Jak dbać o usta zimą?

Jesień i zima to bardzo trudny czas nie tylko dla skóry i włosów, ale szczególnie dla wrażliwych i delikatnych ust. Ulegają łatwo przesuszeniu, stają się spierzchnięte, popękane. Jak o nie zadbać?

wizytówką każdej dziewczyny i dlatego o właściwej pielęgnacji ust, zwłaszcza zimą, nie można zapomnieć. Mróz i wiatr na pewno nie sprzyjają ich ładnemu wyglądowi.

Fot. East News

Najprostszym i podstawowym nawykiem powinno być smarowanie ust jak najczęściej pomadką ochronną czy sztyftem z wazeliną. Dobre są produkty zawierające witaminę A, glicerynę, filtr ochronny oraz woski czy miód pszczeli, które mają działanie regenerujące i odżywiają delikatną skórę ust. Innym ich plusem jest to, że zatrzymują wodę w naskórku. Szminki i błyszczyki , które stosujesz zimą, powinny być nawilżające.

Fot. East News

Pamiętaj, żeby nigdy nie oblizywać ust, szczególnie na mrozie. To powoduje, że usta stają się napięte i częściej pękają.

Raz w tygodniu, możesz wykonać delikatny peeling ust, a chwilę później nałożyć na nie grubą warstwę tłustego kremu. Rób maseczki zawierające miód oraz wyciągi z mleka. Starym, jak świat sposobem na wygładzenie ust jest użycie szczoteczki do zębów. Tylko musi mieć ona miękkie włosie i zanim zaczniesz masować nią usta, nawilż je kremem.

Fot. East News

Jeśli twoje usta nie wyglądają najlepiej, są popękane, świetnym domowym sposobem na poprawienie ich wyglądu jest wysmarowanie warg miodem. Potrzymaj taką maseczkę na ustach 10-15 minut a później obliż słodki kosmetyk!

 

Znam.to: Carmex - nawilża i odżywia usta, pomaga w walce ze spierzchniętymi ustami i opryszczką

Więcej o: