Miała zdeformowaną twarz. Rówieśnicy zgotowali jej piekło na ziemi. Dziś nie poznają jej nawet znajomi

25-letnia Laura z Sussex w Anglii, która urodziła się z rozszczepieniem wargi i podniebienia, przeszła 10 operacji korekcyjnych, żeby zmienić swoją zdeformowaną twarz. Efekty metamorfozy robią wrażenie.

Z powodu wrodzonej wady rozszczepienia wargi i podniebienia Laura nie miała łatwego życia. Pomimo tego, że każdego dnia otrzymywała wsparcie od kochającej rodziny i przyjaciół, w szkole i na ulicy była bezustannie zaczepiana i w brutalny sposób wyśmiewana.

Dorastając, nigdy nie czułam się "inna" pośród mojej rodziny czy przyjaciół. Moje rozszczepienie nie było tematem do rozmów. Zupełnie inaczej wyglądało to w szkole. Tam znęcano się nad moim zmiażdżonym nosem i płaską twarzą.

- wspomina w rozmowie z Daily Mail Laura.

Ciągła przemoc słowna doprowadziła do tego, że Laura kompletnie straciła poczucie własnej wartości. Jako nastolatka unikała ludzi, a najbardziej pragnęła ukryć się przed całym światem.

Bolesne operacje

Laura nie chciała dłużej tak żyć. Czuła, że potrzebuje zmiany, dlatego zdecydowała się na operacje, które, chociaż bolesne w skutkach, były dla niej nadzieją na normalne życie. Laura miała ich aż 10, z czego pierwszą z nich przeszła w zaledwie trzy dni po urodzeniu.

Laura przeszła m.in. operację, która polegała na pobraniu przeszczepu kostnego z biodra, korekty ust, nosa i szczeki.

Najpoważniejszą operacją była operacja szczęki. Moja szczęka została przecięta po obu stronach, podciągnięta do przodu i przymocowana na "właściwe miejsce" za pomocą klamer.

Wada wrodzona Laury miała wpływ nie tylko na jej wygląd, ale także na problemy z mówieniem i uzębieniem. Terapia mowy i aparat ortodontyczny przyniosły rezultaty. Metamorfozę Laury "dopełniła" miłość i wsparcie bliskich oraz jej silna wola. Rezultat? Znajomi Laury nie byli w stanie jej poznać!

Ludzie byli zszokowani i zaskoczeni moimi zdjęciami z transformacji i za każdym razem pytają, co zrobiłam, aby osiągnąć to, co teraz widzą.

Dzisiaj Laura jest już zupełnie inną osobą. W końcu czuje się dobrze sama ze sobą. I chociaż nigdy nie zapomni piekła, które zgotowali jej rówieśnicy z powodu wyglądu, 25-latka na nowo, każdego dnia, krok po kroku odzyskuje swoją pewność siebie.

Efekt widać gołym okiem. Laura wygląda kwitnąco, a na jej twarzy cały czas gości uśmiech.

 To cię zainteresuje:

Rozszczepienie podniebienia: objawy, diagnoza, leczenie

Właśnie skończyła 100 lat. Twierdzi, że to dzięki jednemu codziennemu rytuałowi

Więcej o:
Komentarze (34)
Miała zdeformowaną twarz. Rówieśnicy zgotowali jej piekło na ziemi. Dziś nie poznają jej nawet znajomi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • harald_v

  Oceniono 58 razy 58

  "Miała zdeformowaną twarz. Rówieśnicy zgotowali jej piekło na ziemi."
  Czy ktoś mi powie dlaczego ludzie są tacy wredni ?

 • gonzor

  Oceniono 48 razy 48

  Swoje przeszła, a wynik końcowy bardzo ładny jak na angielskie standardy. Ciesz się dziewczyno życiem!

 • Gość: Arrecky

  Oceniono 31 razy 25

  Patrząc na zdjęcia to nie tylko wargi miała operowane. Tak czy owak wszystko na plus.

 • jan.go

  Oceniono 22 razy 20

  No niestety dzieci rodza sie glupie jak jej koledzy i kolezanki a wiekszosci tak zostaje

 • Gość: sara

  Oceniono 17 razy 17

  Super,napewno jest szczesliwa.Powodzenia,swoje juz wycierpialas

 • Gość: zbychu

  Oceniono 10 razy 10

  I to jest ta strona chirurgii plastycznej, która rzeczywiście czyni życie ludzi lepszym. Dziewczyna musiała wiele przejść, ale efekt bardzo ładny. Szkoda tylko, że ludzie mają tendencje do uprzykrzania życia tym "mniej ładnym", ale cóż, natury ludzkiej chyba się nie zmieni ...

 • izarider

  Oceniono 14 razy 10

  świetny rezultat. Kobieta wycierpiała swoje, ale w końcu ma normalne życie i z radością patrzy w lustro! Wygląd od zawsze był na pierwszym miejscu, a wciskanie kitu o pięknym wnętrzu można opowiadać jako bajki. Każdy patrzy od razu na twarz, dopiero po jej akceptacji interesuje się całą resztą. Po co ta ściema?

 • stas32

  Oceniono 8 razy 8

  i właśnie po to medycyna stworzyła chirurgie plastyczną aby dać ludziom normalne życie!
  A to co dzieje się obecnie z "plastykowymi Paniami/Panami" to zwyczajna chciwość lekarzy którzy za kasę zrobią "wszystko".

 • Gość: Iwona

  Oceniono 8 razy 8

  Szczęścia i powodzenia w życiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX