Nowa okładka polskiego "Vogue'a" zachwyca. "Taka powinna być w naszym pierwszym, historycznym numerze"

"Vogue Polska" opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych okładkę najnowszej edycji magazynu, która zbiera niemal same pozytywne recenzje. "Taka właśnie powinna być okładka historycznego pierwszego wydania", piszą internauci.

"Vogue Polska" właśnie zaprezentował okładkę najnowszego, październikowego wydania "biblii mody" i od razu zrobiło się o niej głośno. Dlaczego? Okładka zdecydowanie różni się od wszystkich poprzednich i dla większości z komentujących to zmiana zdecydowanie "na plus".

Na październikowej okładce pojawiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie polskich modelek, Monika "Jac" Jagaciak, w dość nietypowym towarzystwie. Asystuje jej bowiem zespół ludowy Polonia - uśmiechnięte młode kobiety ubrane w tradycyjne stroje. Cała sesja nieprzypadkowo została wykonana w najbardziej polskim mieście w USA, czyli w Chicago.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję. W zaledwie kilka godzin od publikacji zdjęcia okładkowego zebrało ono ponad dziesięć tysięcy "lajków" i ponad 300 komentarzy na Instagramie. Wielu komentujących zwróciło uwagę przede wszystkim na to, że na okładce pojawiły się typowo polskie akcenty. Twierdzili, że "taka właśnie powinna być okładka historycznego, pierwszego wydania polskiej wersji biblii mody".

Ale kosmos. Przegenialna okładka.
Genialna okładka! Akcenty polskie są piękne!
Taka powinna być okładka naszego pierwszego, historycznego numeru.
Obłędna. Duma rozpiera.
Totalnie inna niż okładki z innych edycji, taka nasza, swojska, a jednocześnie światowa. No i plus za Monikę.

Dlaczego wrześniowy "Vogue" jest najważniejszy?

A co z negatywnymi komentarzami pod zdjęciem okładki najnowszego polskiego "Vogue'a"? Są, ale póki co można je policzyć na placach jednej ręki.

Pierwszy polski "Vogue"

Pierwsza polska edycja magazynu "Vogue" pojawiła się w lutym 2018 roku. Jej okładka wzbudziła wiele kontrowersji. Zdjęcie, na którym dwie topmodelki, Małgorzata Bela i Anja Rubik, pozują na tle zamglonego Pałacu Kultury i Nauki oraz czarnej wołgi, jednych zachwycało, innych oburzało. Dla niektórych okładka była wręcz "doskonała", inni zaś ocenili ją jako "koszmar" i "żart".

Najnowszy "Vogue Polska" pojawi się w sprzedaży już 12 września. Jak wam się podoba październikowa okładka?

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (123)
Nowa, październikowa okładka "Vogue Polska" robi furorę w sieci. Monika Jagaciak i zespół ludowy Polonia pozują w Chicago
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zdziwiony6

  Oceniono 154 razy 110

  A mnie się ta okładka nie podoba. Czy naprawdę chcemy aby Polska kojarzyła się z kapelą góralską i dziewczynami w pasiastych spódnicach?

 • nice_flowers

  Oceniono 100 razy 72

  Ta okładka jest okropna i tylko pokazuje jak za granicą myślą, że jesteśmy zacofani. Nic nie ma w niej dobrego, zrobiona jak selfie masakra. Ten kto pozwala na tee okładki chyba nie wie co Vouge powinien mieć do przekazania oglądałam edycje Włoskie, Niemieckie i tam NIGDY nie było takiej prowizorki

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 94 razy 70

  Jest październik, są pażdzierze. Powinny jeszcze masło ubijać...

 • killarney5

  Oceniono 74 razy 64

  Ależ oryginalny pomysł... Wypisz, wymaluj zdjęcie Mazowsza na tournee w Stanach za komuny... Źenada.

 • Gość: gość

  Oceniono 58 razy 52

  Czy jakiś zawodowy fotograf może mi wyjaśnić, na czym polega geniusz tego zdjęcia?
  Dla mnie okładka-nic.
  I nie ma to nic wspólnego z kompleksami czy wstydem za przaśność, bo akurat motywy ludowe i naiwne lubię bardzo. Ale - właśnie! - motywy, a nie kopię Mazowsza z Trybuny Ludu.
  Ja wiem, że stylistyka cepeliowsko-mazowszańska (nie mylić z mazowiecką) teraz na topie, że premier kocha furmanki i będziemy się przesiadać, ale jedno dosłowne nawiązanie do PRL na pierwszej okładce (świetnej) naprawdę wystarczy.

 • Wlodzimierz Krzysztofik

  Oceniono 46 razy 36

  Totalnie idiotyczne jest to, że zajmujecie się rzeczami, które w naszym świecie są kompletnie bez znaczenia. I zupełnie nie zajmujecie się rzeczami, które mają dla nas znaczenie fundamentalne. Jesteście jak orkiestra na Titanicu, koniec blisko a moda najważniejsza. Do tego Chicago i ludowe stroje. Polska to rozwinięty kraj, dwudziesta druga gospodarka świata, jest co pokazać poza Pałacem Kultury i ludowymi strojami. Prymitywne to strasznie. Ale czego wymagać od magazynu o modzie i plotkach.

 • la_bola

  Oceniono 55 razy 35

  TRAGEDIA!!! Mam ochotę podać redakcję to sądu za sugestię, że Polska zatrzymała się w rozwoju w latach 50. ubiegłego wieku, i to na wsi.

 • dave1919

  Oceniono 58 razy 34

  .

  .OKŁADKA T R A G E D I A .
  .
  KICZ POWIELAJĄCY STEREOPTYPY A WSZYSTKO W PRZAŚNYM SOSIE
  .
  PRZYPOMINA MI SIĘ OBLEŚNY WYSTĘP POLSKIEGO ZESPOŁU Z GOŁYMI CYCAMI NA EUROWIZJI

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX