Ewa Minge o trendach i polskiej modzie

Jedna z czołowych polskich projektantek, opowiada o tym, co będzie modne w tym sezonie
Wrocławski pokaz będzie polską premierą filmu, który był prezentowany w tym roku w Cannes na otwarcie prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateures (Piętnastka realizatorów). Był to jedyny polski reprezentant w selekcji oficjalnej canneńskiego festiwalu.

Jerzy Skolimowski, reżyser filmów "Rysopis", "Walkower" czy "Ręce do góry", powraca po trwającej szesnaście lat przerwie osobistym filmem, w którym opowiada intymną historię miłosną (w rolach głównych bArtur Steranko i Kinga Preis). Miłość pokazana przez Skolimowskiego jest czysta i bezinteresowna, ale jednocześnie bywa niepokojąco mroczna i obsesyjna. "Cztery noce z Anną" zostały znakomicie przyjęte przez publiczność i światową krytykę.

W czasie tegorocznego festiwalu pokazanych zostanie ponad 200 pełnometrażowych filmów pochodzących z 50 krajów. Wśród nich konkursy: międzynarodowy i nowych filmów polskich, kino nowozelandzkie i brazylijskie, retrospektywy: greckiego mistrza Theo Angelopoulosa, brytyjskiego twórcy Terence`a Daviesa i Polaka Andrzeja Żuławskiego. Będą także pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, koncerty muzyki filmowej, koncerty w klubie festiwalowym oraz wystawy. Do Wrocławia przyjedzie ponad stu twórców filmowych z całego świata.

Więcej informacji na: www.eranowehoryzonty.pl