"Na stałe zagości w mojej wakacyjnej kosmetyczce". Testujemy kremy marki Nuxe [KOSMETYK TYGODNIA]

Nuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy i Nuxe, Creme Prodigieuse DD krem

Nuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy i Nuxe, Creme Prodigieuse DD krem (fot. archiwum prywatne)

Przez miesiąc używałam używałam emulsji do twarzy Nirvanesque Light marki Nuxe oraz kremu DD do twarzy SPF 30 Prodigieuse także marki Nuxe. Moja ocena: 5/5!

Prosto z pracy idziesz na imprezę? Ten makijaż zrobi ogromne wrażenie, a zrobisz go w kilka minut

Nirvanesque Light emulsja do twarzy według producenta ma wygładzać drobne i głębsze zmarszczki mimiczne i odprężać skórę. Dodatkowo matowić i rozświetlać. Natomiast Prodigieuse krem DD do twarzy powinien, według tego, co przeczytamy na opakowaniu, pomóc zachować piękny wygląd i koloryt skóry w zanieczyszczonym miejskim środowisku. Zdecydowałam się połączyć te kosmetyki podczas urlopu - nie chciałam stosować podkładu, potrzebowałam kremu z filtrem, który jednocześnie nieco ukryje cienie pod oczami czy niedoskonałości mojej cery. Kosmetyki tak przypadły mi do gustu, że stosowałam je długo po powrocie z wakacji.

Jak kremy wypadły podczas testu? Czy zapewnienia producenta się sprawdziły? Oto szczegółowa ocena:

Konsystencja: Konsystencja kremu DD przypomina raczej gładki,  gęsty podkład niż typowy kosmetyk tego typu. W pierwszym odczuciu jest dość ciężki, ale bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy. Zazwyczaj nakładałam go gąbeczką. Z kolei krem nawilżający ma przyjemną, tłustawą nieco konsystencję. tego oczekiwałam. Przyznaję 1 punkt.

Krycie/nawilżenie: Krem BB kryje jak niejeden podkład. Kolor bardzo mi pasuje, jest dość ciemny, ale z opaloną skórą świetnie współgra. IIdealny na wakacje, ale też po powrocie z urlopu, kiedy skóra jest opalona, a przy tym przesuszona od słońca. Emulsji używałam raczej na wieczór, ewentualnie jako dodatkowe nawilżenie w ciągu dnia. Nawilża przyzwoicie, zostawia skórę przyjemną w dotyku. 1 punkt.

Zapach: Trudno mówić o zapachu, bo nie ma. Ale to dobrze. Kremy, które zbyt intensywnie pachną, nie są dla mnie. 1 punkt.

Wydajność: Testowałam oba produkty przez miesiąc. W tubkach jest wciąż około 3/4 produktu. Uważam, że kosmetyki są bardzo wydajne. Przyznaję 1 punkt.

Użytkowanie: Kremy rozprowadzają się łatwo, nie zostawiają smug, "nie łuszczą" się na skórze. Są super! 1 punkt.

Ocena końcowa: 5/5 pkt. Oba kremy szczerze polecam. Krem DD do twarzy SPF 30 Prodigieuse na stałe zagości w mojej wakacyjnej kosmetyczce.

Nuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy, Nuxe, Creme Prodigieuse DD kremNuxe, Nirvanesque Light, Emulsja do twarzy, Nuxe, Creme Prodigieuse DD krem fot. archiwum prywatne

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Skomentuj:
"Na stałe zagości w mojej wakacyjnej kosmetyczce". Testujemy kremy marki Nuxe [KOSMETYK TYGODNIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Uroda i pielęgnacja:
Najczęściej czytane