Pani Magdalena spadła 15 metrów ze zbocza. Na zdjęciu uśmiecha się zakrwawiona, bo nie wie, jak poważne obrażenia odniosła

Zakrwawiona twarz i szeroki uśmiech? Tak ze swojego szczęścia w nieszczęściu cieszyła się Polka. Upadek podczas wspinaczki w Szkocji przypłaciła jednak o wiele poważniejszymi obrażeniami niż sądziła, kiedy robiła sobie "pamiątkowe" selfie.

Mieszkająca w Szkocji Polka, pani Magdalena, wspinała się ze swoimi znajomymi na mierzący 955,5 m n.p.m. szczyt Stob Garbh koło Stirling. Podczas wyprawy przewróciła się i stoczyła 15 metrów po kamienistym wzgórzu.

Zakrwawiona, posiniaczona, obolała i z rozciętym policzkiem 41-letnia Polka poprosiła towarzyszącego jej znajomego, żeby zrobił jej zdjęcie. Chciała zobaczyć na własne oczy, jakie odniosła obrażenia i jak wygląda jej twarz. Adrenalina i ulga, że nie stało się nic strasznego sprawiły, że na kolejnych zdjęciach zaczęła się uśmiechać z radości, że uszła z życiem z wypadku.

Kobieta i jej znajomy natychmiast wezwali pomoc. Pani Magdalena, aż do jej przetransportowania do szpitala, nie zdawała sobie jednak sprawy z powagi sytuacji. Dopiero, kiedy w szpitalu w Glasgow zrobiono jej wszystkie niezbędne prześwietlenia, dowiedziała się, że ma złamaną kość pod okiem, stłuczoną kostkę i uszkodzony krąg w odcinku szyjnym. Przez najbliższe sześć tygodni nasza rodaczka będzie nosiła specjalny kołnierz na szyję.

Polska widziana z zagranicy. Jak zachodnie media opisują nasz kraj?

Koordynator miejscowej służby przybrzeżnej, Bill Rose, powiedział w rozmowie z portalem Deadline News, że wypadki w tym miejscu nie należą do rzadkości. Ich główną przyczyną są strome zbocza. Dodał także, że Polka miała dużo szczęścia, bo na miejscu akurat nie było mgły i ratownicy mogli bezpiecznie wylądować, by po trzech godzinach od nieszczęśliwego wypadku zabrać ją do szpitala.

Przypadek pani Magdaleny to dowód na to, że nawet w niewysokich górach i na szlakach dla amatorów trzeba zachować ostrożność i z szacunkiem podchodzić do siły natury.

Więcej o:
Komentarze (104)
Pani Magdalena spadła 15 metrów ze zbocza. Na zdjęciu uśmiecha się zakrwawiona, bo nie wie, jak poważne obrażenia odniosła
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kresedebarg

  Oceniono 90 razy 82

  taaa , wiedząc że zdjęcie trafi na portale społecznościowe i wbity na pal będzie się uśmiechał

 • ochujek

  Oceniono 90 razy 76

  "główną przyczyną są strome zbocza". Nie wiedziałem. Sądziłem że głupota wspinaczy.

 • r0ger

  Oceniono 43 razy 41

  Azja Tuhajbejowicz do tej pory żałuje, że nie uśmiechnął się, jak go Luśnia pochodnią przypalał

 • Gość: brobdingnag guy

  Oceniono 45 razy 41

  Złamanie kości jarzmowej to akurat na tym selfiku widać...

 • racionalist

  Oceniono 31 razy 31

  Te gory wcale nie sa takie "niewysokie" jakby sie wydawalo. Owszem, 900-1100m npm - to sie nie wydaje tak duzo, zwlaszcza w porownaniu z Beskidami, Karkonoszami czy Tatrami - ale w Szkocji te gory wyrastaja prosto z morza, nie ma powoli wznoszacego sie na przestrzeni kilkuset kilometrow terenu pomiedzy morzem a podstawa pasm gorskich. Do tego sa cholernie strome.

 • nalesniku

  Oceniono 39 razy 31

  łoooooooooooooo, ale ku...wa njuuusssssssss !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • polonests

  Oceniono 29 razy 27

  Kręg, nie krąg.

  pl. wikipedia.org/ wiki/ Kręg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX