Durex wycofuje z polskich sklepów część prezerwatyw i przestrzega przed ich używaniem. Jest problem z trwałością

Durex zadecydował o wycofaniu ze sprzedaży w Polsce kilku serii swoich prezerwatyw. Z kontroli jakości wynika, że nie spełniają one norm dotyczących trwałości. Marka uspokaja, że sytuacja "nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników".

"W wyniku przeprowadzonych badań stwierdziliśmy, że pojedyncze serie nielateksowych prezerwatyw Durex Real Feel wyprodukowane w tym roku nie przeszły testów weryfikujących okres ich trwałości.", informuje na swojej stronie producent prezerwatyw.

W związku z tym marka, w porozumieniu z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, zadecydowała o wycofaniu kilku serii swoich produktów.

Są to:

 • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii:1000415328. Data ważności: 12-2020,
 • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii:1000422259. Data ważności: 01-2021,
 • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii:1000438054. Data ważności: 01-2021.

Informacje o numerze serii i okresie trwałości znajdują się na spodzie opakowania oraz na folii, w którą są zapakowane pojedyncze prezerwatywy.

Partie prezerwatyw Durex Real Feel wycofywane z polskich sklepówPartie prezerwatyw Durex Real Feel wycofywane z polskich sklepów Fot. Materiały promocyjne/Allegro.pl

Firma podkreśla, że wątpliwości dotyczą wyłącznie trzech wymienionych serii prezerwatyw nielateksowych Real Feel. Wszystkich innych produktów z oferty marki można używać bez obaw. Przy okazji Durex zapewnia też, że "obecna sytuacja nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa klientów", bo "testów nie przeszły jedynie pojedyncze serie produktów".

Klienci, którzy kupili wadliwy produkt, mogą go zwrócić do sklepu albo do producenta. Również wtedy, kiedy opakowanie prezerwatyw zostało napoczęte i jest niepełne - w takiej sytuacji otrzymają zwrot pieniędzy zarówno za całą paczkę, jak i koszty ewentualnej wysyłki. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Czy monogamia daje więcej szczęścia niż otwarty związek? [LEPSZY SEKS]

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (30)
Durex wycofuje z polskich sklepów część prezerwatyw i przestrzega przed ich używaniem. Jest problem z trwałością
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jkwt

  Oceniono 10 razy 10

  A jakieś szczegóły dotyczące zmniejszonej trwałości? Po ilu użyciach mogą pęknąć?

 • Gość: IGLOO

  Oceniono 6 razy 6

  Wreszcie wypali program 500+

 • wolak007

  Oceniono 8 razy 4

  I mamy wreszcie sprawcę wzrostu urodzeń w Polsce w ostatnich latach? A PiS myślał, że to efekt programu 500+... Teraz wszystko wraca do normy?...

 • arkon4

  Oceniono 7 razy 3

  A Jarek pogłaskał kota, pokręcił głową i z pobłażliwym uśmiechem dodał - ja nigdy czegoś takiego nie używałem ...

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 3

  W Chinach maja fajna marke "Long Time".

 • Gość: Mikołłaj

  Oceniono 2 razy 2

  Unimil rzadzi !!!, a jak nie to abstynencja !!!

 • szaja25

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedyś był jeden rodzaj, Stomil produkował, a z trwałością bywało różnie, zależy ile kioskarka zdążyła szpilką przedziurawić :)

 • Gość: gość

  Oceniono 8 razy 2

  A Terlikowski powtarza i naucza: można do buzi bez gumy ale trzeba pamiętać jak skończyć - tak po polsku, po katolicku, po patriotycznemu. I taką radę rozumiem ! Trzymajmy się jakichś zasad, bądźmy porządni, odrzućmy te gumki i innego typu zabawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX