Makijaż w stylu Kasi Cichopek

Lula podpowiada, co zrobić, żeby w upalne dni twarz wyglądała świeżo i ładnie!

 

Lato coraz bliżej! Marzysz o subtelnym, wakacyjnym makijażu? W letnie, ciepłe dni najlepszy jest taki, którego nie widać. Dobrze wie o tym Kasia Cichopek, której makijaż jest zawsze świetnie dopasowany do okazji - również w lecie. "Niewidzialny" makijaż doskonale podkreśli Twoją urodę, a także pomoże ukryć ewentualne niedoskonałości skóry. Do tego jest bardzo prosty w wykonaniu!

Kasia Cichopek fot. Kapif

 

Na początek będziesz potrzebowała dobrze dobranych do kolorytu Twojej skóry podkładu i pudru. Pamiętaj, aby nie używać zbyt ciemnych, brązowych kosmetyków, dopóki nie jesteś wystarczająco opalona. A już na pewno nie w lecie! Kleiste podkłady nie są dobrym pomysłem na upał - łatwo się rozmazują. Lepszy będzie jasny korektor w połączeniu z kremowym pudrem. Ładny i dziewczęcy wygląd zapewni Ci delikatny róż do policzków.

Oczy pomaluj jasnym, pastelowym cieniem do powiek. Lula ostrzega przed przesadzaniem (dotyczy to wszystkich kosmetyków do twarzy) - co za dużo, to niezdrowo, zwłaszcza w lecie, kiedy wysoka temperatura waży nadmiar kosmetyku i powoduje jego zbieranie się w załamaniach skóry. Okropność!

Powiekę możesz pociągnąć ciemniejszym kolorem, a przestrzeń tuż pod łukiem brwiowym - nieco jaśniejszym. Kasia Cichopek podkreśla górną i dolną powiekę za pomocą kreski wykonanej eyelinerem; niewprawnym jeszcze w sztuce wizażu Lula doradza kredkę do oczu, która jest mniej wyrazista (w końcu zależy nam na delikatnym makijażu) i łatwiejsza w użyciu, co stanowi dobre ćwiczenie przed używaniem eyelinera. Jeśli kreska nie wyjdzie tak dobrze, jak powinna, zawsze możesz ją rozetrzeć palcem, co da naturalny efekt delikatnie "przydymionego" oka.

Na koniec rzęsy - w lecie pamiętaj o wodoodpornym tuszu. Chyba nie chcesz mieć czarnych strużek dookoła oczu z powodu nieoczekiwanego, ciepłego, letniego deszczu!

Ustami latem się nie przejmuj - odrobina nawilżającej pomadki powinna wystarczyć, by zachowały zdrowy i naturalny wygląd. Jeśli chcesz dodać im koloru, skorzystaj z błyszczyka. Szminki (zwłaszcza te matowe na bazie talku) są odpowiednie na zimę - latem wyglądają zbyt ciężko i mogą wysuszać usta.

Kasia Cichopek Fot. Grazyna Makara / Agencja Gazeta

Anna Bakota

Więcej o: