"Dieta Kopciuszka" - brzmi niewinnie, ale jest bardzo niebezpieczna. To trend, który można przypłacić życiem

Wahania nastroju, ospałość, wypadanie włosów, złe samopoczucie, apatia, brak okresu, a nawet śmierć. Takie mogą być skutki ekstremalnie niebezpiecznej i kontrowersyjnej "diety Kopciuszka" - nowego internetowego wyzwania.

Moda na "dietę Kopciuszka" przybyła z Japonii i - chociaż szokuje - z zawrotną szybkością zdobywa popularność w mediach społecznościowych. Na czym polega? Chodzi o schudnięcie za wszelką cenę i posiadanie ekstremalnie szczupłej sylwetki, która będzie podobna do tej, jaką miał Kopciuszek z bajki Disneya.

Uzyskanie takiego efektu wiążę się z dążeniem do osiągnięcia skrajnie niskiego wskaźnika masy ciała na poziomie 18 BMI, który stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Wygrała z bulimią, teraz pomaga innym

Kontrowersyjna dieta

Masa ciała na tak niskim poziomie jest sklasyfikowana jako niedowaga medyczna w skali BMI (więcej o skali BMI przeczytasz tutaj: Jak obliczyć BMI? Zasady i porady). Zdaniem australijskiej dietetyczki Lyndi Cohen, "dieta Kopciuszka" to bardzo niebezpieczny i przerażający trend, a osiągnięcie tak niskiego wskaźnika BMI stanowi poważne zagrożenie dla życia.

Stosowanie takiej diety jest niebezpieczne. Kobiety mogą czuć się ospałe, doświadczać ekstremalnych wahań nastroju, mieć problemy z utrzymywaniem kontaktów towarzyskich, mogą być też narażone na omdlenia, a nawet nie mieć okresu.

Dietetyczka apeluje, żeby osoby, które stosują "dietę Kopciuszka", jak najszybciej jej zaniechały i niezwłocznie udały się do do lekarza.

Istnieje szansa, że osoby stosujące taką dietą, próbując osiągnąć ideał Kopciuszka, mogą przypłacić to życiem.

Cohen zwraca uwagę, że "dieta Kopciuszka" to prosta droga do zaburzeń odżywiania.

To cię zainteresuje:

Dieta odchudzająca - dlaczego tak rzadko jest skuteczna?

Kolejne zalety kieliszka wina? Naukowcy twierdzą, że może być korzystne dla twoich zębów

Sprawdź się w QUIZIE:  Teoretycznie w tym quizie większe szanse mają kobiety, ale wszystko może się zdarzyć. Przekonasz się? Wasza średnia 11/17

Więcej o:
Komentarze (5)
"Dieta Kopciuszka" - brzmi niewinnie, ale jest bardzo niebezpieczna. To trend, który można przypłacić życiem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Kryształek

  Oceniono 13 razy 11

  Selekcja naturalna.

 • Gość: Olga

  Oceniono 1 raz 1

  Kobiety sobie same krzywdę takimi dietami i głodzeniem robią krzywdę.. Jak tak można? Lepiej schudnąć zdrowo i powoli. Ja jestem na diecie lightdiet mam stałą liczbę kalorii. Czuję się dobrze na tej diecie. Nie mam żadnych zawrotów głowy jak to czasem jest. Głodna tez nie chodzę.

 • Gość: iza

  0

  Nie mam zaufania do zadnej diety, nalezy jesc wszystko ale niewiele . Przed laty pomyslalam o diecie vegetarianskiej , efekt byl wlasnie taki jak napisano, wypadanie wlosow, lamliwe paznokcie , wszechogarniajace zmeczenie . Koniec z ta dieta byl koncem problemow .

 • Gość: joooolka

  0

  LOL a co z tym kopciuszkiem niby jest nie tak, w którym miejscu ona jest ekstremalnie chuda? Laski powinny nosić bufiaste sukienki żeby im się wydawała węższa talia.. ja rozumiem na slimunox zrzucić nadwagę, ale podkreślam nadwagę! a nie wyglądać jak zombie..

 • Gość: Annas

  Oceniono 3 razy -1

  Najlepszą dieta jest zdrowe odzywianie, regularne posilki o niższej kaloryczności i kilogramy same zaczną spadać. A jeśli ktoś nie ma samozaparcia do takich diet, to powinien przestać chodzić na zakupy i zainwestować w catering dietetyczny na kilka miesięcy. Ja tak jadłam z cateringiem warszawski dzień. Miałam codziennie pięć posiłków, więc praktycznie nie chodziłam na zakupy. Kupowałam tylko wodę mineralną, a wszystkie posiłki miałam już zagwarantowane. To świetny sposob, aby nie podjadać i w końcu schudnąć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX