Przepis Lewandowskiej na jaglankę wywołał burzę. Chodzi o cenę składnika. "To nie śniadanie dla zwykłego Polaka"

Anna Lewandowska udostępniła na Instagramie post, w którym zachęca do przyrządzenia kaszy jaglanej według jej własnego przepisu. Jeden z głównych składników posiłku kosztuje aż kilkadziesiąt złotych!

W niedzielę na Instagramie Anny Lewandowskiej pojawił się wpis, w którym trenerka i dietetyczka dzieli się ze swoimi fanami przepisem na energetyczną jaglankę z jagodami goji. - Jaglankia! Kto lubi? - zaczyna swój wpis Ania.

Wśród składników jej autorskiej receptury, poza jagodami goji, znalazło się mleko roślinne, cynamon, miód i łyżka masła klarowanego Ghee marki żywieniowej Foods by Ann, której Lewandowska jest założycielką.

 

Cena słoiczka masła do najtańszych nie należy. Za 300 gramów zapłacimy 35 złotych, a za półkilogramowy słoik, aż 55 złotych. Skąd tak wysoka cena za masło klarowane? Chodzi o prozdrowotne i kulinarne właściwości masła.

Jak możemy przeczytać na Foods by Ann masło klarowane Ghee jest ceniona na całym świecie za właściwości kulinarne. Nie przypala się i wydobywa z potraw głębię smaku. Poza tym ma kojący wpływ na układ trawienny, bo nie podnosi cholesterolu.

Czytaj: Masło klarowane (masło ghee) - co ta takiego, jakie ma właściwości i jak je wykorzystać w kuchni?

Pod postem Ani pojawiło się wiele komentarzy, w których ludzie zarzucają jej, że ceny jej produktów są wysokie, a przepis na jaglankę jest z kosmosu.

Dla kogo są te śniadania? Chyba nie dla przeciętnego Polaka!

W odpowiedzi na negatywne opinie pojawiły się m.in. takie komentarze:

Nikt nie karze kupować masła ghee, zawsze można jakiś składnik zastąpić. Cynamon nie wydaje mi się wziętym z kosmosu, a nawet paczka jagód goji starczy na długo.
Masło ghee to masło klarowane, które każdy może sobie sam zrobić w domu. "Kowalskich" stać na maka, czy pizzę na mieście, ale na owsiankę czy jaglankę w domu już nie.
Dla niektórych to nawet szklanka wody z kranu będzie za droga. Zluzujcie trochę. Ona daje wam propozycje, chcesz korzystasz nie, to ok.

A Wy wypróbujecie przepis Anny Lewandowskiej na jaglankę?

To cię zainteresuje:

Adidas sprzedaje ubrania z sierpem i młotem. Ludzie wściekli. "Co dalej - swastyka na koszulce?"

Reverse manicure to niebanalny następna frencha. Pomoże ci też... zatuszować odrastające paznokcie

Więcej o:
Komentarze (90)
Przepis Lewandowskiej na jaglankę wywołał burzę. Chodzi o cenę składnika. "To nie śniadanie dla zwykłego Polaka"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • raz1dwa2trzy3

    Oceniono 20 razy -8

    To normalne śniadanie. Składnik też.
    Tyle, że do przeciętnej nienormalnej Polski, nie pasuje.
    Można zastąpić zwykłym masłem klarowanym.
    A na marginesie: Oburzenie okazują przeciętni zjadacze kiełbasy.

  • jacek.boczkowski

    Oceniono 5 razy -5

    A mi to smakuje.

  • e-kosma

    Oceniono 6 razy -4

    Ludzie, dajcie żyć tej dziewczynie i nie róbcie z siebie jakiś nieudaczników. Sama mam wózek jak Lewandowska a daleko mi do jej zarobków. Nikt mnie jednak nie osadza, dlaczego zatem ona ciągle obrywa?

  • Gość: :)

    Oceniono 26 razy -4

    To jest śniadanie przeciętnej polskiej kuchty, pod warunkiem że nadstawia szpary kopaczowi.

  • nygga

    Oceniono 3 razy -3

    czekam na steak z ostatniego na ziemi nosorożca białego, który niestety był zszedł

  • plastikpiokio

    Oceniono 19 razy -3

    może babsztyl będzie żarł to sam ewentualni częstował lewusa bo nam to jakoś nie podchodzi.

  • Gość: MG

    Oceniono 4 razy -2

    W lidlu 500g masła klarowanego Mlekovity kosztuje 50 PLN... jeśli uda się je dostać w mniejszym sklepie, nawet do 60 PLN. Nie wiem skąd zadziwienie ceną...

  • white_lake

    Oceniono 20 razy -2

    jak nie dla Polaka, to niech Polak zje kaszankę i wreszcie się zamknie

  • Gość: MM

    Oceniono 3 razy -1

    O co taki hałas ja używam masła ghee indyjskiego od kilku lat, kupuje je w kuchniach świata 500 ml starcza mi na około 3 miesiące czy to tak drogo 35 zł na 3 miesiące, więcej ludzie wydają na produkty słabej jakości, które nie są zdrowe ani dobre. A awantura o masło tez mi coś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX