Nikt mnie tak nie uspokoił po czarnym proteście jak Aleksander Kwaśniewski [LIST]

Mamy szansę znowu być drugą zieloną wyspą. I jak Irlandia - wyjść od restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego, a skończyć z legalizacją związków homoseksualnych. Te słowa Kwaśniewskiego były dla mnie najlepszą otuchą po czarnym marszu.

Byłam wczoraj w Warszawie na finale kobiecego strajku. Czekałam na moje dwie przyjaciółki pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu, i co chwilę miałam gulę w gardle, bo nadciągający tłum ubranych na czarno osób robił ogromne wrażenie.

Po kilku godzinach przemoknięta, zmarznięta, ale dumna i naładowana wrażeniami wróciłam do domu, do męża i dzieci. Do normalnej domowej sytuacji - mąż robił obiad, dzieci bawiły się w kaskaderów i roznosiły naszą sypialnię.

Jak piłkarz po zaciętej walce na boisku potrzebowałam momentu, żeby wyhamować, ostudzić emocje. Nie miałam możliwości obejrzenia programów informacyjnych - żadnej ze stacji telewizyjnych, bo dzieci oglądały swoje bajki. Siedząc więc z nimi na kanapie lajkowałam zdjęcia, czytałam komentarze, wchodziłam na portale.

Kiedy już dzieci poszły spać, z kubkiem herbaty zaczęłam przelatywać przez kanały telewizyjne. Zupełnie przypadkiem trafiłam na „Fakty z Zagranicy” Jolanty Pieńkowskiej z byłym prezydentem Polski, Aleksandrem Kwaśniewskim jako gościem. I wsiąkłam w tę rozmowę, czując, że to jest właśnie idealne zamknięcie tego mocnego dnia.

Bo Kwaśniewski swoimi wypowiedziami otulił mnie jak miękki wełniany koc. Poczułam, że wszystko będzie dobrze, że to tylko kwestia czasu zanim to, co się teraz dzieje wywoła kontrrewolucję. I nie ma znaczenia, co sądzicie o byłym prezydencie, kiedy odsłania przed wami ewentualne scenariusze i odkrywa kulisy polityki, mówiąc:

Każdej akcji towarzyszy reakcja. Im bardziej będzie zaostrzone dziś, tym bardziej będzie zliberalizowane w przyszłości. Nie potrafię powiedzieć, w jakiej przyszłości. Czy to jest kwestia czterech lat, ośmiu, dwunastu, pojęcia nie mam
Jeśli Polska stałaby się dzisiaj krajem o najbardziej restrykcyjnej ustawie antyaborcyjnej, za czas jakiś będzie miała jedną z najbardziej zliberalizowanych ustaw antyaborcyjnych. To, co stało się w Irlandii, włącznie z dalszym ciągiem, czyli legalizacją związków homoseksualnych
Wszystkie rewolucje mają swoją logikę. Im bardziej się wahadło przesunie w jedną stronę, tym bardziej zdecydowane będą reakcje w drugą

Oby.

Na temat aborcji przeczytasz też w książce: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

Czarny poniedziałek - ogólnopolski protest kobiet. Co by się stało, jeśli dołączyłyby do niego wszystkie Polki?

Więcej o:
Komentarze (289)
Nikt mnie tak nie uspokoił po czarnym proteście jak Aleksander Kwaśniewski [LIST]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lindhorst1

  Oceniono 560 razy 504

  To, co powiedział Aleksander Kwaśniewski, to w gruncie rzeczy oczywiście oczywista oczywistość. Kto wie, czy za parę lat nie będziemy wdzięczni PiS-owi za niebywałe przyśpieszenie procesów laicyzacyjnych. Swego czasu Kaczyński powiedział, że "droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez ZChN", taką - może pamiętacie - partię bigotów, kierowaną przez mało rozgarniętego, choć poczciwego starszego pana, w gruncie rzeczy mało szkodliwego. Dziś droga do laicyzacji Polski wiedzie przez PiS. Na pewno nie przez PO, niemarnujące żadnej okazji, by polizać choć przez chwilę buty biskupów. A bez laicyzacji, i to głębokiej, nie wyjdziemy z mentalnego dołu, w którym tkwimy. Dziękujemy Ci Jarosławie, Zbawco ty nasz!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 426 razy 350

