COVID-19

 • Ta kobieta skończyła właśnie 117 lat. Niedawno przeszła bezobjawowo COVID-19
 • Marco zachorował na COVID i trafił do szpitala. Jego pies od dwóch miesięcy wiernie na niego czeka
 • Ćwiczenia oddechowe: jak opanować właściwą technikę oddychania?
 • Bieda w Polsce. Życie Hanki i Tadka było cudowne - firma, dom, ogródek, dwójka dzieci. Jedno wydarzenie zmieniło ich życie

  Bieda w Polsce. Życie Hanki i Tadka było cudowne - firma, dom, ogródek, dwójka dzieci. Jedno wydarzenie zmieniło ich życie

  12 zł. Tyle średnio mogą wydać dziennie osoby najuboższe. A bywa, że i mniej. Czasem na miesiąc po opłaceniu wszystkich rachunków zostaje 67 zł. Wystarczy choroba, wypadek, jedno nieszczęśliwe zdarzenie, by ubóstwo zapukało do drzwi. W tym roku dodatkowe żniwo zbiera pandemia. Czy ubóstwo w Polsce wzrasta? Rozmawiam z Joanną Sadzik, prezeską Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje akcję Szlachetna Paczka.

  Urszula Abucewicz
 • Radosław Majdan pokonał COVID-19. "Teraz wiem, że muszę bardziej uważać na swoje zdrowie"
 • Michał Milowicz po koronawirusie: Przechodziłem ciężką grypę i to było nieporównywalne. Organizm jak po wojnie

  Michał Milowicz po koronawirusie: Przechodziłem ciężką grypę i to było nieporównywalne. Organizm jak po wojnie

  Michał Milowicz, aktor znany między innymi z takich hitów kinowych, jak: "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek kojota", 23 października poinformował na swoim Instagramie, że walczy z koronawirusem. Aktor napisał: "mimo wytrzymałości i odporności, której nabrałem i mnie COVID-19 nie ominął. Piszę to nie po to, żeby się nade mną użalać, bo zwalczę to choróbsko, ale by wszystkich poprosić, abyście naprawdę nie bagatelizowali tego wszystkiego, co się dzieje". W rozmowie z nami aktor, który od kilku dni czuje się lepiej, opowiedział o walce z wirusem.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • Dorota Naruszewicz przeszła koronawirusa: W pierwszej izolacji sanepid dzwonił. Teraz nikt się nie odezwał

  Dorota Naruszewicz przeszła koronawirusa: W pierwszej izolacji sanepid dzwonił. Teraz nikt się nie odezwał

  Dorota Naruszewicz, aktorka filmowa i teatralna, znana szerokiej publiczności między innymi z "Klanu", "Na dobre i na złe" czy "Korony królów", poinformowała niedawno na swoim Instagramie, że przeszła koronawirusa. Gwiazda napisała: "Wracam do życia. Jeszcze dwa dni izolacji. Covid pokonany. Nie muszę wam mówić, jak się cieszę". Jednak to jej słowa o pomocy państwa - czy raczej jej braku - odbiły się w sieci szerokim echem. "System nie wyrabia, nikt w tej chwili nie nadzoruje stosowania się do obostrzeń izolacji" - podkreślała Naruszewicz. W rozmowie z nami opowiedziała o swoich przejściach z koronawirusem, sanepidem i planach pomocy innym, którzy zachorowali.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • Dorota Gardias: Testy kasetkowe pokazywały, że ani ja, ani Hania nie mamy koronawirusa

  Dorota Gardias: Testy kasetkowe pokazywały, że ani ja, ani Hania nie mamy koronawirusa

  Dorota Gardias bardzo ciężko przeszła zakażenie koronawirusem. Zakaziła się COVID-19 od swojej siedmioletniej córki Hani, która znacznie łagodniej przeszła chorobę. U dziewczynki pojawiła się tylko niewysoka gorączka. Gardias natomiast była hospitalizowana. - Objawy zupełnie inne niż zwykle przy infekcjach - w moim przypadku był to ból mięśni pleców na tyle silny, że przekręcanie się na łóżku sprawiało ogromny dyskomfort. Druga rzecz - ból oczu, dosłownie tych mięśni, które poruszają okiem, to było coś zupełnie niezwykłego dla mnie, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Pojawił się także ból głowy typu migrenowego, bardzo silny - prezenterka telewizyjna opowiedziała nam o swojej walce z chorobą.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • Zakaz wychodzenia z domu dla seniorów. Co oznacza? Kogo dotyczy?
 • Lekarz specjalista: "Każdy medyk wie, że też się zarazi. Wszyscy myślą: tylko oby to nie dotknęło to mojej rodziny"
Więcej o:

COVID-19