7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Czy to prawda, że sok z cytryny spowoduje, że włosy będą jaśniejsze, a czesanie szczotką z naturalnego włosia sprawi, że będą miękkie i lśniące?
shutterstock shutterstock shutterstock

Lepiej układa się brudne włosy

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

PRAWDA

Przed wielką imprezą nic nie odpręży lepiej niż ciepły prysznic i świeżo umyte, pachnące włosy. Jednak wiele fryzjerek przyznaje, że włosy umyte dzień wcześniej znacznie lepiej będą się układały. Nie będą aż tak śliskie i dłużej utrzyma się na nich nowa fryzura.

Zdaniem Williama Webba, australijskiego stylisty fryzur wszystko zależy od fryzury jaką chcemy otrzymać. -Jeśli chcesz zakręcić loki, umyj włosy dzień wcześniej, jeśli natomiast zależy ci na prostych, opadających włosach możesz myć je nawet przed imprezą.

shutterstock shutterstock shutterstock

Wyrwij jeden siwy włos, a trzy kolejne wyrosną na jego miejsce

FAŁSZ

Ten mit kojarzy mi się natychmiast z jednym z odcinków "Seksu w wielkim mieście" kiedy Samantha zauważyła siwy włos, ale nie na głowie tylko na...wzgórku łonowym.

Możecie być spokojne - to plotka. Nie możemy dodać sobie mieszków włosowych na głowie, więc wyrywając włos z jednego mieszka na pewno nie wyrośnie nam z niego kilka kolejnych siwych włosów.

Nie oznacza to też jednak, że możemy wyrywać siwe włosy. Wyrywając włos możemy spowodować, że z tego samego mieszka nigdy więcej nie wyrośnie nowy włos. Jeśli siwy kosmyk bardzo ci przeszkadza i musisz się go pozbyć obetnij go tuż przy samej głowie.

sex and the cityFot. "Sex and the city"

shutterstock shutterstock shutterstock

Cytryna rozjaśni włosy

PRAWDA

Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych utleniaczy. Cytryna ma kwasy, które pod ciepłem słońca otwierają łuski włosa i rozjaśnia się jego kolor.

Minusem rozjaśniania włosów w taki sposób jest to, że będą one poplątane i wysuszone nawet jeśli użyjesz balsamu chroniącego włosy przed słońcem. Przemyśl czy takie rozjaśnianie warte jest tak silnego niszczenia włosów.

shutterstock shutterstock shutterstock

Zmieniaj często szampon i odżywkę

FAŁSZ

Chodzą plotki, że włosy przyzwyczajają się do kosmetyków i po czasie na nie nie reagują. Zanim jednak porzucisz swoje ulubione kosmetyki przeczytaj dalej.

Włosy nie mogą wyczuć różnicy między markami kosmetyków. Dlatego nie ma możliwości, aby przestały reagować na jakiś kosmetyk. Jeśli używasz różnych kosmetyków do stylizacji i często chodzisz na basen raz na jakiś czas umyj włosy szamponem oczyszczającym. Częste zmienianie produktów niekoniecznie spowoduje, że twoje włosy będą piękne i lśniące.

shutterstock shutterstock shutterstock

Na koniec spłucz włosy zimnym strumieniem

PRAWDA

Na koniec mycia wszystkie spłukujemy włosy chłodną wodą. Czy warto? - Warto. Spłukując je zimnym strumieniem zamykamy łuski włosa. Dzięki temu włosy są miękkie i lśniące. Pamiętaj tylko, żeby po wysuszeniu włosów również chwilę podmuchać na nie zimnym powietrzem.

shutterstock shutterstock shutterstock

Szczotwkowanie włosów szczortką z naturalnego wlosia spowoduje, że włosy będą piękne i lśniące

FAŁSZ

Nasze babcie w młodości przed pójściem spać długo szczotkowały swoje włosy. Robiły to z nadzieją "wyszczotkowania" brudów i usunięcia sebum. Okazuje się jednak, że szczotkowanie włosów nie tylko nie usunie zanieczyszczeń, ale może spowodować szybsze wydzielanie się sebum.

Szczotkuj swoje włosy tylko wtedy kiedy chcesz zapobiec kołtunom, nadmierne czesanie nie ma sensu i mija się z celem.

shutterstock shutterstock shutterstock

Obcinanie włosów sprawi, że urosną mocniejsze i bardziej lśniące

FAŁSZ

Obcinając włosy możesz spowodować, że będą wyglądały na gęstsze, ale nie spowoduje to, że urosną szybciej i będą bardziej gęste. Włosy rosną średnio centymetr miesięcznie, niezależnie od tego jak często je obcinasz. Podcinaj włosy raz na 2-3 miesiące, żeby zachować ich zdrowy wygląd.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: