Dwa nowe produkty w serii Vichy Slow Age

Polki pokochały krem do twarzy Slow Age marki Vichy. Teraz do rodziny produktów z tej linii dołączyły dwa nowe kosmetyki.

Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia do skóry suchej Slow Âge
oraz Slow Âge Oczy to dwa nowe produkty, które dołączyły do gamy Slow Âge marki
VICHY. Zainspirowana ruchem „slow” pielęgnacja odpowiada na wymagające obecnie
warunki życia i chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Wszystko po to, by spowolnić proces starzenia się skóry.

Nieustanny rozwój nauki i medycyny, niemal nieprzerwanie od XVIII w. podnosi jakość
naszego życia. Niestety postęp ma też swoje negatywne skutki - powoduje zanieczyszczenie środowiska i wpływa na niszczenie ozonowej warstwy ochronnej Ziemi, przez co dociera do nas coraz więcej szkodliwych dla skóry promieni UV. Rozwój technologii zwiększa tempo naszego życia, a to może powodować wzrost stresu.

Kosmetyki Vichy Slow AgeKosmetyki Vichy Slow Age Andrzej Bozecki (Moc&ArtGroup)

Ekspozom a oznaki starzenia się skóry

Jednym z celów naukowców z działu Badań i Innowacji L’Oréal było zidentyfikowanie
czynników środowiskowych i zmierzenie ich wpływu na skórę, aby zapobiegać pojawianiu się oznak starzenia. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że aż 80% oznak starzenia powstaje w wyniku działania ekspozomu.
.
Zrozumienie ekspozomu, to klucz do odpowiedzi na pytanie: jak spowolnić starzenie się
skóry? Termin ten określa wszystko to, co nie jest związane z genetyką, a ma wpływ na
proces starzenia. Wszystkie oddziaływania środowiskowe, w tym promienie UV oraz
tytoń, dietę, stres i sen.

To holistyczne rozumienie na nowo kształtuje nasze podejście do pielęgnacji skóry,
szczególnie dlatego, że jest ona najbardziej narażona na działanie ekspozomu. Spełnia
funkcję bariery ochronnej wobec szkodliwych czynników środowiskowych.
Pod wpływem działania ekspozomu skóra ulega na co dzień uszkodzeniom biologicznym, które kumulują się i mają stopniowo, z każdym rokiem, wpływ na młodzieńczy wygląd. Przez długi czas uszkodzenia te są niewidoczne, ale pewnego dnia stają się zauważalne. Najpierw skóra staje się sucha, a cera ziemista i nierównomierna. Potem pojawiają się przebarwienia, skóra traci jędrność i uwydatniają się zmarszczki.

Vichy Slow AgeVichy Slow Age Fot. Materiały prasowe

 Slow, czyli powoli do celu

Spowolnienie procesu starzenia się jest zainspirowane ideą „ruchu slow” oraz potrzebą
robienia rzeczy we właściwym tempie, z myślą o tym, żeby robić je dobrze i uzyskać trwałe rezultaty. Jednym z założycieli tego ruchu jest Carl Honoré, który od lat nakłania do rewolucji.
„Trudno nam jest być blisko z innymi, czy cieszyć się chwilą, kiedy ścigamy się z życiem
zamiast je przeżywać” - przekonuje Honoré i zapewnia, że wszystko to, co warto robić,
warto robić wolniej. Ciągły pośpiech i stres nie pozostaje bez znaczenia dla naszego
wyglądu i zdrowia - dostęp do nowych technologii i rzeczywistość wirtualna okazują się stresogenną pułapką. Ruch Slow inspiruje do życia w wolniejszym tempie oraz zachęca do czerpania radości i satysfakcji z życia. To właśnie tu bierze swój początek także gama kosmetyków Slow Âge.

Slow Âge - spowolnić efekty starzenia się skóry

Naukowcy pracujący w Laboratoriach Vichy, zainspirowani filozofią slow, opracowali
nowatorską formułę pielęgnacji skóry, pomagającą zachować jej piękny i zdrowy wygląd na dłużej. Slow Âge to gama kosmetyków pielęgnacyjnych, której formuła zawiera połączenie skutecznych składników aktywnych oraz filtrów UVA i UVB, które mają za zadanie spowalniać pojawienie się oznak starzenia i korygować już istniejące.
Po raz pierwszy w swoich produktach Laboratoria Vichy połączyły działanie antyoksydacyjne Bajkaliny, stosowanej od wieków w medycynie chińskiej, ze wzmacniającymi właściwościami Bifidusa i Wodą Termalną z Vichy bogatą w 15 minerałów.

Nowość: Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia do skóry suchej Slow Âge

Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia do skóry suchej Slow Âge zawiera składniki aktywne: Bajkalinę, Bifidus i Wodę Termalną Vichy. Dodatkowo została wzbogacona o Kwas Hialuronowy i Glicerynę, mające działanie nawilżające. Pomaga zredukować widoczne już zmarszczki, wyrównuje koloryt i poprawia jędrność skóry. Dzięki zastosowaniu składników nawilżających skóra na długo pozostaje sprężysta i pełna blasku. Filtr SPF 30 dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Doskonały do skóry normalnej i suchej, jak również do skóry wrażliwej. Ma przyjemny zapach i delikatną konsystencję.
Poj. 50 ml
Cena: 74,50 zł*

Vichy Slow AgeVichy Slow Age Fot. Materiały prasowe

Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia do skóry normalnej i mieszanej Slow Âge

Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia do skóry normalnej i mieszanej Slow Âge to połączenie składników aktywnych: Bajkaliny, Bifidusa i Wody Termalnej Vichy. Formułę o SPF 25 uzupełniają starannie wyselekcjonowane filtry UVA i UVB, aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Krem długotrwale nawilża, chroni, wzmacnia, poprawia sprężystość i dodaje blasku.
Poj. 50 ml
Cena: 108 zł*

Nowość: Slow Âge

Posiada w swoim składzie witaminy E oraz CG, które w połączeniu z Bajkaliną i Bifidusem wzmacniają i chronią kontur oka. Dzięki Ginkgo Biloba, który daje efekt drenażu oraz kofeinie posiadającej właściwości stymulacyjne, zmniejsza cienie pod oczami. Żelowa konsystencja kosmetyku zapewnia łatwą aplikację, nie rozmazuje się i doskonale się wchłania.
Poj. 15 ml
Cena: 57 zł

Więcej o: