Banalny trik na dokładne wyprasowanie koszuli. Nie oprze mu się bawełna ani len

Prosty patent na wyprasowanie nawet najbardziej pomiętej koszuli

Prosty patent na wyprasowanie nawet najbardziej pomiętej koszuli (Fot. Shutterstock.com)

Ubrania z łatwo gniotących się materiałów, takich jak len czy bawełna, trudno dokładnie wyprasować. Zwłaszcza kiedy zdążyły mocno wyschnąć po praniu. Jest jednak prosty patent, który zdecydowanie ułatwia to zadanie.

Prasowanie ubrań z gniotliwych materiałów to często droga przez mękę. Nie dość, że niemal natychmiast znów są pomięte, trudno wygładzić na nich zagniecenia nawet najmocniej rozgrzanym żelazkiem.

O wiele łatwiej to zrobić, kiedy bawełniana albo lniana odzież jest wilgotna. Dlatego najlepiej prasować koszule i inne mocno pogniecione elementy garderoby, kiedy jeszcze nie całkiem wyschły po praniu.

Ekologiczny odświeżacz do tkanin. Szybko neutralizuje zapachy, a jego przygotowanie zajmie ci dosłownie chwilę!

Ten sposób jest jednak kłopotliwy, bo trzeba pilnować momentu, w którym ubrania są "nie za mokre i nie za suche jednocześnie". Zwilżanie ich parą z żelazka albo atomizerem w butelce też nie zawsze zdaje egzamin, bo trudno zrobić to równomiernie.

Chyba, że posłużymy się zamrażarką. Wystarczy włożyć do niej suchą koszulę czy sukienkę na kilkanaście minut i po wyciągnięciu od razu wziąć się za prasowanie. Ubranie nie zamarznie, ale utworzy się na nim cienka, a przede wszystkim równa warstwa wilgoci, która zdecydowanie ułatwi rozprasowywanie wszelkich zagnieceń.

Zobacz też:

Kiedyś te sprzęty kuchenne były niemal w każdym domu, dziś nie każdy je pamięta. Jak dobrze je znasz?
1/11Makutra to:

Zobacz najnowsze wideo

Skomentuj:
Banalny trik na dokładne wyprasowanie koszuli. Nie oprze mu się bawełna ani len
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zobacz także
Życie i styl:
Najczęściej czytane