Meszek nad wargą, pory... Znana marka opublikowała zdjęcie bez retuszu. "Nie mogliście użyć Photoshopa?!"

Wygląda na to, że popularna na całym świecie marka kosmetyczna, M.A.C. Cosmetics, postanowiła powiedzieć STOP wyretuszowanym, nierealnym zdjęciom. Jednak nie wszystkim przypadło to do gustu.

Gładka, wręcz idealna cera, do tego pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości - taki widok w reklamach marek kosmetycznych to dla nas codzienność. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zdjęcia te nie oddają rzeczywistości i są w dużej mierze efektem obróbki graficznej. Mimo wszystko przyzwyczailiśmy się już do tego perfekcyjnego, wręcz nierealnego widoku.

Dlatego spore poruszenie wzbudziło zdjęcie jednej z najbardziej popularnych marek rynku "beauty", M.A.C. Cosmetics. Na ich profilu na Instagramie możemy podziwiać materiał reklamowy konturówki do ust w brązowym kolorze.

Z tak pomalowanymi ustami będziesz najbliżej natury

- takie hasło widnieje obok zdjęcia.

 

Wydawałoby się, że to kolejne, typowe zdjęcie reklamowe, nieróżniące się od tych wszystkich, którymi codziennie zewsząd jesteśmy zasypywani. Okazało się jednak, że oczy większości użytkowników serwisu zwróciły są nie na promowany produkt, ale na... cerę modelki.

Widać, że zdjęcie nie zostało poddane zbyt nachalnej obróbce grafików. Widzimy delikatny meszek nad górną wargą oraz pory na skórze modelki. Te drobiazgi wywołały prawdziwą lawinę komentarzy.

Plamy po pudrze i podkładzie do makijażu? Z tymi sposobami, więcej ich nie zobaczysz

Reakcje ludzi na zdjęcie były podzielone. Z jednej strony na markę M.A.C. Cosmetics spadła fala krytyki. Zarzucono im, że nie obrobili odpowiednio zdjęcia - a powinni - i że dali zbyt duże zbliżenie na twarz.

Patrzcie, ona ma wąsy!
OMG, chyba ktoś zapomniał o tych małych włoskach nad górną wargą.
Nie mogliście użyć Photoshopa, żeby pozbyć się tych włosków?

Większość komentujących była jednak pod wrażeniem odważnego kroku marki. Ludzie z całego świata wyrażają zachwyt nad naturalnością modelki i tym, że marka, wbrew narzucanym powszechnie kanonom piękna, nie dokonała zbyt mocnego retuszu zdjęcia.

Prawdziwe piękno nie wymaga Photoshopa.
To wspaniałe, że w końcu jakaś firma reprezentuje także i te kobiety, które nie są pozbawione owłosienia!
Nareszcie! Brawo M.A.C. Tak wyglądają prawdziwe i piękne kobiety. Idźcie w tę stronę.
Powinniśmy przestać zwracać na to uwagę. Wszyscy mamy włoski na całym ciele i tylko od nas zależy, czy chcemy się ich pozbywać, czy też nie.

Warto przy tym zwrócić uwagę na zdjęcie, opublikowane na Instagramie marki M.A.C. Cosmetics zaledwie kilka dni wcześniej. Widzicie różnice? Tak, prawdziwa kobieta MA pory na skórze i meszek nad wargą.

 

Wolicie perfekcyjne, mocno przerobione graficznie zdjęcia, czy jednak te bardziej prawdziwe, nieidealne? Jak myślicie, czy to wpadka marki, czy celowe działanie? Jaki może być jej kolejny krok?

embed
Więcej o:
Komentarze (10)
M.A.C. Cosmetics pokazało zdjęcie modelki bez retuszu. Fani mocno podzieleni. Photoshop vs. naturalność
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wzornikieu

  Oceniono 27 razy 27

  Problemy 1 świata.

 • chmjel

  Oceniono 18 razy 18

  Piękne usta

 • lucusia3

  Oceniono 11 razy 11

  Serio są ludzie, którzy udają, ze ludzie to laki? Już kiedyś było "królowa hiszpańska nie ma nóg". Od tego czasu wszystko się zmieniło, ale jak widać umysłowość kilku jednostek - nie.

 • himils

  Oceniono 13 razy 7

  Jak ktoś lubi bez meszki nad wargą, to polecam dmuchane lalki.

 • my_kroolik

  Oceniono 14 razy -8

  Na szczęście moją żona wyznaje inny kanon piękna

 • Gość: el-lalka

  Oceniono 12 razy -10

  Owlosione NIE jest piekne. Jest zaniedbane.

 • koenzymq10

  Oceniono 20 razy -10

  A już myślałem,że chodzi o wargi te dolne.

 • margot452

  Oceniono 17 razy -13

  Kobieta z brodą - naturalne jest piękne!

 • julianapostata1974

  Oceniono 31 razy -13

  A na ci...pce? Kiedy wreszcie firmy kosmetyczne zaczną doceniać owłosione narządy (rzecz jasna nie płciowe, bo to niepoprawne określenie)? Redaktorki GW i WO powinny pokazać, że boberek to oznaka wolności i walki z uprzedzeniami. Codziennie jeden bober na okładkę! Odwagi (strach napisać dziewczyny) pracowniczki Agory!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX