Czy wiesz jak się ubrać?

Jeśli masz czasem problem z własną sylwetką i nie wiesz, jakie ciuchy będą na Tobie najlepiej leżały, oddaj się w ręce specjalisty...

...którym jest Gok Wan - brytyjski stylista, który prowadzi bardzo znany program "Jak dobrze wyglądać nago" ("How to look good naked") w brytyjskiej telewizji.

Gok napisał książkę o tym samym tytule, co jego program telewizyjny, z której można dowiedzieć się bardzo dużo na temat doboru stroju do figury.

Lula znalazła bardzo ciekawą recenzję książki w serwisie Znam.to:

Książka "Jak dobrze wyglądać nago" to esencja programu. Jeśli nie polubiłeś/polubiłaś Goka w telewizji, raczej nie polubisz tej książki. O ile na ekranie Gok bywa czarujący, to na papierze wypada trochę pretensjonalnie i, jak mawia moja babcia, słodko-pierdząco. Nie wiem, na ile to wynika z nieudolnego tłumaczenia, a na ile ze sposobu bycia i mówienia Goka - zakładam, że to drugie, bo tłumaczka raczej daje radę.

Książka ma charakter poradnikowy - podzielona jest na rozdziały poświęcone konkretnym kobiecym typom (wedle nomenklatury Goka to np. Soczyste Gruszki, Rubensowskie Pupy oraz Słodkie Muffinki). W każdym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące tego, jakie sukienki, spódnice, stroje wieczorowe, bluzki, spodnie, dżinsy, żakiety, buty, dodatki i płaszcze pasują do danego typu sylwetki. Nie powiem, dość kompleksowe podejście okraszone radami, co trzeba wyrzucić z garderoby. Na końcu dobry przewodnik po bieliźnie i porady, jak dobrze wyglądać na zdjęciach nago :).

Na zdjęciach widać "normalne kobiety" - piękne, ale niekoniecznie o figurach modelek. Irytuje mnie, gdy przy radach, jak zatuszować mankamenty sylwetki, pojawiają się zdjęcia modelek, które dobrze wyglądają bez względu na to, co na siebie włożą. Nie w tym przypadku - to duży plus.

Więcej o książce Gok Wana dowiesz się w serwisie Znam.to!