Sekrety nakładania cieni

Poznaj sekrety perfekcyjnego nakładania cieni. To prawdziwa sztuka!. Oto przewodnik Luli, jak wyczarować gwiezdne spojrzenie!

Właściwe narzędzia

Używaj aplikatora z gąbeczką, pędzelka z naturalnego włosia, a także własnych palców do rozcierania poszczególnych odcieni.

Cień

Do wyboru masz kosmetyki w postaci pudru (matowe, perłowe) oraz kremu (najczęściej błyszczące). Używaj więcej niż jednego odcienia na powiece i baw się kolorami i stopniem połysku, mieszaj odcienie perłowe i matowe.

Kolor

Oczy niebieskie: - do nich pasują odcienie ziemi, brązy, szarości, róże, zielenie; na wieczór niebieskookie dobrze będą wyglądały w w czerni i antracycie. Turkusy i elektryzujące błękity są bardzo na czasie.
Oczy zielone: - pasują im brązy, odcienie miedzi, złota i fioletu; unikaj jasnych zieleni, które zamaskują odcień twojej tęczówki
Oczy brązowe: - do nich pasuje większość kolorów, a khaki oraz niebieski fantastycznie wzmocnią ciemną głębię twojego spojrzenia. Połyskujące pastele w kolorze bladych fioletów i lekkie perłowe odcienie złagodzą wyraz oczu.

Technika

Nałóż jasny, naturalny cień jako bazę na powiekę, potem ciemniejszy kolor w kąciku oka. Najjaśniejszy kolor połóż w wewnętrznych kącikach oka. Aby powiększyć oko nałóż biały cień pod brwiami. Błyszczący cień najlepiej sprawdza się na środku górnej powieki tuż przy rzęsach.
Jeśli lubisz makijaż w jasnych kolorach i błyszczący, używaj kremowych opalizujących cieni. Nakładaj jej palcami. Używaj mało kosmetyku, chyba, że chcesz uzyskać metaliczny wygląd.
Jeśli marzysz o aksamitnym wykończeniu, nałóż pudrowy cień i baw się kolorami. Tuż przy linii rzęs, jak eyelinerem, nałóż ciemny cień pędzelkiem, potem dodaj jaśniejszy kolor na powiekę za pomocą gąbkowego aplikatora.

 

Czytaj także w Znam.to: Cienie dla makijażowych artystek

Więcej o: