To on stoi za Roisin Murphy

Zastanawiacie się co łączy Roisin Murphy, której mogliśmy niedawno posłuchać na żywo z jednym z najbardziej kontrowersyjnych projektantów? Lula przedstawia Wam krótką historię Garetha Pugha, projektanta, który zasłynął dzięki przyjaźni z irlandzką artystką.

Warszawski koncert Roisin był naprawdę wyjątkowy. Porywającą muzyka, charakterystyczny głos irlandzkiej piosenkarki oraz jej ekstrawagancki styl zachwyciły wszystkich zebranych.

Zobacz jak Roisin wyglądała w Warszawie!

Roisin Murphy, która kiedyś sama rozważała rozpoczęcie nauki na Akademii Sztuk Pięknych, jest znana ze swojego umiłowania do kapeluszy, inspiracji Vivienne Westwood oraz wyrazistego stylu. Już w czasach studiów lubiła eksperymentować z modą. Często przytacza historię jakoby jej były partner i założyciel zespołu Moloko, Mark Brydon, zwrócił na nią uwagę na jednej z imprez nie z powodu jej głosu, ale szczególnego sposobu ubierania się.

Po rozpadzie duetu, znanego z przebojów takich jak "Sing It Back" czy "The Time is Now", Roisin postanowiła kontynuować karierę solową i jak przystało na prawdziwą gwiazdę elektro prócz fantastycznego głosu i ciekawej muzyki postawiła na wizerunek. Dzięki swojemu niebanalnemu stylowi irlandzka wokalista stała się muzą projektantów.

Vivienne Westwood ubrała Roisin na galę charytatywną Swarovski Fashion Rocks w 2005 roku. Frida Giannini, dyrektor artystyczny domu mody Gucci, uczyniła to samo dwa lata później, w roku 2007.

 

 

Największą modową sławę przyniół jednak piosenkarce klip do piosenki "Overpowered" oraz sesja zdjęciowej dla magazynu W. Słynna już sukienka, w której wystąpiła Murphy w teledysku została zaprojektowana przez młodego brytyjskiego projektanta Garetha Pugha.

Urodzony w 1981 roku Pugh jest kolejnym odnoszącym sukces absolwentem prestiżowej szkoły Central Saint Martins. Kolekcja dyplomowa projektanta została pokazana na okładce magazynu Dazed & Confused.

Już w dwa miesiące po otrzymaniu dyplomu Pugh został zaproszony do brytyjskiego programu telewizyjnego opowiadającego o życiu projektantów, The Fashion House.Gareth Pugh określa swój styl słowami: "czerń, czerń, czerń". Jego kolekcje to podróż w mroczny świat legend, robotów oraz sylwetek przypominających półludzi lub tajemnicze stwory z przyszłości. Dopełnieniem pokazów są specjalnie przygotowane dodatki: fantazyjne kapelusze często zakrywające całą twarz oraz nowatorska biżuteria.

Po pokazie kolekcji Pugha we wrześniu 2007 roku jedną z wielbicielek jego talentu stała się sama Anna Wintour. Od tamtego czasu uchodzi za jego mentorkę.


Roisin Murphy wykorzystała projekty Pugha nie tylko w klipie do piosenki "Overpowered", ale także do drugiego utworu zatytułowanego "Let Me Know". Kylie Minoque wystąpiła w stroju z jego kolekcji w teledysku do singla "In My Arms". Ostatnio natomiast, na rozdaniu nagród MTV w aż dwóch jego kreacjiach pojawiła się Beyonce.

KJL

Gwiazdy kochają Pugha. Świadczy to, że może rzeczywiście warto zwrócić uwagę na jego nowatorskie projekty!

A co Wy o nich sądzicie?

W galerii znajdziecie zdjęcia z pokazu kolekcji Garetha Pugha na sezon wiosna/lato 2009!

Zobacz także:

Zgadnij kto to

Roisin Murphy w Warszawie

Więcej o: