czas wolny

 • Pieniądze czy koneksje - co bardziej liczy się w Nowym Jorku? [ROZMOWA]

  W Nowym Jorku pieniądze to jednak nie wszystko. Są marzenia, których nowobogaccy milionerzy nigdy nie spełnią. Na straży bram do raju wyższych sfer stoją stare rody z nazwiskami, klany, które na każdym kroku udowadniają nuworyszom, że dolary nic nie znaczą - tłumaczy amerykańska pisarka, Cristina Alger.

  Ola Długołęcka
 • Nasi ojcowie byli pierwszymi hipsterami?! [ZDJĘCIA]

  Czy twój tata... nosił wąsy, miał elegancki "zaczes" i dumnie jeździł maluchem? Co jeszcze robił w młodości? Ze względu na rosnącą popularność blogów udowadniających, że rodziciele dzisiejszych 30-latków byli pierwszymi hipsterami, bierzemy ojców na tapetę i patrzymy na nich inaczej niż przez pryzmat układu rodzic-dziecko. Tata. Jaki jest - to wiesz, a jaki był?

  Ola Długołęcka
 • Mężczyźni jak bogowie: Zeus, Apollo, Posejdon, Dionizos - kogo skrywa w sobie twój partner?
 • Święty Mikołaj wychodzi poza schemat i podbija świat sztuki

  Święty Mikołaj ma swój czas w grudniu. Przy galopującym konsumpcjonizmie i staraniach marketingowców i pr-owców Mikołaje potrafią pojawić się już w połowie listopada. Co robi święty przez resztę roku? Bywa w świecie wielkiej sztuki!

  Ola Długołęcka
 • Małgorzato Rozenek - uwielbiam Cię i jestem Ci wdzięczna

  W moim domu od pewnego czasu mieszka jeszcze jedna kobieta. Na razie głównie w opowieściach, ale coraz częściej widzę, że przykłada rękę do funkcjonowania domu. Ta duchowa obecność mnie jednak nie martwi. Wprost przeciwnie, cieszy!

  Ola Długołęcka
 • Tajemnicza astronomia

  Tajemnicza astronomia

  Wszechświat skrywa przed nami mnóstwo tajemnic. Jest nie do końca poznany, a jego środowisko sprawia, że z jednej strony nas przeraża, a z drugiej ciekawi. Zobaczcie jakim sprzętem przed laty badano Kosmos.

  Olga Limanowska
 • Wielkie gotowanie Michela Morana w Alei Smaków

  16 listopada br. w sobotę Galerię Mokotów odwiedzi Michel Moran, Ambasador Alei Smaków i wielki pasjonat kulinariów, a przede wszystkim znakomity kucharz znany wszystkim jako juror programu "MasterChef".

  Materiały partnera
 • Uśmiechnij się!

  Uśmiechnij się!

  Śmiech to zdrowie, ale bez słońca niestety nie mamy ochoty zdobyć się nawet na mały uśmiech. Może zdjęcia sprzed lat trochę poprawią humor w ciągu tych ponurych dni?

  Olga Limanowska
 • Okularowe szaleństwo - jakie oprawki były modne przed laty?
 • Uczta dla oczu - PRAWDZIWI panowie przy pracy, bez koszulek [DUŻO ZDJĘĆ]

  25 zdjęć umięśnionych, opalonych mężczyzn podczas codziennej pracy. Nie są to modele, który muskulaturę wyrzeźbili na siłowni, ani aktorzy, z którymi pracowali osobiści trenerzy. Na fotografiach zwyczajni niezwyczajni panowie, których obowiązki zawodowe postawiły na drodze Lizzie279 i jej aparatu.

  Ola Długołęcka
 • Aktorki i aktorzy sprzed lat

  Aktorki i aktorzy sprzed lat

  Dzisiaj aktorzy wyglądają zupełnie inaczej niż przed laty, kiedy świat kina miał dopiero raczkował.

  Olga Limanowska
 • Czy da się zapanować nad emocjami? [EKSPERT RADZI]

  Czy da się zapanować nad emocjami? [EKSPERT RADZI]

  W życiu często zdarzają się ważne sytuacje, w których powinniśmy być opanowani, pewni siebie i zdyscyplinowani. Zamiast tego najczęściej pojawia się stres, drżące nogi i ręce. Eksperci z jak.gazeta.pl doradzają jak zapanować nad emocjami.

  Olga Limanowska
 • Więcej z życia: Skąd się biorą koszmary senne?

  Więcej z życia: Skąd się biorą koszmary senne?

  Wypadające włosy, ucieczka przed nieznajomym, straszne potwory i wiele, wiele innych. Koszmary sprawiają, że budzimy się w środku nocy zlani potem, nie pozwalają nam zasnąć lub zwyczajnie psują nam poranek. Czym są i czy można im zapobiec?

  Olga Limanowska
 • Krzysztof Piesiewicz: "Skandalu nie będzie" [FRAGMENT ROZMOWY]

  Właśnie ukazała się książka, w której Krzysztof Piesiewicz, adwokat i scenarzysta, rozmawia z Michałem Komarem. Mówi o swojej rodzinie, dzieciństwie, studiach, pracy adwokata i przyjaźni z Krzysztofem Kieślowskim. W ostatnim rozdziale, którego fragmenty publikujemy, rozlicza się z historii skandalu sprzed kilku lat. Oprócz niego zamieszani w aferę byli szantażyści, "prostytutka", damska sukienka i biały proszek...

  Ola Długołęcka
 • Wystarczająco perfekcyjna pani domu: Jak ozdobić dom na Halloween?

  Wystarczająco perfekcyjna pani domu: Jak ozdobić dom na Halloween?

  W Polsce to święto nie jest jeszcze tak bardzo popularne jak w Stanach Zjednoczonych czy zachodnich państwach Europy. Pani Małgosia - Polka mieszkająca od kilku lat w Irlandii opowiada nam jak co roku ozdabia swój dom i jak wygląda związana z tym zabawa.

  Olga Limanowska
 • Na rowery!

  Na rowery!

  Mimo, że już prawie, listopad za oknami piękna pogoda. Wygląda na to, że w weekend słońce również nas nie opuści. To idealny moment, żeby nacieszyć się świeżym powietrzem i zabrać rodzinę na wycieczkę rowerową.

  Olga Limanowska
 • Pięć błędów, które popełniają kobiety na randkach [ZDANIEM SPECJALISTKI]

  Pięć błędów, które popełniają kobiety na randkach [ZDANIEM SPECJALISTKI]

  Tym razem to nie mężczyźni wskazują palcem, co ich denerwuje, ale zachowanie kobiet punktuje Tamara Star, pisarka i "life coach", czyli doradca życiowy. Jak sama zachwala swoje umiejętności, jej rady pomagają w transformacji życia w bardziej harmonijne, pełniejsze i szczęśliwsze. Zanim się jednak zmienicie, musicie zdać sobie sprawę ze swoich błędów.

  Ola Długołęcka
 • Więcej z życia: Czy można nauczyć się lepiej spać? [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
 • Słabości i niedoskonałości - walczyć z nimi czy je pokochać?

  Słabości i niedoskonałości - walczyć z nimi czy je pokochać?

  Ciasto upieczone na urodziny przyjaciółki nie prezentuje się apetycznie, znowu nie zrobiłaś wszystkiego z listy spraw ważnych na weekend a na dodatek w poniedziałek szef zignorował cię na zebraniu. Można się załamać i oskarżać za niepowodzenia albo uznać je za nieistotne. Jak słabości przekuć w atuty? Są na to sposoby.

  Monika Janiszewska
 • Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu: Jak wygonić mole z szafy?
 • Polska piękna złota jesień

  Polska piękna złota jesień

  Ten tydzień możemy zaliczyć do jednych z najpiękniejszych tygodni jesieni. Lekki wiatr, kolorowe liście spadające z drzew i ciepłe promienie słońca. Nie ma możliwości, żeby wysiedzieć w domu!

  Olga Limanowska
 • Face Bra - kontrowersyjny japoński wynalazek. Czy może zlikwidować zmarszczki? Pytamy eksperta

  Face Bra - kontrowersyjny japoński wynalazek. Czy może zlikwidować zmarszczki? Pytamy eksperta

  Face Bra, czyli wykonany z plastiku, gumy lub materiału stelaż zakładany na twarz, to najnowszy efekt mody na odmładzanie. Jak nietrudno się domyślić, wynalazek powstał w Japonii (tamtejsze kobiety są wyjątkowo odważne w testowaniu nietypowych metod na piękniejszy wygląd - od maseczek z ptasich odchodów, po plastikowe urządzenia do unoszenia kącików ust, by wyglądały na ciągle uśmiechnięte).  O co chodzi?

  Martyna Wyrzykowska
 • Marsz Różowej Wstążki już 5 października w Warszawie

  Każda uczestniczka Marszu będzie miała możliwość skorzystania z badania piersi! Avon Cosmetics Polska już po raz szesnasty organizuje Marsz Różowej Wstążki, który jest nieodłącznym elementem ogólnopolskiej Wielkiej Kampanii Życia - Avon kontra Rak Piersi. Marsz przejdzie ulicami Warszawy 5 października br. Wydarzenie to przyciąga tysiące osób, które chcą wspólnie wyrazić poparcie dla walki z tą chorobą oraz działań profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii. Podczas tego wydarzenia organizatorzy, we współpracy z partnerem Marszu, firmą Philips, zapewniają możliwość skorzystania z badań USG.

  redakcja
 • Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu: Jak pozbyć się muszek owocówek?
 • Jak schudnąć, odmłodnieć i nie zwariować (ze szczęścia)?

  W telewizji popularnością cieszą się programy które pomagają nam zmienić się z bałaganiary w wielbicielkę porządku, z szarej myszki w seksowną kobietę, z grubaski z w modelkę. O tym jak przeżyć całkowitą metamorfozę i nie zwariować (ze szczęścia) rozmawiamy z psychologiem - dr Joanną Heidtman i specjalistą medycyny estetycznej - dr Katarzyną Jasiewicz z Instytutu Piękna Consensus.med z Krakowa.

  Redakcja
 • Rozwiewamy najczęstsze marzenia o nowej sylwetce - tych rzeczy nie zmienisz ćwiczeniami
Więcej o:

czas wolny