Modna pierwsza dama

Barack Obama oprócz solidnego programu politycznego ma jeszcze jednego asa w rękawie - swoją żonę Michelle. To kobieta, która oprócz ogromnej inteligencji posiada również wrodzoną klasę i wyczucie stylu godne tytułu pierwszej damy.

Styl Michelle doceniają amerykańskie media. Według czytelników Playboya jest ona najseksowniejszą panią-polityk na świecie. Vanity Fair umieścił ją na liście najlepiej ubranych kobiet Ameryki. W podobnym zestawieniu znalazła się też w magazynach People i Elle. Czy żona kandydata na prezydenta USA ma szansę stać się ikoną stylu?

Michelle Obama to silna osobowość. Od początku musiała radzić sobie z przeciwnościami losu. Wychowała się w ubogiej rodzinie z Chicago i od małego walczyła z uprzedzeniami rasowymi. Mimo to udało się jej ukończyć socjologię i prawo na prestiżowych uniwersytetach Princeton i Harvard. Kiedyś pracowała w kancelarii prawniczej. Dziś jest wiceprezesem klinik medycznych Uniwersytetu Chicago.

Sukces zawodowy Michelle stara się połączyć ze szczęśliwym życiem rodzinnym. Jest opiekuńczą matką dla swoich dwóch córek Nataszy i Malii. Rozbraja serca wyborców szczerymi wyznaniami:

Powiem wam szczerze, że teraz myślę tylko o tym, czy kiedy wrócę do domu, moje córeczki będą już spały. Mam nadzieję, że uda mi się poczytać im na dobranoc.

Chociaż zarówno Barack jak i Michelle Obama mają wielkie ambicje, udaje im się znaleźć małżeński kompromis.

Skoro taki mężczyzna potrafi zarządzać silną kobietą jak ja, będzie doskonałym prezydentem Stanów Zjednoczonych - żartuje Michelle.

Jako żona polityka, Michelle nie ma łatwego życia. Nie zawsze może sobie pozwolić na noszenie kreacji, na jakie miałaby w danym momencie ochotę. Obowiązuje ją umiar i dyskretna elegancja. Ubranie nie może bowiem przysłonić ani jej poglądów, ani programu politycznego kierowanego przez jej męża do wyborców.

Michelle urzekła nas talentem w komponowaniu swojej garderoby. Bezbłędnie potrafi ona dobrać strój do sytuacji. Jej styl musi być formalny. Jednak Michelle z garniturów i garsonek, które nosi, potrafi wydobyć maksimum kobiecości. Co rzadkie w polityce, często decyduje się też na biżuterię - delikatne perły, naszyjniki i długie kolczyki. Żona Baracka Obamy chętnie korzysta z kreacji Alexandra McQueena, Thakoona i Marii Pinto, projektantki pochodzącej z Chicago. Bardzo często ubrania, w których pojawia się w trakcie wystąpień publicznych, są później chętnie kupowane przez zwykłe Amerykanki.

Bycie modnym to nie tylko noszenie pięknych strojów od projektanta. To także wrodzona klasa i szyk oraz sposób bycia, który inspiruje innych. Michelle Obama ma to wszysztko. Dzięki niej wiemy już, że polityka też może być podawana w modny i seksowny sposób.

Andrzej Grabarczuk

Czy, jeżeli Michelle zostanie pierwszą damą Ameryki stanie się, podobnie jak niegdyś Jacqueline Kennedy wzorem do naśladowania dla kobiet nie tylko w USA?

Lula jest ciekawa, co Wy myślicie na ten temat!

 

Zobacz także:

Serwis Znam.to poleca: Niesamowicie kremowe lody chałwowe

Więcej o: