Komentarze (109)
Norma w łóżku? "W naszym społeczeństwie często stawia się znak równości między tym, co normalne a tym, co moralne"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wesslingharald

  Oceniono 15 razy -1

  Ok. Pieprzą się wszyscy ze wszystkimi. Ale spotkać kogoś, z kim można ... pogadać :(

 • tomq12

  Oceniono 12 razy -2

  "A w naszym społeczeństwie bardzo często stawia się właśnie znak równości między tym, co normalne a tym, co moralne. Ale dla mnie najważniejsze jest to, czy dane zachowania spełniają normę medyczną, osobistą i partnerską"

  - i to jest twoja norma, prywatna.

 • sigerpfagus11

  Oceniono 4 razy -2

  W klubach swingersów organizowane są imprezy w stylu gang-bang, swingers party, bdsm itd. jeden z nich chwali się wyposażeniem w fotel ginekologiczny i krzyż do krępowania dla fanów sado-maso, taki zdeprawowany światek porno przeniesiony do realnego życia.

 • jan700

  Oceniono 14 razy -2

  Polska to wolny kraj.
  Dopóki PO-PSL nie dojdzie do władzy, można tutaj mówić, pisać i śpiewać o rozdziale państwa od LGBT.
  Piosenka non stop cenzurowana: Leszek Czajkowski "Tęczowa piosenka"

  HttPS://youtu.be/Eba1oKfNPOk?list=RDEba1oKfNPOk

 • shago0

  Oceniono 3 razy -3

  szydło startuje do ojroparlamentu i nie żałuje kroku.
  i o czym ja pisałem?

 • Gość: Adi

  Oceniono 5 razy -3

  To zdzira.

 • dzielanski

  Oceniono 3 razy -3

  Z tytułu wywiadu wynikałoby, że większość Polek ma fantazje erotyczne z Balbiną w roli głównej.
  Skoro "większość", to "norma". Moim zdaniem to jednak perwersja - łagodnie mówiąc.

 • polsilver100

  Oceniono 13 razy -3

  Jeśli Ci ludzie robią że swoją seksualnością co chcą to ja mam być cicho i jestem, ale jeśli ja nazywam kogoś ku...szonem to też ma być cicho bo tak jest

 • haha-to-ja

  Oceniono 7 razy -3

  nie przeczytałem ale czy autorka w załobie nie powinna prowadzić refleksji nad wyższoscia zewu kutasa nad intuicja genetyczna zamiast tych wypocin???

 • Gość: Jaro

  Oceniono 13 razy -3

  lubie swingersow i znam ich wielu lubie trojkaty i spotkania cuckold, to jest moje zycie.

 • gangut

  Oceniono 17 razy -3

  Patologia się zdarza i tak - w patologicznej grupie jest to "normą". Tak jak normą wśród koprofagów jest spożywanie odchodów.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 16 razy -4

  Norma to w rozumieniu zachowań ludzkich między innymi norma w socjologii, czyli badaniach nad społeczeństwami ... norma społeczna to = względnie trwały, przyjęty w danej grupie społecznej sposób zachowania jednostki społecznej.
  Tutaj możemy mówić nie o normach moralnych, ale o normach obyczajowych, czyli = nawyki zachowania się, rytuały czy sposoby ubierania się uznane w danej zbiorowości. Normy obyczajowe to reguły postępowania ludzi, które kształtowały się w ich świadomości pod wpływem nawyku, w wyniku wielokrotnego powtarzania w określonych okolicznościach tych samych zachowań. Normy obyczajowe nie oceniają zachowań ani ich nie wartościują. Określają raczej co wypada lub czego nie wypada robić. Obyczaje kształtują się we wszystkich sferach życia. Najczęściej mają zasięg lokalny.
  Innymi słowy Czerscy czym jest norma społeczna, a także inne rodzaje norm jest dokładnie opisane m.in. w socjologii, ale również innych naukach.
  Rozumiem, że przejście na pozycje "lewactwa" sprawiło, że nauka przestała was już wspierać - w odróżnieniu od czasów stania po stronie choćby Hitchensa - ale są granice patologii intelektualnej. Właściwie powinienem was oskarżyć o dyskryminację intelektualną = intensywne i regularne epatowanie oraz atakowanie głupotą.
  Dodatkowo nie dość, że normy istnieją, jak normy społeczne, w tym moralne czy obyczajowe to na dodatek można je zmieniać, co niewątpliwie jest celem wielu "demiurgów społecznych".
  Tylko, że jak promujecie międzynarodowy kibuc to róbcie to oficjalnie.

  Co więcej "psychololóżka" powinna zdawać sobie sprawę, że w psychologii również istnieje pojęcie normy = konstrukt naukowy wyznaczający granice normalnych zachowań człowieka.
  To, że w jej mniemaniu nie istnieją normy, jako zdefiniowane pojęcia to już jej anty-naukowy problem.

 • Gość: Krzysio

  Oceniono 5 razy -5

  Ludzie są jednak idiotami. Szczególnie polaczki co myślą, że seks to centrum życia. Cebula i jazda

 • polsilver100

  Oceniono 11 razy -5

  Czym więcej debili i zboczeńców tym rozszerzają się normy które ponoć powinniśmy akceptować. Za 30 lat małżeństwo z kozą już nikogo nie zaskoczy

 • sigerpfagus11

  Oceniono 21 razy -5

  Kolejny artykuł propagujący relatywizm moralny, niedługo przeczytamy, że ksiądz z ministrantem hmm.. to nic złego bo młody też chciał i było mu dobrze. A wracając do swingersów, ideą założenia nie był żaden seks grupowy a zamiana partnerów, wynalazek dewiantów czerpiących satysfakcję seksualną z obserwacji bycia zdradzanym, później to się rozszerzyło na inne grupy.

 • Gość: Rozsądny

  Oceniono 31 razy -5

  Ktoś ma jeszcze jakieś pytania dlaczego kobiety współczesne są beznadziejnym przypadkiem? Dysfunkcyjne społeczeństwo wyprodukowane przez rewolucję seksualną - gdzie bzykanie się z kims innym to nie zdrada ale "otwieranie związku". Odrzucające. I tak cud że jeszcze nie ocenzurowano komentarzy.

 • markit44

  Oceniono 19 razy -7

  Czyli seks na śpiocha to zboczenie, ale pederastia to już norma, którą należy wdrażać w warszawskich szkołach podstawowych.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 14 razy -8

  wyrywanie kotom ogonów mieści się w normach wyrywaczy kocich ogonów.
  czyli sadystów...

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 20 razy -10

  "W naszym społeczeństwie często stawia się znak równości między tym, co normalne a tym, co moralne"
  To wystawia naszemu społeczeństwu wspaniałe świadectwo.
  Dla odmiany w społecznościach LGBTZBOQ lansuje się tezę, że nienormalność jest naturalna zaś moralność względna. W tym stanie pomroczności sodomickiej budzą się demony i zstępują do warszawskich szkół jako latrynnicy... czy jakoś tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX