Agnieszka Holland

 • Obejrzałam 'Zieloną granicę'. Nie wiem, w którym miejscu ten film jest antypolski

  Obejrzałam "Zieloną granicę". Nie wiem, w którym miejscu ten film jest antypolski

  W miniony weekend obejrzałam "Zieloną granicę". Gdyby nie "kampania reklamowa" polityków, pewnie nie wybrałabym się do kina. Ostatnie produkcje Agnieszki Holland, takie jak "Obywatel Jones", czy serial "1983", nie przypadły mi do gustu. Dlatego też gdy kilka tygodni temu dowiedziałam się o nowym filmie, nie planowałam go oglądać.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Holland: Żyjemy w swego rodzaju schizofrenii. Myślę, że w PRL-U byliśmy odważniejsi

  Holland: Żyjemy w swego rodzaju schizofrenii. Myślę, że w PRL-U byliśmy odważniejsi

  - Żyjemy gdzieś między dwiema rzeczywistościami. Między tym życiem wyobrażonym, zbudowanym przez tradycję, i tym życiem realnym, spokojnym życiem mieszczańskim, gdzie boimy się ciągle, że coś stracimy, coś, co już mamy, nasze zasoby - mówi Agnieszka Holland w rozmowie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim, która jest częścią ich najnowszej książki "Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy fragment wywiadu z artystką.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Agnieszka Holland: Praca przy serialu to już nie chałtura

  Myślę, że niedługo najbardziej rewolucyjne będzie pokazanie sympatycznego, pozytywnego bohatera. Nie wiem, jak daleko można jeszcze zajść, jeśli już dziś głównymi bohaterami są seryjni mordercy, obrzydliwi dilerzy narkotyków i mafiosi - opowiada Agnieszka Holland w rozmowie z ?Gazetą Wyborczą?.

  mwi
 • Kobiety, reżyserki

  Kobiety, reżyserki

  Przełomowy Oscar dla Kathryn Bigelow przekonał, że kobiety potrafią robić świetne filmy. "The Hurt Locker" trafił do polskich kin wraz z innymi tytułami spod kobiecej ręki. "Plaże Agnes" i "Była sobie dziewczyna" to kolejne dowody, że kino kobiece równa się kino wybitne.

  Agnieszka Sielańczyk
Więcej o:

Agnieszka Holland