bank

 • Chcesz mieć synka jak George?

  Chcesz mieć synka jak George?

  Całkiem prawdopodobne, że już niedługo przybędzie nam przystojniaków w stylu George'a Clooney'a, Johnny Deppa czy Jude'a Law. W Ameryce dużym zainteresowaniem cieszy się strona internetowa oferująca...spermę mężczyzn podobnych do największych przystojniaków showbiznesu.

  jolbi
 • Wyborcza bitwa żon

  Po co im wykształcenie i sukces zawodowy? Wystarczy umiejętność dobrania torebki do butów

  Sebastian Łupak ('Film')
 • Zbadaj tarczycę, warto!

  Zbadaj tarczycę, warto!

  Jedno ze schorzeń tarczycy - chorobę Hashimoto - trudno jest rozpoznać, bo może nie dawać odczuwalnych objawów, niszcząc jednocześnie miąższ tego gruczołu. Warto więc co jakiś czas skontrolować stan tarczycy.

  Beata Prasałek
 • Wirtualna Dzielnica Czerwonych Latarni: Second Life ma problem z seksem

  Jedną z najważniejszych zalet Second Life jest fakt, że użytkownicy mogą całkowicie dowolnie tworzyć swoje awatary. Dzięki temu zmieniają się w wampiry, punki, modelki, striptizerki, a nawet prostytutki. Seks sprzedaje się w Second Life tak samo dobrze jak w realnym świecie. Według danych Linden Lab, transakcje dotyczące seksu w Second Life sięgają kwoty 35 milionów dolarów - realnych.

  Mariusz Koryszewski
 • Praca w nocy, czyli na bakier ze zdrowiem

  Praca w nocy, czyli na bakier ze zdrowiem

  Śpią w dzień, albo wcale. Niektórzy zdrzemną się po cichu w pracy, inni w drodze. Podkrążone oczy, nerwica, paradoksalnie kłopoty ze snem i niewiele większe zarobki - to obraz polskiego pracownika nocnego.

  Michał Sielski
 • Czy państwowe studia wyższe powinny być odpłatne?

  Czy państwowe studia wyższe powinny być odpłatne?

  Trwają prace nad projektem wprowadzenia częściowej odpłatności za studia na uczelniach państwowych. Zdaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jeśli chcemy, aby uczelnie wypuszczały dobrych specjalistów, musimy dokonać odważnych zmian w systemie finansowania studiów. Czy jest to sposób na podniesienie jakości szkolnictwa? Jak uniknąć stworzenia bariery w dostępie do nauki dla mniej zamożnych młodych ludzi? A może jest to pogwałcenie prawa powszechnej dostępności do szkolnictwa, jakie gwarantuje nam Konstytucja RP? Podyskutuj o tym na: www.poradnikdomowy.pl

  Opracowanie: Agata Domańska
 • Żegnaj szkoło?

  Pierwszego września pięć milionów uczniów rozpoczyna rok szkolny. Jednak około stu z nich nie usłyszy dzwonka, nie włoży uroczystego stroju. Dlaczego? Bo rodzice postanowili sami je uczyć.

  Małgorzata Szamocka
 • Gorzki smak seksu

  - Michał, jestem erotomanem - odzywa się spod ściany przystojny brunet w typie Antonio Banderasa. Od pół roku razem z kilkunastoma innymi osobami uczestniczy w mityngach grupy Wspólnoty Augustyńskiej Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości (SLAA).

  Małgorzata Szamocka
 • Inne mamy kochają tak samo

  Inne mamy kochają tak samo

  Nie jest im łatwo. Nawet te, które przyznają się do swojej orientacji seksualnej, nie mają odwagi publicznie pokazać twarzy. Obawiają się nie o siebie, ale o swoje dzieci. Boją się dyskryminacji i piętna ?inności?. Marzą o tym, by ich dzieci nie były traktowane jak dziwolągi, dlatego że mamy są lesbijkami.

  Małgorzata Szamocka
 • Kobiety kobietom

  Jesteśmy niesamowite. Dzielne, mądre, cierpliwe. Czasem wytrzymałe ponad miarę. Uparte do bólu. My, kobiety. Tylko rzadko ktoś nas docenia. Dostrzega determinację, ogrom pracy, siłę. Zdolności, otwarte umysły i szerokie horyzonty. Fantazję. Pomysł. Serce. Chyba, że tym kimś będzie druga kobieta.

  Tekst: Małgorzata Szamocka
 • Dziecko, praca i ja

  Nie będziemy mówić o godzeniu macierzyństwa z karierą zawodową, bo jednego z drugim bezboleśnie i całkiem skutecznie pogodzić się nie da. Porozmawiamy o tym, jakich można dokonywać wyborów i co się z nimi wiąże.

  Tekst: Małgorzata Szamocka.
 • U męża w kieszeni

  Co zrobić, gdy pieniądze zaczynają dzielić małżeństwo?

  Zofia Milska-Wrzosińska
 • Praga

  Kamienne miasto z kamiennym mostem - tak przed stuleciami zachwalano Pragę. Spacerując wśród jej zachwycających budowli, warto też jednak zajrzeć do ukrytych skrzętnie ogrodów, sadów i parków. Choćby po to, żeby w cieniu na ławce odpocząć od tłumu turystów

  Tomasz Maćkowiak
Więcej o:

bank