Powstał KitKat w różowej czekoladzie! Tak, to naturalny kolor, nikt go nie farbował

ARG
22.01.2018 11:48
A A A
Różowy kit kat

Różowy kit kat (fot. instagram @kitkat)

Odkąd powstała słynna "ruby choclate" czyli specjalna różowa odmiana czekolady, nie mogliśmy się doczekać, aż wejdzie na rynek. Dla łasuchów mamy bardzo dobre wieści, Kit Kat wprowadził batony oblane właśnie tym przysmakiem.

Naturalnie różowa czekolada to przełomowe odkrycieNaturalnie różowa czekolada to przełomowe odkrycie fot. materiały prasowe Barry Callebaut AG

Na razie różowy KitKat jest dostępny tylko w dwóch krajach: Japonii i Korei Południowej. Kosztuje 3,6 dolara. Jednak nic straconego, producent deklaruje, że już wkrótce KitKat Chocolatory Sublime Ruby będzie można zamówić także przez internet. Sieć dystrybucji obejmie USA, Francję, Włochy, Anglię, Niemcy, Belgię i Szwajcarię. Na razie pozostaje nam przeszukiwać ebay, lub pojechać na zaległą wycieczkę do rodziny za granicą. 

 

Jak to możliwe, że istnieje naturalna różowa czekolada?

Podstawą jest specjalny rodzaj nasion kakaowca, eksportowany z Wybrzeża Kości Słoniowej, Ekwadoru i Brazylii. Za różowy kolor czekolady odpowiada naturalny, niebarwiony puder pozyskiwany ze wspomnianych nasion. Naukowcy pracowali nad tym odkryciem przez 13 lat. 

Gotowy wyrób ma ponoć lekko jagodowy posmak. Dlatego twórcy nowego Kit Kata postanowili podkreślić tę naturalną nutę różowej czekolady i zdecydowali się nadać nadzieniu jagodowy smak. 

 

Nam pozostaje jedynie poczekać, aż produkt się na tyle upowszechni, że trafi również do Polski. Póki co nasze talie są bezpieczne :P