 • zagraniczny-online

  Oceniono 141 razy 67

  wiekszosc komentujacych tutaj nie rozumie zagadnienia ...
  Wiec. W duzych, zatloczonych miastach, publiczny transport typu metro, z nieduzymi, poupychanymi gesto siedzeniami.
  Matol siedzacy po matolowemu, w rozkroku, zajmujacy 2-3 miejsca to dosyc czesto spotykany widok.
  Wiec ta akcja ma edukowac ludzi ktorzy przyjechali za praca do tychze miast, i nie wiedza jak sie zachowac, od siadania w metrze zaczynajac

 • ezo-mir

  Oceniono 83 razy 47

  Czy ci przedstawiciele mojej płci wskazujący na potrzebę chłodzenia, wietrzenia, i dodatkowego miejsca na ich przerosłą zapewne męskość, nie mogą zacząć dobierać garderoby do swoich potrzeb?
  Mogliby pomyśleć o odpowiedniej bieliźnie (cienkie koronki są zapewne przewiewne), o spódnicach lub sukienkach, zapewniających odpowiedni przewiew.
  Bo przecież ich zachowanie i ubiór nie jest wynikiem ulegania tradycyjnym konwenansom, tylko dbaniu o odpowiednią temperaturę ich najważniejszego organu, prawda?

 • Gość: Marcin

  Oceniono 208 razy 38

  Kobiety nie mają ch...a, który jest uciskany przez uda. Tyle w temacie.

 • margot452

  Oceniono 144 razy 26

  Czasami pytam takie bydło, czy mogłoby sobie jaja wietrzyć prywatnie, nie w miejscu publicznym.
  Niestety, rzadko kiedy rozumie.

 • Gość: Marek68

  Oceniono 57 razy 23

  Cały szum jest sztucznie rozdmuchiwany. Faceci siadają rozchylając uda, a kobiety trzymając nogi razem. A nie wynika to przypadkiem z budowy anatomicznej bioder? Rozmawiałem z wieloma facetami i konkluzja jest jedna - dłuższe siedzenie ze złączonymi nogami na dłuższą metę powoduje uczucie dyskomfortu, a nawet bólu. Nogi muszą być nieco rozchylone. Oczywiście jeśli ktoś robi to przesadnie, to rzeczywiście może wywoływać to irytację... W końcu są ludzie i buraki...

 • Gość: Zzz123

  Oceniono 35 razy 19

  Wiele kobiet nosi spódnice. I to powód do utrwalonego w kulturze trzymania nóg razem.

 • Gość: cece

  Oceniono 32 razy 14

  przegrzane jajeczka? po prostu nie siadaj jak nie mieścisz się na jednym miejscu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX