Nie chciał ustąpić miejsca ciężarnej, więc usiadła mu na dłoniach. "Jedziemy razem w tej dość niekomfortowej atmosferze"

Ustępowanie miejsca ciężarnym w komunikacji miejskiej to coś oczywistego, prawda? Jednak nie dla wszystkich. W tym przypadku przyszła matka nie puściła takiego zachowania płazem.

Zatłoczony autobus jadący ulicami Londynu. Wchodzi kobieta w zaawansowanej ciąży. Widzi ostatnie wolne miejsce, które zajmuje... "zmęczona" torba mężczyzny siedzącego tuż obok. Kobieta podchodzi i prosi o zwolnienie dla niej jednego fotela. Niestety, jej prośba zostaje kompletnie zignorowana. Nie wahając się, po prostu siada na torbie i trzymających ją dłoniach mężczyzny. W ten sposób podróżuje dalej.

Może się wydawać, że to fragment komedii, ale to autentyczna historia: Australijka, Brydie Lee-Kenned, jest w ósmym miesiącu ciąży i mieszka w Londynie. Kobieta podzieliła się swoją dość niezręczną sytuacją poprzez wpis na Twitterze.

Czego nie można jeść w ciąży?

No i w ósmym miesiącu ciąży doczekałam się i tego. Podróżujący nie chciał mi zwolnić ostatniego wolnego miejsca, które zostało w autobusie. W związku z tym usiadłam po prostu na torbie i przy okazji rękach tego mężczyzny

- napisała na swoim Twitterze. - Teraz właśnie jedziemy razem w tej dość niekomfortowej atmosferze - dodała.

Patrząc na to, jaką furorę w internecie robi post Byrdie, jak dużo ma udostępnień, lajków i komentarzy, przypominamy sobie, że niestety nie jest to pojedynczy przypadek. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo wypowiedzi innych kobiet, które doświadczyły podobnych - czasem równie krępujących - sytuacji:

Kiedy byłam w siódmym miesiącu ciąży, facet dosłownie odepchnął mnie na bok, aby wyprzedzić mnie w pogoni za ostatnim wolnym miejscem.
Będąc w ósmym miesiącu ciąży, powiedziałam mężczyźnie, że urodzę mu na nogach, jeśli nie pozwoli mi usiąść w autobusie. Wstał. I to jest najlepsza metoda.
Kiedy byłam w czwartym miesiącu ciąży, poczułam się naprawdę źle i poprosiłam mężczyznę, żeby zwolnił mi miejsce. Odpowiedział, że jak chcę równości, to mogę stać. Zwymiotowałam na niego. Na jego gazetę i torbę na laptopa. Jego zszokowana mina była bezcenna.

A wy doświadczyłyście podobnych sytuacji?

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (180)
Mężczyzna w Londynie nie chciał ustąpić miejsca w autobusie ciężarnej kobiecie, więc ta usiadła mu na dłoniach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bodzio24680

  Oceniono 119 razy 95

  Bardzo ciekawa odwrotna sytuacja w Polsce: jeden z sieciowych marketów budowlanych, kolejki do każdej z kas - 3,4 osoby. Nagle do jednej z kas podchodzi zdrowy, silny mężczyzna i krzyczy: chodź kochanie, Ty jesteś w ciąży, wejdź tu na początek kolejki, masz prawo. I wchodzi ta dziewczyna z brzuszkiem wskazującym na ok. 5 m-c, razem z inną młodą panią bez brzuszka i stoją sobie rozmawiając podczas gdy młody, troszczący się o żonę pan płaci za zakupy. A zaraz za kasami ustawione są bardzo wygodne kanapy. Dlaczego ta pani nie mogła spocząć wygodnie na kanapie razem ze swoją towarzyszką podczas kiedy jej silny i młody mąż postałby te 5 min w kolejce? Dlaczego ludzie w tej kolejce potulnie się przesunęli chociaż na ich twarzach widoczne było zmęczenie?

 • Gość: mati

  Oceniono 125 razy 75

  Nie rozumiem zupełnie skąd komentarze o "nowych Europejczykach" czy muzułmanach. Kiedy byłam w zaawansowanej ciąży, w Polsce wielokrotnie Panowie w tramwaju nie ustępowali mi miejsca, odwracali głowy udając, że nie widzą. a bielutcy jak mąka byli... Zazwyczaj osoby ustępujące to były kobiety. Taka sama sytuacja w sklepach. Moją koleżankę w 9 miesiącu 2 Panów zwyzywało, gdy poprosiła o ustąpienie miejsca w kolejce i życzyło żeby dziecko urodziło się chore. Ot, biały, katolicki kraj...

 • n0th

  Oceniono 61 razy 59

  na bashu kiedyś było: ):
  jadę ostatnio autobusem.
  miejsca zajęte, jakaś starsza kobitka stoi
  jakiś dwumetrowy paker się poczuł, podszedł do niej i ją pod boczek prowadzi do siedzenia i mówi:
  "babcia se 3,14erdolnie"

 • Mieszko Pierwszy

  Oceniono 33 razy 31

  Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz , która również dotyczy Polski, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
  Zabronione jest umieszczanie bagażu na miejscu siedzącym, nawet gdyby ktoś wpadł na pomysł i kupił bilet dla swojej torby z zakupami.Przynajmniej tak jest w krakowskim mpk.

  Rozdział IV, &10. punkt 2 regulaminu przewozu, który umieszczony jest w każdym autobusie i tramwaju.

 • grey-sky

  Oceniono 58 razy 28

  Kiedy byłam w zaawansowanej ciąży bliźniaczej moja koleżanka poprosiła osoby siedzące w autobusie by ktoś mi ustąpił miejsce. I tu bezcenny moment, pewna starsza pani zaczęła wydziwiać jakie to teraz kobiety wymagające, bo ona to nawet by nie pomyślała, ciężko pracowała do samego porodu i nigdy nie prosiła o żadne przywileje... To taka dygresja o wrażliwości niektórych kobiet.

 • ax75

  Oceniono 41 razy 25

  W metrze w Warszawie również panie zajmują siedzenia dla bardzo zmęczonych toreb. Udają, że nie widzą, jak chce się usiąść na tym miejscu i są bardzo zdziwione, jak zwróci się im uwagę. Ciekawa jestem zawsze, czy wykupują dla torby dodatkowy bilet.

 • Gość: Maciek

  Oceniono 27 razy 23

  Jestem młodym mężczyzną (27 l), 2 lata temu miałem operację nogi - zerwane więzadła w kolanie. Kilka dni po wyjściu ze szpitala musiałem iść do apteki, miałem założoną ortezę i oczywiście szedłem o kulach. W aptece kolejka, około 10-15 osób: jeden mężczyzna reszta kobiety. Stanąłem w tej kolejce, upał, stoję kilka min. Myślałem, że tam zaraz zemdleje. Kobiety tylko się na mnie popatrzyły i nic. Facet z kolejki zobaczył mnie, i od razu mnie puścił. Więc z tą kulturą u kobiet i mężczyzn bywa różnie.

 • typowynazista

  Oceniono 33 razy 23

  Jak jeździłem metrem to notorycznie i bez ostrzeżenia na "zmęczonych" zakupach, torebkach i innych akcesoriach bab, które to akcesoria potrzebowały koniecznie osobnego miejsca siedzącego. Ale muszę przyznać, że jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś owych akcesoriów nie zabrał zanim moja dupa dotknęła siedzenia.

  Wniosek jest taki - chamstwo rozkłada się po równo według płci, ale bezczelność jest bardziej męską cechą.

 • Gość: gość

  Oceniono 22 razy 20

  Ludzie stawiają torby i torebki (te takie z sztywnym dnem) na zasikanych i zaplutych chodnikach... potem nie chcą zwyczajnie się pobrudzić.... ale ustawić je na innym siedzeniu, żeby ktoś inny się ubrudził już jest ok

  tępe baby i faceci nie pomyślą nawet, że jakaś inna tępota mogła zrobić to samo z ich siedzeniem i właśnie mają tyłek w sikach pieska i ślinie jakiegoś brudasa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX