Aborcja Bez Granic

 • Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. 'Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem'

  Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. "Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem"

  Wojna w Ukrainie zmusiła wielu ludzi do porzucenia domu i szukania bezpiecznego schronienia w innym państwie. Od 24 lutego do Polski przybyło niemal 3 mln uchodźców, a większość z nich to kobiety. Niektóre Ukrainki szukają pomocy w przerwaniu ciąży i są zdumione restrykcyjnym prawem aborcyjnym w Polsce. "Nie potrafią zrozumieć, że nie da się iść do apteki i kupić sobie tabletki 'dzień po' czy tabletek aborcyjnych" - mówią nam przedstawicielki Aborcyjnego Dream Teamu.

  Ewa Walas
 • Polka za pomoc w aborcji stanie przed sądem. Aktywistki: Dalej będziemy działać
 • Dania chce zapewnić Polkom darmową aborcję. Przekaże na ten cel 12 mln złotych

  Dania chce zapewnić Polkom darmową aborcję. Przekaże na ten cel 12 mln złotych

  - Trzeba reagować na straszne rzeczy, które dzieją się w Polsce. Postrzegam to jako atak na podstawowe prawa kobiet - mówił eurodeputowany Morten Helveg Petersen. Zgodnie z założeniami projektu Partii Społeczno-Liberalnej i Sojuszu Czerwono-Zielonych, Dania miałaby przeznaczyć 12 mln złotych na zapewnienie Polkom dostępu do darmowej aborcji.

  pp
 • Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic: Nasz kraj bardzo nie lubi swoich obywatelek, nie lubi kobiet, osób zachodzących w ciążę

  Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic: Nasz kraj bardzo nie lubi swoich obywatelek, nie lubi kobiet, osób zachodzących w ciążę

  Stało się. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw, a to znaczy, że wszedł w życie. Co mają zrobić Polki i Polacy, którzy są zmuszani do heroizmu? - Nie jesteście sami. Jesteśmy z wami w tej sytuacji. Macie nasze bezwarunkowe wsparcie i zrozumienie. Czekamy na telefony, bo jesteśmy na to przygotowane - mówi w rozmowie z Kobieta Gazeta.pl Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic.

  Urszula Abucewicz
Więcej o:

Aborcja Bez Granic