facebook

 • 'Uchodźców nienawidzą ci, którzy sami walczą o szacunek'. Co o Polakach sądzą pomysłodawcy 'Freikorps Polen'?
 • 'Karny Brajanek' za nagie zdjęcie dziecka, czyli o wychowawczej roli internetu
 • Wszystko, co robisz na Facebooku i myślisz, że jesteś super - a nie jesteś

  Wszystko, co robisz na Facebooku i myślisz, że jesteś super - a nie jesteś

  Fejsbukowi wyjadacze, czyli ci, których życie zaczyna się i kończy na fejsie - kreują się, oddychają, żyją na portalu społecznościowym. Mam jednak wrażenie, że wcale nie do końca panują nad swoim wizerunkiem Nazwałabym to taką ?fejsbukową hipokryzją?, czyli co twoje działania w sieci mówią o tobie, choć wcale tego nie chcesz.

  Gosia Tchorzewska
 • Po czym poznasz człowieka szczęśliwego?

  Po czym poznasz człowieka szczęśliwego?

  Któż z nas nie chciałby być szczęśliwy? Nawet jeśli nie do końca wie, co to szczęście znaczy? Ja też nie wiem, ale obserwuję ludzi szczęśliwych i staram się ich naśladować. A nuż mi też się poszczęści?

  Anka Rączkowska
 • 20 typów ludzi, których nie chcesz już oglądać na swoim Facebooku

  20 typów ludzi, których nie chcesz już oglądać na swoim Facebooku

  Barbie Gimnastyczka, która ćwiczy jogę o świcie w mazurskiej ekoturystyce. Wagarowicz Próżniak, który w samo południe w środku tygodnia robi sobie selfiki z piwkiem. Lewicowy Leming, który przy kieliszku prosecco na Placu Zbawiciela zmienia świat. Tym państwu na Facebooku już dziękujemy.

  Anna Konieczyńska
 • Bądź na czasie na Facebooku

  Bądź na czasie na Facebooku

  Jak pisać na fejsie, żeby być na czasie? Przegląd aktualnych hasztagów i zwrotów (nie mylić ze slangiem internetowym czy innym słownikiem usenetowca). Uwaga! Świat tak pędzi, że niektóre mogą już być przeterminowane (a ja nie zauważyłam, bo prałam).

  Anka Rączkowska
 • Wszyscy robimy głupie rzeczy w internecie

  Wszyscy robimy głupie rzeczy w internecie

  Twój mąż w statusach na Facebooku cytuje kibolskie piosenki, przyjaciółka zwierza się, że "50 twarzy Greya" to jej ukochana powieść, a mama wrzuca zdjęcia taty przed telewizorem? Nie przestawajmy kochać naszych najbliższych, nawet jeśli w sieci są obciachowi, bo przecież sami dostajemy w internecie małpiego rozumu.

  Anna Konieczyńska
 • Czuję się gruba, stara i brzydka (niepotrzebne skreślić)

  Czuję się gruba, stara i brzydka (niepotrzebne skreślić)

  Według Facebooka, który uległ pod wpływem petycji grupy "Endangered Bodies? ("Zagrożone Ciała") czuć się tak nie mogę. Bo "gruby? to nie jest uczucie, a takie określenia mogą wpłynąć źle na mnie i osoby w moim otoczeniu.

  Natalia Sosin
 • Narcyzm nasz codzienny - cicho, w domu, po kryjomu

  Narcyzm nasz codzienny - cicho, w domu, po kryjomu

  Czy wszyscy udajemy lepszych, mądrzejszych i fajniejszych niż jesteśmy w rzeczywistości? Wrzucamy na Facebooka cenzurowane i poprawiane zdjęcia i nie przyznajemy się do tego, co nam się naprawdę podoba, jeżeli boimy się, że to "zbyt obciachowe"?

  Maria Adamczyk
 • Facebook jest niewinny! Za chaos w swoim życiu odpowiadamy sami

  Facebook jest niewinny! Za chaos w swoim życiu odpowiadamy sami

  Czasem masz ochotę trzasnąć klapą komputera i zapomnieć o całym wirtualnym świecie? Nie dlatego, że to, co tam się dzieje jest złe, ale za bardzo przypomina ci, jak wiele można naprawić lub zmienić w twoim własnym życiu? Tylko bardzo trudno się do tego przed sobą przyznać.

  Agnieszka Durska
 • Śmierć w czasach internetu

  Śmierć w czasach internetu

  Każdy użytkownik może wysłać prywatną wiadomość do zmarłej osoby - taki zapis jest w regulaminie najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Są też aplikacje, które odpowiedzą w imieniu nieżyjącego. Im więcej masz lat, tym bardziej te informacje mogą ci się przydać. Nawet nie zauważysz, jak twój internet zaczną zapełniać zmarli.

  Dominika Węcławek
 • Drogi Facebooku, w dniu Twego święta... żyj ile zechcesz, tylko nie zgub danych

  Drogi Facebooku, w dniu Twego święta... żyj ile zechcesz, tylko nie zgub danych

  Kochany i nienawidzony, obwiniany za potęgowanie narcystycznych odruchów, obniżanie samooceny, pogłębianie uzależnienia, marnowanie czasu, jednocześnie uwielbiany za możliwość dzielenia się wszystkim, co tylko można zmienić w ciąg zer i jedynek - Facebook obchodzi dziś dziesiąte urodziny. I co z tego?

  Dominika
 • Chcesz zobaczyć moje zdjęcia z wakacji? A masz tydzień wolnego?
 • Nie celuj we mnie obiektywem! O strasznych zdjęciach, na których oznaczają nas znajomi
 • Co za dzień - what a night!

  Foch.pl wystartował i chyba dotarł z wiadomością do tych, do których powinien: dziewczyny, baby i nawet niektóre kobiety polecają sobie Focha. Dzięki Karolina Korwin Piotrowska! Hell yeah!

  Kasia
 • Walentynki w internecie

  Walentynki w internecie

  Dzięki internetowi walentynki przenoszą się w przestrzeń wirtualną. Złap swoją walentynkę w sieci! Specjalnie dla Ciebie wyszukaliśmy aplikacje i strony, które rządzą w Dniu Zakochanych.

  ola długołęcka
 • Odłącz się od sieci!

  Odłącz się od sieci!

  Coraz więcej osób świadomie rezygnuje z życia towarzyskiego na portalach społecznościowych i obecności w sieci. Może Ty również zechcesz dołączyć do tej grupy?

  ola długołęcka
Więcej o:

facebook

 • Zostań fanem Kotka w serwisie Facebook!

  Kotkowe konto w serwisie Facebook to kolejna szansa, aby być zawsze na bieżąco! Znajdziecie tam najciekawsze newsy, wiadomości z redakcji i inne atrakcje ;) To także dodatkowy sposób na kontakt z Kotkiem i innymi użytkowniczkami - na tablicy możecie umieszczać różne ciekawe rzeczy. Zatem do dzieła

 • Facebook, czym to się je?

  korzyści. Znasz tę sytuację, kiedy widzisz na imprezie (w pracy, na uczelni) interesującą dziewczynę, ale nie wiesz, jak do niej zagadać? Facebook ci pomoże. Skojarzy, a potem pozwoli na dyskretne podchody. Zaawansowane mechanizmy automatycznie typują potencjalnych znajomych na podstawie innych znajomych

 • Facebook i Twitter na adidasach?

  Gerry'ego Mckay'a - projektanta z Glasgow. Jedna utrzymana jest w kolorystyce Facebooka, druga Twittera. Obie zdobią logotypy, a wewnątrz nadrukowane zostały slogany w stylu: "Facebook is a social utility that connects you with the people around you". Uwaga - niestety nie jest to jeszcze shoppingowa

 • Facebook oskarżony o spowodowanie śmierci funkcjonariusza federalnego

  spisku wymyślonego i zaplanowanego na Facebooku przez dwóch mężczyzn". Mężczyźni oskarżeni w tej sprawie byli powiązani z ruchem antyrządowym ?boogaloo", którego Facebook usunął ze swojej platformy w czerwcu 2020 roku. Zakaz wynikał z ?aktywnego promowania przemocy wobec ludności cywilnej, organów

 • Facebook testuje aplikację wspomagającą resocjalizację więźniów

  i krewni. W czerwcu ubiegłego roku dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że chce, aby serwis zaczął ?tworzyć produkty wspierające sprawiedliwość rasową?. Całkiem możliwe, że aplikacja tego typu mogłaby wywołać spore kontrowersje. Jednak Facebook często eksperymentuje z nowymi pomysłami

 • Facebook - udany podryw w 7miu krokach

  . Serwisy randkowe, które wydawały się kiedyś dobrym pomysłem na szybkie poznawanie dziewczyn, obecnie są polem bitwy o mężów. Może powinniśmy napisać poradnik, jak efektywnie takie konto usunąć... Zresztą zapomnijmy o tym. W kwestii skutecznego i niezobowiązującego podrywu rządzi Facebook