Złoty makijaż oczu. Podpowiadamy, jak modnie pomalować się na Święta i Sylwestra

Jak pomalować się na Boże Narodzenie lub Sylwestra? Jednym z większych trendów tego sezonu będzie złoty makijaż oczu. Jak go wykonać i gdzie szukać inspiracji? Podpowiadamy!

Makijaż na Święta lub Sylwestra powinien być wyrazisty, by dobrze prezentował się zarówno w dziennym, jak i sztucznym świetle, a także bez zarzutu trzymał się na miejscu przez wiele godzin. Szukacie pomysłu na elegancki makijaż oczu? Podczas tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Sylwestra królować będzie złoty makijaż oczu. 

Złoty makijaż oczu - komu pasuje?

Złoty makijaż oczu to świetne rozwiązanie nie tylko dla kobiet o brązowych oczach, lecz także niebieskich czy zielonych. Odpowiednio wykonany złoty makijaż oczu potrafi wydobyć z nich ciekawe refleksy. Należy jednak pamiętać, że wybierając mocny makijaż oczu, usta pozostawmy w neutralnych i stonowanych kolorach lub klasycznej czerwieni. 

Jak wykonać złoty makijaż oczu? 

Efektowny makijaż oka w kolorach złota wcale nie musi być trudny w wykonaniu. W Internecie znaleźć możemy mnóstwo ciekawych inspiracji oraz tutoriali znanych makijażystek. Wyjaśniamy, jak wykonać taki make up krok po kroku:

  • nałóż brązowy cień na załamanie powieki,
  • rozetrzyj granice przy pomocy jaśniejszego cienia transferowego,
  • przy pomocy korektora wykonaj częściowy cut crease i nałóż na korektor złoty cień,
  • zewnętrzny kącik przyciemnij czarnym cieniem, a na koniec cut crease nałóż drobinki brokatu,
  • nałóż rozświetlacz pod łuk brwiowy i dodaj rzęsy.
 
Więcej o: