drugie danie

 • Jeśli to twój kłopot

  Prawie wszyscy mamy jakieś kompleksy, ale można próbować się im nie poddawać

  Anna Dodziuk
 • Czy powinniśmy płacić abonament telewizyjny, skoro TVP, tak jak stacje komercyjne, czerpie zyski z reklam?

  Czy powinniśmy płacić abonament telewizyjny, skoro TVP, tak jak stacje komercyjne, czerpie zyski z reklam?

  W Sejmie czeka na przegłosowanie projekt ustawy o opłatach za abonament RTV, które miałyby być pobierane przy okazji egzekwowania opłat za pobór energii elektrycznej. Czy to sprawiedliwe i sensowne obciążać ogół społeczeństwa kosztami utrzymania mediów publicznych, skoro i tak czerpią one zyski z reklam? Czy większe wpływy z abonamentu gwarantowałyby realizowanie tzw. misji telewizji publicznej, a tym samym wysoki poziom nadawanych programów? Czy media publiczne są jeszcze publiczne?

  Opracowanie: Agata Domańska
 • Niedopasowanie seksualne: czy istnieje?

  Części ludzi hasło "niedopasowanie seksualne" kojarzy się głównie z rozmiarami narządów płciowych, dla innych wiąże się z różnymi potrzebami partnerów.

  Anna Dodziuk
 • Kilka słów o zazdrości

  Zazdrość w związku jest zupełnie naturalna - każdy kiedyś może poczuć się zagrożony. Co wtedy robić? Zamiast śledztwa i awantury lepiej pomyśleć o zwiększeniu własnej atrakcyjności

  AD
 • Groźne, niegroźne

  Ucieczka w świat marzeń jest prostsza od próby nawiązania więzi i od bycia z drugim człowiekiem w łóżku. Czy fantazje mogą być niebezpieczne?

  Wiesław Sokoluk
 • Strach ciągle we mnie żyje

  Strach ciągle we mnie żyje

  Co trzecia polska kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Co 15 sekund ona, jej dziecko lub inny członek rodziny jest uderzany, szarpany, popychany. Ofiarą przemocy pada co czwarta mężatka, co druga kobieta w trakcie rozwodu i co piąte dziecko. 90 proc. aktów przemocy zdarza się w domach. Z danych Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ?Niebieska Linia? wynika, że połowa interwencji policji w dużych miastach dotyczy zażegnania konfliktów rodzinnych.

  Małgorzata Szamocka
 • Jak odczytywać sygnały ciała

  Gdy organizmowi brakuje ważnych składników lub gdy któryś z narządów zaczyna szwankować, ciało wysyła nam delikatne z początku sygnały. Nie przegapmy ich, bo szybka reakcja gwarantuje szybki powrót do formy.

  Beata Prasałek
 • O sztuce stawiania granic

  O sztuce stawiania granic

  Każdy potrzebuje czasem samotności, odcięcia się od świata zewnętrznego. Nie zawsze jednak umiemy zakomunikować światu taką potrzebę. Co robić, żeby inni nie wchodzili nam na głowę? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Klajsem, dyrektorem Polskiego Instytutu Ericksonowskiego.

  Rozmawiała Irena A. Stanisławska
 • Co najmocniej cementuje związek

  Co najmocniej cementuje związek

  Nic nie może przecież wiecznie trwać - śpiewała Anna Jantar. A miłość? Ona także kiedyś się kończy? Niekoniecznie, ale wymaga to trochę wysiłku. Nasze rady pomogą wam wspólnie przejść przez życie. Warto je wziąć do serca.

  Agata Domańska
 • Mam wielki apetyt na... seks

  Seks to zmysłowa przyjemność, tak jak jedzenie. Dlatego osoby, które lubią jeść, zwykle lubią też się kochać. Niech więc pokażą, na co je stać, zamiast tonąć w kompleksach - mówi Ewa Żeromska, seksuolog.

  Maja Zawistowska
 • Czytaj z gestów, unikniesz konfliktów

  Czytaj z gestów, unikniesz konfliktów

  Aż 95 procent informacji o uczuciach i zamiarach drugiego człowieka nasza podświadomość odczytuje z mimiki, gestów i pozycji, czyli z mowy ciała. Mowę ciała bardzo trudno udawać, ciężko się też jej nauczyć. To ona ujawnia, co naprawdę leży nam na sercu.

  Wiktoria Molenda (na podstawie książki "Mowa Ciała" Allana Peas'a)
 • Tak - uważam, że posiadanie komórki zwiększa bezpieczeństwo dziecka
 • Indie

  Potrawy indyjskiej kuchni doprawiane są wonnymi korzennymi mieszankami - łagodnymi i bardzo ostrymi. Najpopularniejsze u nas to curry i garam masala. Na północy Indii królują dania mięsne, a na południu - jarskie.

  Opracowanie: Janina Nicewicz-Kosińska.
 • Placki ziemniaczane

  Jeśli zastanawiasz się, co podać na obiad lub gorącą kolację, by wszyscy byli zadowoleni i syci - zrób placki ziemniaczane..

  Tekst: Iza Frycz.
Więcej o:

drugie danie

 • Co na obiad? Jedz jak w samolocie Emirates

  Jesteśmy uziemieni. Ale można odlecieć... w kuchni, tym bardziej, że kucharze linii lotniczej Emirates postanowili zdradzić kilka przepisów ze swego samolotowego menu. My podajemy tu przepis na pyszną i prostą tradycyjną arabską zupę z soczewicy, bo... jest prosta i pyszna. Robiona według receptury

 • Poród nie musi boleć. Jest tylko jeden warunek...

  "Teraz to cała w skowronkach, ale za chwilę poczujesz, co to prawdziwy ból" Fot. pixabay.com Pierwsza ciąża - strach przed bólem Szkoła rodzenia przed pierwszym porodem. Położne przekonują, że ból porodowy jest konieczny, bo przecież jakoś trzeba odróżnić zwykły skurcz macicy od momentu, kiedy na

 • Uczta po warszawsku. Menu idealne [SONDA]

  czyli śledź w oliwie. Według mnie najlepszy jest u Kucharzy lub w Warszawie Wschodniej. Zupa: Z zupą mam problem. Nigdy nie przepadałam za zupami i prawie nigdy ich nie zamawiam. Smakują mi warzywne zupy-krem w Veg Deli. Zdrowe, pożywne i jeszcze na dodatek smaczne. Drugie danie: Bardzo lubię ryby

 • Gdzie jedzą warszawscy studenci? Kebaby, bary, stołówki

  obiadów i zaznacza w jakie dni będzie z nich korzystał. Jeśli nie przyjdzie, posiłek przepada. Obiad w abonamencie kosztuje 9 zł (zupa, drugie danie do wyboru i kompot). Poza abonamentem zupa kosztuje średnio od 3 do 5 zł, kotlet mielony lub pierogi ok. 5 zł, ziemniaki 1,5 zł. Czynne pon.-pt. 10.30-16

 • Obiad

  Nie odpowiada mi tylko konsystencja - nie lubię zup zaciągniętych mąką ziemniaczaną, kisielowatych. A dzieciom zawsze mogę przygotować pomidorową z ryżem lub makaronem. Na drugie danie postanowiliśmy zrobić leczo. Wygodnie, bo Łowicz przygotował nowość - gotowy sos leczo (+70 g gratis

 • Kuchnia: jagnięcina i ciecierzyca - sycąca, azerska zupa piti

  danie. Podaje się ją wraz z sumakiem (rodzaj cierpko-cytrusowej przyprawy), cebulą i marynatami. Proces jedzenia zupy jest równie oryginalny, co proces jej przyrządzania. 3 pomysły na dobry omlet Najpierw do talerza dodaje się sumak, następnie drobno pokrojony chleb. Rzadka część zupy jest filtrowana