Współczesny mężczyzna według pisma dla panów: zabiegany tata dwójki dzieci

Ola Długołęcka
Zamiast pięknych sportowych samochodów - nosidełko na brzuchu, zamiast luksusowych wnętrz - szybka przekąska na ławce i rozmowa z synem. Brytyjski magazyn dla mężczyzn "GQ" pokazuje, że bycie ojcem jest piękne i... modne.

Modowa sesja zdjęciowa do jubileuszowej edycji miesięcznika "GQ” odbyła się w Nowym Jorku. Alexi Lubomirski, który zrobił zdjęcia, sam jest ojcem dwóch synów i widać, że z efektów pracy nad tą konkretną sesją jest bardzo zadowolony.

Na swój profil na Instagramie wrzucił zadziwiającą jak na niego liczbę siedmiu zdjęć (i jednego filmu) z jednej sesji. Nie chwalił się tak nawet serią portretów z zaręczyn Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Stylowy tata w porannym pędzie z dwójką dzieci. Elegancki mężczyzna z nosidełkiem z córeczką, tata w garniturze pogrążony w rozmowie z synem. Ojcostwo wreszcie doczekało się stylowej oprawy.

Bo dzieci jako element stylizacji w sesjach modowych pojawiały się już nie raz - od czasu do czasu niemowlaki i starsze dzieci trafiają na łamy różnych edycji "Vogue’a”. Na zdjęciach towarzyszą jednak modelkom, nie modelom. Miła to odmiana i odzwierciedlenie coraz częstszych realiów  - także polskich - dotyczących zaangażowania w opiekę nad potomstwem..

Kto ma dzieci w przedszkolu lub szkole sam widzi ojców ubranych na biznesowe spotkanie, którzy z obłędem w oku wpadają do szkoły równo z dzwonkiem. W garniturach, na miejskich rowerach, z córeczkami w różu od stóp do głów prowadzonych za rączkę.

Lunch na ławce w towarzystwie synaLunch na ławce w towarzystwie syna Fot. Screen Instagram.com/Seanopry55

Zachwytów nad koncepcją sesji nie szczędzą także internauci:

Jaki świetny pomysł i wspaniałe zdjęcia! Podoba mi się ta opowieść!
Wygląda nierealnie, ale zachwyca mnie.
Pracujący tata? Super! 

Współczesny mężczyzna według "GQ” jest może zbyt idealny, za bardzo stylowy, nierealny. Ale pokazuje, że rola czułego ojca jest wyjątkowo piękna i warta powielania. Część komentujących pań uważa, że dzięki „zdjęciowej rodzinie” model ze zdjęć zyskał na skali atrakcyjności 20 procent.

Szampon dla kobiet kosztuje 12 zł, dla mężczyzn 9. Czym się różnią? Zapachem. Skąd więc różnica w cenie?

Więcej o:
Komentarze (16)
Współczesny mężczyzna według pisma dla panów: zabiegany tata dwójki dzieci
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 12 razy 8

  Ten facet na ławce wygląda jakby właśnie wrócił z cyrku a nie ze spotkania biznesowego. Dla ścisłości: z cyrku, w którym pracuje jako błazen.

 • n_i_k

  Oceniono 8 razy 8

  Noszenie dziecka w nosidełka plecami do rodzica to proszenie się o kłopoty

 • 4v

  Oceniono 5 razy 5

  Pewne rzeczy powinniśmy wyłączyć z kanonu mody/niemody. Jeśli ktoś zostanie ojcem przez to, że jest to "modne", to słabo wróżę takiemu ojcu, a tym bardziej matce, oraz zwłaszcza dzieciom.

  No ale sama idea "pisma dla panów" przyciąga przecież jedynie pozerów itp słabe jednostki, które potrzebują "ogarniania". I jeśli ktoś ich ogarnia w kwestiach ojcostwa, jest to podwójnie szkodliwe. Luzie słabi nie powinni być ojcami, nie nadają się do tego. A zawód, jaki przyjdzie u nich po takim modowym ojcostwie, będzie szczególnie bolesny.

 • oyesu

  Oceniono 5 razy 3

  Bycie ojcem nigdy nie wyglądało nie wyglada jak na tych zdjęciach
  Czarowanie rzeczywistosci

 • kruk1210

  Oceniono 7 razy 1

  > Brytyjski magazyn dla mężczyzn "GQ" pokazuje, że bycie ojcem jest piękne i... modne.
  Mody przychodzą i odchodzą. Jeszcze nie tak dawno "modnym" było bycie bezdzietnym, bo dzieci to duże obciążenie dla naszej planety, bo dzieci przeszkadzają w spontanicznym wypadzie na Malediwy, bo współczesna business woman może odłożyć urodzenie jednego (nie więcej, bo to psuje figurę) dziecka na czwartą dekadę życia.

 • czternascie87plus1

  Oceniono 15 razy 1

  jak widac na zdjeciach homoseksualisci moga w niektorych krajach adoptowac dzieci

 • hunkyyankee

  Oceniono 1 raz -1

  Dziecioroby nieroby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX