Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne to obecnie hit wśród produktów do makijażu. Lula radzi, jak je umiejętnie stosować.

Kosmetyki takie składają się z czystych, naturalnych minerałów i mają wiele zalet, dlatego zakochało się w nich wiele dziewczyn. Podbiły też serce Luli. Dlaczego? Bo nie zatykają porów, są całkowicie beztłuszczowe (świetnie nadają się więc do tłustej cery, nawet tej z trądzikiem), nie wywołują alergii, zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponadto nie zawierają środków zapachowych, sztucznych wypełniaczy i konserwantów. Same zalety.

Jak stosować kosmetyki mineralne?

Większość z z nich ma sypką konsystencję, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie mieszać barwy i uzyskiwać podkłady czy róże idealnie dobrane do karnacji.

Kosmetyki mineralne wymagają specjalnej aplikacji - najważniejszy jest odpowiedni pędzel. Puder, róż i podkład najlepiej rozprowadzi elastycznego pędzel o bardzo gęstym włosiu - tzw. pędzel kabuki.

Fot. Maybelline New York

Niekiedy jest on dołączony do opakowania kosmetyku. Jeśli nie, musisz go dokupić. Zbyt miękki pędzel nabierze zbyt dużo pudru, który będzie się osypywał. Zbyt twardy może podrażniać skórę.

Sztuka aplikacji

Przy nakładaniu kosmetyków mineralnych obowiązuje zasada: im mniej tym lepiej. Minerały powinny być nakładane na suchą, czystą twarz.

1. Zamknięty słoiczek z kosmetykiem odwróć do góry nogami- minerały wydostaną się przez sitko.
2. Odwróć z powrotem słoiczek wieczkiem do góry i lekko postukaj w wieczko- minerały opadną na sitko.
3. Otwórz słoiczek - zbierz minerały z sitka pędzlem, strzepnij nadmiar kosmetyku.
4. Nakładaj warstwę na twarz małymi, okrężnymi ruchami dobrze rozcierając i kierując się ku zewnętrznej stronie twarzy.

Cienie i róże nakłada się w identyczny sposób, tylko bardziej liniowymi ruchami. Cienie można nakładać wilgotnym gąbkowym aplikatorem (uzyskasz intensywny kolor i połysk).

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa linia kosmetyków mineralnych Maybelline New York . Możesz wypróbować puder, płynny fluid, korektor i róż.

Fot. Maybelline New York

 

 

Czytaj w Znam.to: Kosmetyk żerujący na nadziejach kobiet