Które kobiety najczęściej mają orgazm? Wyniki nowych badań nie zachwycą mężczyzn

Okazuje się, że nawet do 55 orgazmów w miesiącu osiągają kobiety pomiędzy 18., a 65. rokiem życia, które pozostają w związkach homo i biseksualnych. Dzieje się tak nawet pomimo mniejszej liczby odbywanych stosunków względem par heteroseksualnych. Skąd wynikają te różnice?

Według badania, przeprowadzonego przez naukowców z Champman University w Kaliforni, mężczyźni heteroseksualni osiągają orgazm w 95 proc. przypadków, mężczyźni homoseksualni i biseksualni w 89 proc. przypadków, a kobiety homoseksualne osiągają rozkosz w 86 proc. przypadków.

Czy orgazm łechtaczkowy jest gorszy niż pochwowy? [LEPSZY SEKS]

Tymczasem kobiety biseksualne i heteroseksualne osiągają orgazm odpowiednio w 66 i 65 proc. przypadków. Powód? Chodzi o rutynę w łóżku i brak zróżnicowanych bodźców seksualnych.

Kobiety, które przeżywały więcej orgazmów, uprawiały seks oralny, dłużej odbywały stosunek, były bardziej usatysfakcjonowane związkiem.
Rozmawiały o swoich potrzebach seksualnych, chwaliły sowich partnerów podczas seksu. Wysyłały im pikantne SMS-y. Zakładały zmysłową bieliznę i eksperymentowały w łóżku. Nie bały się spełniać swoich fantazji erotycznych i nie tłumiły emocji podczas orgazmu.

Jakość, nie ilość

Do podobnych wniosków doszedł zespół naukowców pod kierunkiem dr Kristen Jozkowski z Uniwersytu w Arkansas.

Seks, który obejmuje więcej zróżnicowanych bodźców seksualnych, sprawia, że kobiety osiągają więcej orgazmów.

- tłumaczy dr Jozkowski.

Z badań jej zespołu wynika również, że kobietom aż o 32 proc. łatwiej jest przeżyć orgazm z drugą kobietą. W tym samym badaniu kobiety heteroseksualne miały średnio siedem orgazmów mniej w ciągu miesiąca od homoseksualnych kobiet.

Jaki jest sposób na kobiecy orgazm?Jaki jest sposób na kobiecy orgazm? Fot. Shutterstock

Mniej znaczy więcej

Dzieje się tak nawet pomimo tego, że kobiety pozostające w związkach z mężczyznami uprawiają seks średnio 16 razy w miesiącu, podczas gdy homoseksualne kobiety sypiają z partnerkami średnio 10 razy w ciągu miesiąca.

Wniosek? Powołując się na badania, można stwierdzić, że kobiety homoseksualne przeżywają więcej orgazmów, ponieważ mają bardziej zróżnicowane życie erotyczne, a bardziej urozmaicony seks, to większe prawdopodobieństwo, osiągnięcia orgazmu przez kobietę.

Sprawdź też:  Partner mówi, że jest zadowolony z waszego seksu? Według naukowców tacy najczęściej zdradzają

Para lesbijekPara lesbijek 123rf

Oczywiście należy podkreślić, że wyniki badań nie dotyczą każdej z nas. Głównym powodem jest fakt, że kobieta nie zapewni innej kobiecie "lawiny rozkoszy", jeżeli oboje nie czują do siebie pociągu seksualnego.

Dr Jozkowski i jej zespół mają również nadzieję, że wyniki ich badań pomogą wyjaśnić różnice wynikające z rozbieżności w osiąganiu orgazmu pomiędzy kobietami pozostającymi w związkach homoseksualnych i heteroseksualnych.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE:  Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? To sprawdź się w tym quizie. Wasza średnia 4/10

Więcej o:
Komentarze (66)
Które kobiety najczęściej mają orgazm? Wyniki nowych badań nie zachwycą mężczyzn
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kapitan.kirk

  Oceniono 36 razy 32

  <<< Które kobiety najczęściej mają orgazm? >>>

  Obstawiałbym, że te, które uprawiają seks.
  Pzdr

 • kloceklego

  Oceniono 22 razy 20

  "Wyniki nowych badań nie zachwycą mężczyzn"

  czy podmiot liryczny może mi wytłumaczyć czym miałbym się przejąć? jak to wpłynie na moje życie? ciekawym.

 • dejtrejder

  Oceniono 36 razy 20

  Wśród wyborczyń pisu było zero orgazmów :) Bo zero to ich ulubiona cyfra :)

 • sloncenadnami

  Oceniono 8 razy 8

  zachęcam wszystkie kobiety, aby w trakcie penetracji po prostu dotykały swojej łechtaczki i ją masowały, wtedy osiągną orgazm w trakcie stosunku :) ja mam za każdym razem podczas seksu a mój partner uwielbia, kiedy on jest w środku ja się delikatnie dotykam - najlepsza pozycja na boczku od tyłu - wtedy najłatwiej dotykać łechtaczki (oczywiście partner również może to robić)

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli facet ma cierpliwość do pieszczot i nie śpieszy się w zaspokojeniu własnego pożądania i poswieci czas partnerce to partnerka może mieć kilka orgazmów dziennie, co może jej wystarczać na kilka dni, nawet te co się nazywaja nimfomankami bywają zmęczone tymi przeżyciami.
  Wystarczy seks traktować jako bardzo radosną zabawę a nie jak zwykłe je...nie, sprawdziłem osobiście i wiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX