dojrzewanie

 • Inne mamy kochają tak samo

  Inne mamy kochają tak samo

  Nie jest im łatwo. Nawet te, które przyznają się do swojej orientacji seksualnej, nie mają odwagi publicznie pokazać twarzy. Obawiają się nie o siebie, ale o swoje dzieci. Boją się dyskryminacji i piętna ?inności?. Marzą o tym, by ich dzieci nie były traktowane jak dziwolągi, dlatego że mamy są lesbijkami.

  Małgorzata Szamocka
 • O różnicach płci

  Syn czy córka? - z niecierpliwością czekamy na pierwszy werdykt lekarza. Czy płeć dziecka rzeczywiście ma takie duże znaczenie? Czy o czymś przesądza? I czym tak naprawdę różnią się chłopcy od dziewczynek?

  Tekst Justyna Dąbrowska
 • Zanim nastolatek wyjedzie na wakacje

  Zanim nastolatek wyjedzie na wakacje

  Dla rodziców wakacje to czas niepokoju, szczególnie gdy dorastające dzieci chcą wyjechać same. Czy im na to pozwolić? Jak je przygotować, żeby wyjazd był przyjemnością dla obu stron? Podpowiada psychoterapeutka Ina Pohorecka.

  Ina Pohorecka
 • Masturbacja - prawdy i mity

  Pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej - tyle na temat masturbacji mówi jej definicja. To temat trudny do rozmów czy wymiany doświadczeń. Dlatego otacza go mnóstwo wątpliwości, lęków i mitów.

  Ewa Żeromska
 • Zrozumieć buntownika

  Dojrzewanie dziecka to dla nas niełatwy czas - czujemy jego gniew, humory, nagle stajemy się wrogiem publicznym numer jeden. O tym, jak przetrwać ten okres, mówi Krzysztof Klajs, psycholog, dyrektor Polskiego Instytutu Ericksonowskiego.

  Wysłuchała Irena Stanisławska
 • Nalewka farmaceutów

  1 kg cytryn, 1 kg cukru, po litrze mleka i 96-proc. spirytusu

  Redakcja
 • Pigwówka

  1 kg owoców pigwy, 1 kg cukru, litr spirytusu 95-proc.

  Redakcja
 • Ratafia tutti frutti

  2,5 kg świeżych owoców (np. poziomek, malin, truskawek, jeżyn, jagód, wiśni, węgierek, jabłek, gruszek itp.), 35 dag owoców suszonych: głogu, dzikiej róży, rodzynek, fig, 2-3 pomarańcze, 2 cytryny, 1,25 kg cukru, 3 l spirytusu 96-proc.

  Redakcja
 • Wybierz najlepsze owoce i kwiaty

  Powinny one pochodzić z terenów położonych z dala od dróg i przemysłu. Zwracajmy uwagę, by były jak najświeższe, dojrzałe, a przede wszystkim zdrowe - nawet jeden trącony pleśnią, nadpsuty owoc może zepsuć smak całego gąsiora nalewki!

  Redakcja
 • Jestem córką homoseksualisty

  Prawda uzdrawia, oczyszcza, wyzwala. Tak powszechnie się sądzi. Ale czy zawsze tak jest? Dla Magdy i Marii nie jest to takie oczywiste. Żyją z piętnem tajemnicy i boją się ujawnienia, że Piotr - ojciec i były mąż - jest gejem.

  Małgorzata Szamocka
 • Antykoncepcja przyszłości

  Wciąż trwają prace nad stworzeniem metod idealnych - bezpiecznych, niekłopotliwych, odwracalnych i... tanich.

  oprac. Maja Zawistowska
 • Roquefort i inne francuskie specjały

  Sery produkuje się w wielu krajach, ale największą sławę zyskały te rodem z Francji. Najstarszym z nich - pleśniowym Roquefortem - zachwycali się już starożytni Rzymianie.

  Iwona Krupa
Więcej o:

dojrzewanie