apokalipsa
-
Jak przetrwać apokalipsę? 4 (nie)możliwe scenariusze
Jest wiele wariantów bycia gotowym. Jako świeżo upieczona autorka książek nurtu postapo mam w głowie kilka scenariuszy, a każdy lepszy od poprzedniego.
-
Robert J. Szmidt: Przygotowałem sobie mapę Wrocławia i zacząłem detonować bomby atomowe
Z pisarzem wyspecjalizowanym w kreowaniu wizji zagłady i tego, co przychodzi po niej, rozmawiamy o skutkach przynoszenia panzerfausta do szkoły i wskrzeszeniu metra w stolicy Dolnego Śląska. Robert J. Szmidt tłumaczy nam, że czasem nie może napisać prawdy. A wszystko to z okazji premiery ?Otchłani?, książki z serii Uniwersum Metro 2033.
-
Jak być samowystarczalnym w przypadku wielkiej awarii? Radzą eksperci od survivalu [WYWIAD]
Krzysztof Lis i Artur Kwiatkowski na swoim blogu domowy-survival.pl radzą, jak zrobić palnik z puszki po tuńczyku, które produkty można spożywać nawet kilka lat po sugerowanej dacie przydatności do spożycia i o czym pomyśleć, by stać się bardziej samowystarczalnym. Po co to robią?
-
Szminka, lakier czy scyzoryk? Czego potrzebujesz, by być gotową na wszystko?
Są ludzie, którzy nie wychodzą z domu bez torby pełnej kosmetyków, maski przeciwgazowej albo palnika acetylenowego, w domu zaś mają zapas konserw na dwadzieścia lat i 30 rodzajów pomadki. Po co? Na wszelki wypadek.
-
Bartek Biedrzycki: Warszawa nie jest gotowa na atak atomowy
Po co nam książki postapokaliptyczne? Czy wiemy, gdzie się ukryć podczas ataku termojądrowego i dlaczego czasem lepiej jednak zakładać, że nasz kraj jest mniej istotny, niż chcielibyśmy? Bartek Biedrzycki, skromny pracownik IT i ojciec dwójki dzieci za dnia, autor książek nocą, opowiada o swojej debiutanckiej powieści "Kompleks 7215", wojsku, cywilach i o życiu w podziemiach warszawskiego metra po zagładzie.