chemia
-
Korzystasz z chemii z Niemiec? Zanim znowu po nią sięgniesz, posłuchaj eksperta. Możesz się zdziwić
Swego czasu chemia z Niemiec była chętnie sprowadzana do Polski i wybierana przez wiele osób. Wszystko dlatego, że utarło się przekonanie, iż działa znacznie lepiej, niż produkty produkowane u nas. Czy nadal tak jest? Ekspert wyjaśnia, na jakie detergenty warto się decydować.
-
Wlewasz do pralki płyn do płukania? To duży błąd! Chemiczka wyjaśnia, dlaczego
Dla wielu osób płyn do płukania jest nieodłącznym elementem prania. Dzięki niemu tkaniny nabierają miękkości i ładnie pachną. Mało kto jednak myśli o tym, jak używanie tego typu środków, może wpłynąć na nasze zdrowie. Chemiczka ostrzega.
-
Skąd bierze się charakterystyczny zapach na basenie? Winny nie jest chlor. Prawda jest dużo gorsza
Ku zaskoczeniu wielu osób, jeśli wartość chloru w basenie jest zrównoważona, a pH jest prawidłowe, chloru paradoksalnie w ogóle nie czuć. Skąd więc bierze się intensywny i drażniący zapach wody? Prawda może zaskoczyć.
-
Zrobił test chemii z Niemiec i polskiej. Która wypadła lepiej? Wynik nie pozostawia wątpliwości
Chemia niemiecka od lat uchodzi za najlepszą. Polacy jeżdżą po nią zagranicę albo szukają sklepów sprzedających środki czystości z Niemiec. Czy rzeczywiście są one lepsze od polskich produktów? "Fakt" przeprowadził test.
-
"To niebo a ziemia. U nas wszystko jakby po taniości". Fenomen niemieckiej chemii
Gdyby sztuczna inteligencja miała wygenerować typowy obraz Polski, z pewnością znalazłyby się na nim szyldy: "Chemia z Niemiec". Praktycznie nie ma bazaru czy pasażu handlowego, na którym nie znajdzie się chociaż jedno stoisko z detergentami z zachodu.
-
Była pierwszą noblistką i profesorką na Sorbonie. W jej życiu jednak nie brakowało wybojów. "Jestem zmęczona i słaba"
Cześć zapisków Marii Skłodowskiej-Curie i wspomnienia jej córek, Ewy i Ireny, pochodzą z książki autorstwa Shelley Emling pt. "Maria Skłodowska-Curie i jej córki". Była pierwszą kobietą w historii świata, która otrzymała nagrodę Nobla (do tego dwukrotnie) i pierwszą kobietą, która została profesorką na francuskiej Sorbonie. Jej życie jednak naznaczone było wieloma trudnościami, z którymi nierzadko musiała radzić sobie całkiem sama.
-
Przechowujesz chemię w przezroczystych słoikach? Ekspertka ostrzega. "Liczy się każda minuta"
Porządek w łazience to klucz do dobrej organizacji. Posegregowane środki czystości i płyny do prania w jednym miejscu potrafią znacznie usprawnić weekendowe porządki. Bardzo popularne jest przesypywanie chemii do przezroczystych słoików. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to dobry pomysł.
-
"Radowe dziewczęta". Ich ciała promieniują nawet po śmierci. Tragedia, która dotknęła dziesiątki kobiet
To historia nierównej walki koncernowego giganta z rzeszą młodych Amerykanek, które bez wiedzy przez lata narażano na kontakt ze śmiertelnie niebezpiecznym pierwiastkiem przekonując, że jest wręcz zbawienny dla zdrowia. Chodzi o wynaleziony przez noblistkę Marię Skłodowską-Curie rad, który w czasach I wojny światowej używany był w fabrykach jako pokrycie tarczy zegarków.
-
Wiosenne porządki bez chemii? To możliwe! Oto naturalne środki czystości, które przygotujemy w domu
Wiosenne porządki zbliżają się wielkimi krokami. Niestety, popularne środki czystości mogą zawierać szkodliwe dla nas substancje. Zmiany nastroju, czy bóle głowy, często spowodowane są określonymi zapachami i związkami chemicznymi. Sprawdź, jak je zastąpić naturalnymi zamiennikami