Bare nails, czyli nowa moda na naturalne paznokcie. Internauci zniesmaczeni [Jesień 2019]

Zadbane i estetycznie pomalowane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. W każdym sezonie pojawiają się coraz to nowsze trendy w stylizacji paznokci. Tej jesieni pojawiła się jednak zupełnie nowa moda na Instagramie, która polega na chwaleniu się długimi "nagimi" paznokciami. Na czym polega trend bare nails?

Paznokcie to jeden z tych elementów, na który wiele kobiet zwraca ogromną uwagę. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele możliwości różnych możliwości, by stylizować swoje paznokcie wedle indywidualnych upodobań, a z każdym sezonem pojawiają się także kolejne, zupełnie nowe trendy. Jednak ostatni z nich, który pojawił się na Instagramie, zadziwia internautów.

Bare nails - na czym polega trend naturalnych paznokci?

Nie da się ukryć, że większość kobiet uwielbia długie paznokcie i chętnie przedłuża je zarówno metodą żelową, jak i akrylową, a także nadbudowuje hybrydą. Ostatnio jednak, na Instagramie pojawił się nowy trend, na długie i całkowicie naturalny manicure. Pod hashtagiem #barenails można znaleźć mnóstwo zdjęć, na których kobiety chwalą się swoimi niepomalowanymi paznokciami. Reakcje na długie, "nagie" paznokcie wywołują mieszane uczucia u internautów. Z jednej strony, po sezonach na różne wzory i kolory manicure'u, wielu osobom podoba się ten naturalny trend. Z drugiej strony jednak, znaczna większość uważa, że tak długie i niepomalowane paznokcie wyglądają nieestetycznie. 

 

W jaki sposób dziewczyny zapuszczają paznokcie do bare nails?

Patrząc na trend naturalnych paznokci, sporo kobiet zastanawia się, w jaki sposób zapuścić tak długie i mocne paznokcie. Odpowiedź jest prosta. Na kondycję paznokci ogromny wpływ ma codzienna dieta oraz ich pielęgnacja. W codziennym menu powinny znaleźć się warzywa, owoce oraz zdrowe tłuszcze. Można wspomóc się również suplementacją biotyny. Aby zadbać o paznokcie od zewnątrz, warto każdego dnia wcierać w płytkę naturalne olejki oraz witaminę A+E.

Więcej o: