długi
-
Michał Wiśniewski wraca z programem o swoim domu. Mówi o długach. "Nie mamy sponsorów"
Michał Wiśniewski wrócił z programem "Jestem jaki jestem". Tym razem w formie vloga. Lider "Ich troje" relacjonuje w nim kulisy budowania swojego domu. "Dom się nie buduje za darmo. Wszyscy na początku napisali, że mamy sponsorów na dom. My nie mamy sponsorów. Ja ciężko bardzo pracuję" - podkreślał w rozmowie z Plotkiem.
-
Niektóre długi ulegają przedawnieniu. Po tym okresie sąd nie będzie cię za nie ścigał
Choć wszystkie długi należy spłacać, sytuacje życiowe bywają różne. Nie każdy dłużnik wie, jakie prawa mu przysługują, a co za tym idzie, często nie zdaje sobie sprawy, że niektóre roszczenia po określonym czasie mogą się przedawnić. Co to oznacza w praktyce i jakie są terminy?
-
Wzięła kredyt na leczenie męża. 85-latce grozi eksmisja. "Nie dam się wyrzucić". Pomógł jej komornik
Halina Bober mieszka w Będzinie w województwie śląskim. Od 50 lat mieszka w mieszkaniu własnościowym, które już niedługo może zostać zlicytowane, ponieważ seniorka zalega z płatnościami. Wybawieniem okazał się komornik, który pomógł 85-latce i zainterweniował u spółdzielni mieszkaniowej.
-
Abonament RTV. Będą kontrole w domach. Kary w 2023 zwiększą się nawet trzydziestokrotnie
W 2023 roku kontrolerzy będą mogli odwiedzić domy, w których znajdują się odbiorniki TV i radia. Kary zwiększą się nawet trzydziestokrotnie. Jak uchronić się przed grzywną i kto musi je zapłacić? Podpowiadamy, w jaki sposób uniknąć nieoczekiwanych kontroli i mandatów.
-
Dla tych podatników ulga za złe długi 2022 nie będzie korzystna! Grożą im konsekwencje karnoskarbowe
Zmiany w podatkach nie spodobają się każdemu. Kontrowersje może wzbudzać m.in. ulga za złe długi, która w październiku 2021 przeszła reformę. Niektórzy na niej skorzystają, a inni stracą. Czym jest ulga za złe długi i jakie zmiany wprowadzono? Wyjaśniamy.
-
Emerytura po mężu przysługuje wybranym. Polacy komentują: "Ale długi po mężu owszem, dla każdego"
Emerytura po mężu to potoczna nazwa renty rodzinnej. Świadczenie, które można pobierać dożywotnio po śmierci zmarłego przysługuje jednak wyłącznie po spełnieniu pewnych warunków i złożeniu odpowiedniego wniosku. Formalności te burzą część Polaków, którzy wskazują, że o wiele łatwiej odziedziczyć długi po zmarłym niż emeryturę.