Nie takie obcasy straszne!

...czyli krótki poradnik o tym, jak chodzić w szpilkach.

Ulubione buty gwiazd, projektantów mody i mężczyzn. Sprawiają, że czujemy się w nich seksownie, uwodzicielsko i kobieco. Buty na wysokich obcasach, bo o nich mowa, to od lat najmodniejsze i najpopularniejsze kobiece obuwie.

kadr z filmu

Wyszczuplają i wydłużają sylwetkę, dodają centymetrów. Nic więc dziwnego, że każda z nas ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę! Ale obok wielu zalet, są także i wady, z których najważniejszą jest utrudniona sztuka chodzenia (nie mówiąc już o bieganiu do autobusu!). Z tego powodu Lula postanowiła dać Wam kilka rad jak uniknąć "obcasowego" faux pas.

Nosząc wysokie obcasy:

1. Podnieś głowę, patrz przed siebie, a nie pod nogi.

2. Wyprostuj plecy, nie garb się.

3. Wciągnij brzuch i zepnij pośladki.

4. Nie przenoś ciężaru ciała za bardzo do przodu, ani do tyłu.

5. Nie usztywniaj kolan.

6. Wyobraź sobie, że masz na nogach wyższe buty niż w rzeczywistości - będziesz stawiać kroki z większą gracją, niczym baletnica.

7.
Chodząc po domu połóż sobie na głowie książkę i nie pozwól jej spaść - dzięki temu ćwiczeniu utrzymasz równowagę nawet na najwyższych szpilkach.


Lula przypomina, że przed pierwszym wyjściem w nowych szpilkach warto pochodzić w nich po domu żeby je rozchodzić. Można także użyć specjalnych płynów do rozciągania obuwia.

Warto także zaopatrzyć się w wkładki, które zmniejszą ryzyko obtarć i przesuwania się stopy wewnątrz buta w trakcie noszenia (Kiwi, Scholl).

A na deser prawdziwy rarytas - szpilki od Manolo Blahnika! Lula już oszczędza, żeby sobie takie kupić i poczuć się jak bohaterka "Seksu w Wielkim Mieście"! www.neimanmarcus.com
Zdjęcia pochodzą ze sklepu internetowego www.neimanmarcus.com

Agata Wypych

Jak biegać w szpilkach?

 

Zobacz także:

Srebrna kreacja Carrie Bradshaw...

Sarah Jessica kocha biżuterię!

"Seks w wielkim mieście" antyfeministyczną bajką?

Nowojorskie klimaty - Most Brookliński

Greenwich Village: miasteczko w Nowym Jorku

Jak się żyje na Manhattanie?


Więcej o: