Poznaj zaskakujący sekret zdrowej skóry i włosów.

Każda z nas ma swój rytuał pielęgnacyjny. Demakijaż, mycie twarzy, a następnie tonik, serum, oleje, kremy... Z włosami jest podobnie - mycie, pielęgnacja odżywkami, nakładanie maski, spłukiwanie, staranne wyczesywanie i suszenie. Mamy ulubione kosmetyki i tricki, za pomocą których mamy odjąć sobie lat i zapewnić gładką skórę. Jednak pielęgnacja to nie wszystko - codziennie jesteśmy wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Czy wszystkie zagrożenia są w 100% widoczne?

Czysta skóra to czyste powietrze

Wiele czynników przyspiesza starzenie skóry - zimą jest to kombinacja wiatru i mrozu, które wysuszają i odwadniają, powodując łuszczenie i pękanie naskórka. Wiosną i w wakacje jesteśmy zmuszone, by stosować kremy z filtrem UV, których zadaniem jest chronienie skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Jednak długoterminowo, najbardziej szkodliwa jest ekspozycja na zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia. Wśród nich są oczywiście smog, alergeny w postaci pyłków, kurz, wirusy i bakterie.

Jakie są konsekwencje ich kontaktu ze skórą i śluzówką? Zapalenie spojówek, zmiany skórne, nadprodukcja łoju, a w skrajnych przypadkach, nawet atopowe zapalenie skóry, wywołane przedłużonym kontaktem z alergenami. Zawarty w smogu dwutlenek azotu działa na powierzchni skóry, niszcząc ją i powodując przebarwienia, przez co wygląda ona na starszą. Upośledzona jest synteza witaminy D, która odpowiada za funkcjonowanie wielu procesów w naszym organizmie. Lawinowo rusza reakcja wolnych rodników, czyli tzw. stres oksydacyjny, który powoduje mutacje komórek i sieje spustoszenie w całym ciele i na twarzy. Zanieczyszczenia dotkną także skóry głowy.

Osadzają się na niej toksyczne metale ciężkie, pyły, związki amoniaku i arsenu, które mogą powodować wypadanie włosów. Uszkodzona zostaje struktura keratynowa, przez co włosy są bardziej łamliwe, spowolniony jest również ich wzrost. Jak możemy się przed tym uchronić?

Twoja broń w walce o piękną skórę

Zamiast w cierpliwość, należy uzbroić się w oczyszczacz powietrza. Poza polepszeniem kondycji skóry i włosów, zastosowań prozdrowotnych jest o wiele więcej. Nasz dom będzie wolny od wirusów, bakterii, smogu ale także sierści, kurzu, pleśni i alergenów. Co to oznacza? Łagodniejsze i rzadsze infekcje, udrożnione górne drogi oddechowe, brak kręcenia w nosie i kataru, łzawiących oczu. Wykonanie makijażu w sezonie pylenia z pewnością będzie o wiele prostsze, gdy obudzimy się wyspane i wypoczęte, bez zaczerwienionych spojówek.

Warto także zainwestować w urządzenie z opcją nawilżania powietrza - posiadają ją między innymi oczyszczacze powietrza marki Panasonic. Efekty są natychmiastowe! Nawilżona, jędrna i gładka skóra z łatwością przyjmie każdy podkład i makijaż. Bardziej promienny, zdrowy wygląd i samopoczucie? Jesteśmy na tak! Dodatkowo, jeśli mamy w domu czworonożnego przyjaciela, to doskonale wiemy, ile sierści pozostaje na naszych ubraniach czy meblach. Również z tym pomoże oczyszczacz, który wyłapie z powietrza fruwające kłaczki i kurz. Mniej odkurzania, sprzątania i czyszczenia szafy? Czemu nie! Oczyszczacz idealny poradzi sobie z każdym z powyższych problemów, jak zatem wybrać najlepsze dla nas urządzenie?

Kupuj świadomie

Wybierając spośród oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku, należy przyjrzeć się wielu różnym parametrom. Ważne jest żeby urządzenie było dopasowane do rozmiaru mieszkania. Oczyszczacz powietrza Panasonic działa na przestrzeni aż do 66 m2. Kolejnym punktem do sprawdzenia na naszej liście powinny być filtry – najlepsze są te cząstek stałych oraz HEPA, ponieważ usuwają one wszystkie zanieczyszczenia - alergeny, sierść, kurz a także wirusy oraz bakterie. W urządzeniach japońskiego producenta, są one dodatkowo wspomagane przez technologię nanoe™, która niszczy wszystkie drobnoustroje.

W oczyszczaczach powietrza Panasonic, wykorzystano szereg innowacyjnych rozwiązań - takich jak na przykład czujniki ruchu, światła, zapachu, wilgotności i zanieczyszczeń. Sensory mają za zadanie zoptymalizować pracę urządzenia tak żeby była dostosowana do trybu życia i aktywności domowników. Co również bardzo istotne - oczyszczacz jest niezwykle cichy. Może on pracować przez całą noc, dzięki czemu odpocznie nie tylko nasza skóra, ale także my, ciesząc się głębokim, spokojnym snem.  Dodatkowo pomoże w utrzymaniu porządku minimalizując ilość kurzu oraz sierści, które pozostawiają nasi pupile. Dzięki urządzeniom Panasonic nasz dom będzie oazą czystego powietrza.

Czyste powietrze w Twoim domu, w trosce o zdrową skórę i włosy.