aborcja farmakologiczna

 • Ordo Iuris chce ścigać za aborcję. 'Zatrzymać śmiercionośny przemysł'

  Ordo Iuris chce ścigać za aborcję. "Zatrzymać śmiercionośny przemysł"

  Ordo Iuris stworzyło "poradnik dla prokuratorów", w którym zawarto wskazówki jak skutecznie ścigać osoby udzielające pomocy w wykonaniu aborcji farmakologicznej oraz "przewodnika dla rodziców ", w którym obraża osoby ze społeczności LGBT. Teraz pierwszy z nich przekazano do Prokuratury Krajowej "wraz z zawiadomieniem". Ponadto fundamentalistyczna organizacja uruchomia portal poświęcony całkowicie tematyce ścigania za pomoc w aborcji.

  Joanna Zaremba
 • 'Jeśli odmawia się nam aborcji, żądajmy wszystkiego na piśmie'. Jakie NAPRAWDĘ są prawa Polek po wyroku pseudotrybunału

  "Jeśli odmawia się nam aborcji, żądajmy wszystkiego na piśmie". Jakie NAPRAWDĘ są prawa Polek po wyroku pseudotrybunału

  - Wyrok pseudotrybunału jest tragiczny, błędny formalnie i merytorycznie, szkodliwy dla kobiet. Natomiast przepis, który dzisiaj obowiązuje - o ratowaniu zdrowia lub życia pacjentki - jest wystarczający, tylko trzeba go stosować. To, czego potrzebują lekarze/ki to sygnału i zachęty ze strony władzy, ale też środowisk medycznych, żeby stosować ten przepis i żeby stosować go prawidłowo, a nie zawężająco - komentuje aplikantka adwokacka, prawniczka i wicedyrektorka ds. programowych Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Kamila Ferenc.

  Aga Kozak
 • Podanie jej termoforu, przyniesienie ciepłej herbaty, potrzymanie za rękę - nie podlega karze

  Podanie jej termoforu, przyniesienie ciepłej herbaty, potrzymanie za rękę - nie podlega karze

  - Młodzi pytają nas o aborcję w kontekście swojej przyszłości. Martwią się o to, jaki będzie kraj, w którym przyjdzie im żyć. Jakie będą mieli opcje planowania swojej dorosłości, związków, ewentualnej rodziny. Padają pytania, czy antykoncepcja będzie zakazana. Co z opieką podczas porodu? Czy będę mieć jakiś wybór? - mówi Basia Baran, seksuolożka Fundacji SEXEDpl.

  Aga Kozak
Więcej o:

aborcja farmakologiczna