  Brawa dla Kwaśniewskiego, najlepszego prezydenta III RP, też uważam że im bardziej ten "rząd" Edków, buraków z zadupia bez szkoły i innych Misiewiczów będzie szedł w stronę faszyzmu tym bardziej rewolucja która go zmiecie będzie lewicowa, proeuropejska, otwarta na zmiany i tolerancyjna

 • justas32

  Oceniono 265 razy 223

  Kobiety - wzywam Was do podjęcia akcji "Czarna Jest Noc". Jeżeli Wasz mąż głosuje na PIS - nie "dawajcie" mu aż do wyborów ...

 • sunzi15

  Oceniono 127 razy 105

  PS. Nie uspokajac sie zludzeniami.

  Jestesmy na skraju cywilizowanego swiata,
  inaczej jak Irlandia.
  Na wschodzie jest cywilizacyjna czarna dziura,
  ktora moze nas wciagnac na dziesieciolecia
  i kilka pokolen.
  Przyjrzyjcie sie jak dziala wahadlo w Rosji,
  na Bialorusi i Korei Pn.

  Chcecie tego samego?
  A juz jest tylko krok do tego.

  PiS z ePiSkopatem dzien i noc
  nad tym pracuje
  a do tego konfliktuje nas z UNIA
  i przez putinizacje Polski
  oraz wspieranie dywersji Rosji przeciw UNII
  rozklada czerwony dywan Rosyjskiej Agresji.

  Jestesmy tuz przed przepascia.

  NA PRZYSZLE WYBORY NIE LICZCIE !!!

  Bez pojscia na barykady
  PiSowskich nazistow
  i watykanskiego okupanta sie nie pozbedziemy.

 • jotemka0602

  Oceniono 114 razy 92

  oby

 • tajemnicza_wyspa

  Oceniono 120 razy 86

  Z kwadratowymi oczami obserwuję to, co dzieje się w Polsce i jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądał nasz kraj za - powiedzmy - 10 lat. Ile dają szans na to, że będzie wtedy rządził PiS?! Niestety dużo. Zobaczyli, że socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy "za NICNIEROBIENIE- tylko ZA GŁOS W WYBORACH" działa pięknie, precyzyjnie, bezbłędnie. Mój kolega rozmawiał prywatnie z bliskim współpracownikiem minister Elżbiety Rafalskiej. Zdradził mu ważną informację - Kaczyński jest absolutnie zdeterminowany, aby przed wyborami rozszerzyć 500+ "na każde dziecko i aż do końca edukacji". Podobno taki warunek postawił Pawłowi Szałamasze, ale ten "kręcił nosem" i został odwołany. Morawiecki mu powiedział, że "to jest możliwe". Oczywiście jak każde socjalistyczne rozdawnictwo także to zakończy się katastrofą, choć odsuniętą w czasie. Najważniejsze pytanie jest inne: jak to się przełoży na elektorat? Czy nagle ostatnie protesty sprawią, że PiS spadnie poniżej 20 procent w sondażach? Odpowiedź jest oczywista: absolutnie nie, gdyż mniej więcej 30 procent ludzi w Polsce tworzy wyborczy żelazobeton pisowski i nic nie wpłynie na ich decyzję. Pozostała część nagle stanie przed dylematem: zagłosować na PiS i mieć jak w banku kolejne "pięć stów" czy nie głosować i pożegnać się z "frajerską kasą za friko", bo "ojczyzna", bo "czarny protest", bo "Misiewicze"?! Tu także nie mam wątpliwości: tak zwana prowincja (czyli 90% Polski) wybierze kasę. Wniosek jest jeden: PiS jeśli utrzyma kurs "czysta gotówka za głos w wyborach" ma zapewnioną władzę nie na lata, ale na dekady.

 • antyqrdupel

  Oceniono 102 razy 72

  padł hitleryzm ,padł stalinizm a kiedy padnie czarna watykańska zaraza ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX