Jak zrobić manicure?

Manicure możesz zrobić sama i nieźle się przy tym bawić! Poza tym oszczędzasz czas i pieniądze! Lula przygotowała kilka ważnych wskazówek i reguł. Efekt murowany!

1. Opiłuj płytki

Skróć paznokcie do pożądanej długości - sięgnij po nożyczki lub obcinacz. Opiłuj je, nadając im ładny kształt. Najlepsze są pilniczki szklane lub papierowe, bo nie powodują rozdwajania sie paznokci, tak jak metalowe. Piłuj paznokcie krótkimi pociągnięciami - tylko w jedną stronę. Płytkę wygładź specjalną polerką.

2. Wymocz dłonie

Pomocz ręce przez kilka minut w ciepłej wodzie (można dodać mydła). Dzięki temu łatwiej odsuniesz skórki. Możesz też wykonać delikatny peeling dłoni, który rozjaśni i odżywi skórę.

3. Odsuń skórki

Zrób to specjalnym patyczkiem, najlepiej drewnianym. Jeśli nie odchodzą, pomocz je jeszcze przez chwilę albo nałóż specjalny preparat zmiękczający. Grube skórki usuń ostrożnie cążkami. Posmaruj ręce kremem. Najlepiej takim, który dba również o paznokcie.

Malowanie

1. Odtłuść płytkę paznokcia zmywaczem (lakier łatwo się rozprowadzi i dłużej się utrzyma).
2. Nałóż bazę pod lakier, która ochroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami; możesz ją zastąpić zwykłą bezbarwną odżywką do paznokci.
3. Pomaluj paznokcie (najpierw kciuk). Zacznij pociągnięciem na środku płytki, potem dokończ dwoma ruchami po bokach. Odczekaj i nałóż drugą warstwę lakieru. Kolor będzie bardziej nasycony i trwalszy.
4. Zmyj ślady na skórkach, jeśli niechcący je pomalowałaś.
5. Nałóż utwardzacz i wysusz paznokcie. Lakier utwardzający przedłuży trwałość lakieru nawet o kilka dni. Możesz zastosować specjalny przyspieszacz wysychania (w aerozolu lub lakierze) lub suszyć paznokcie zimnym powietrzem z suszarki.

Czego nie znoszą dłonie?

- silnych detergentów - dlatego do prac domowych zakładaj gumowe rękawiczki

- promieni UV - sprawiają, że dłonie starzeją się i mogą się pokryć przebarwieniami. Zwróć uwagę, czy Twój krem do rąk posiada filtr

- mrozu i wiatru - zimą stosuj ochronny krem do rąk.

 

Czytaj w Znam.to: Niezbędnik dla fanek ciemnych lakierów

 

 

Więcej o: