Czytelnicy, poruszeni sytuacją naszej bohaterki, chcą ją wesprzeć. Przypominamy historię pani Jolanty

Nina Harbuz
O pani Jolancie Krysiak pisaliśmy kilka tygodni temu. Jej historia tak bardzo poruszyła serca czytelników, że postanowili jej pomóc.

Pani Jola bez syna spędza około 6 godzin tygodniowo. 3 w poniedziałek i 3 w piątek, kiedy Rafał jest w szkole. Szkoła to Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, ale pani Jola woli mówić o ośrodku “szkoła”, bo to brzmi lepiej, daje złudne poczucie normalności.  

Rafał ma uszkodzony mózg, wodogłowie, nie widzi, nie mówi. Kiedy kierowcy z ośrodka zabierają go z domu na parę godzin, pani Jola może iść wtedy do lekarza, wykupić recepty w aptece i zrobić zakupy. 

Niepełnosprawna Ashley właśnie dostała pierścionek zaręczynowy. To, co się stało chwilę później, wzrusza do łez

Dwa lata temu miała wyznaczony termin operacji zaćmy. Zrezygnowała, bo powiedziano jej, że po zabiegu będzie musiała leżeć i przez dłuższy czas nie będzie jej wolno dźwigać. Przy Rafale to niemożliwe.

Regularnie wysyłana jest też przez lekarzy do sanatorium ze względu na pogarszający się z roku na rok stan zdrowia. Ale taki wyjazd też jest poza jej zasięgiem. Nie ma z kim zostawić Rafała w domu, a na opłacenie opieki jej nie stać. 

Jolanta Krysiak z niepełnosprawnym synem RafałemJolanta Krysiak z niepełnosprawnym synem Rafałem Archiwum prywatne

Po opublikowanym miesiąc temu na Kobieta.gazeta.pl reportażu o Pani Joli nadeszło sporo maili od czytelników i czytelniczek, chcących pomóc kobiecie. Dlatego utworzyłam zbiórkę w portalu Pomagamy.im, gdzie można wpłacić pieniądze na dwutygodniowy wyjazd pani Joli do sanatorium. Żeby po 42 latach pracy mogła wytchnąć choć 14 dni i zadbać o siebie.

Kwota, którą trzeba zebrać nie jest mała, bo to aż 13 tys złotych. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na transport, pobyt pani Joli i Rafała, specjalny podnośnik, którym można przenieść Rafała z wózka na łóżko, noclegi i wyżywienie asystenta wyjazdu, który zajmie się Rafałem w czasie, kiedy pani Jola będzie na zabiegach. W Polsce tylko kilka ośrodków może przyjąć tak chorego pacjenta jak Rafał. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Czytelnicy, poruszeni sytuacją naszej bohaterki, chcą ją wesprzeć. Przypominamy historię pani Jolanty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • didja

  Oceniono 51 razy 51

  Mam propozycję. Pobyt pana Rafała niech sfinansuje Kaja Godek, pani Jolanty - prawnicy z Ordo Iuris, a zebrane pieniądze niech posłużą np. na remont mieszkania czy kupna czegoś, na co standardowo pani Joli i jej syna nie stać.

 • malarzpokojowy

  Oceniono 54 razy 50

  "W Polsce tylko kilka ośrodków może przyjąć tak chorego pacjenta jak Rafał" - Dno i wodorosty. A jak Pani Joli zabraknie to co sie stanei z Rafałem? Może kościół by pomógł? W końcu walczą zaciekle o każde zycie.

 • daere

  Oceniono 44 razy 44

  O takie życie walczy Godek. Do takiego bohaterstwa i poświęcenia chce zmusić kobiety. Jakoś nie widzę jej na tym zdjęciu, niosącej potrzebującym pomoc i pieniądze.

 • walkirrr

  Oceniono 28 razy 28

  smrodek chciałaby widzieć takie sytuacje w wiekszosci polskich domów

 • togo13

  Oceniono 21 razy 19

  Pani Godek - niech się pani wykaże, że dba pani o każde życie, a nie tylko puste słowa rzuca na wiatr.

 • matisia1234

  Oceniono 12 razy 12

  Nie sadzicie ze to jest k..wstwo systemu, ze na klechow kasa jest a dla pani Joli przez tyle lat nie ma...

 • mesik50

  Oceniono 9 razy 9

  Darczyńcy - jesteście wielcy. Jestem z Wami.Pod każdym względem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX